Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

O českém golfistovi a dokonalém golfovém dni (Podzim 2018 - I.)

Otázky - podzim 2018.png

Odpovědi na otázky Podzim 2018
1.část (celkem 3)

"O českém golfistovi a dokonalém golfovém dni"


Během minulého týdne jsem zveřejnil Podzimní dotazník 19.jamky 2018 - pro pobavení, zamyšlení a více či méně důležitá a nepostradatelná golfová zjištění. Jeho snahou bylo především se pobavit a ukázat golf takový, jaký ve skutečnosti je: krutý, bezcitný, drahý... ale bohudík taky úžasný, dokonalý, skvělý. Prostě Golf je krásný! V tomto dotazníku jsme položili celkem 6 otázek, v tomto prvním díle článku začneme zlehka. Koukneme se na odpovědi prvních dvou otázek (tučně zvýrazněno):

  1. Jak vypadá a jaké vlastnosti má typický český golfista?
  2. Zkuste se zasnít. Jak by podle vás měl vypadat váš dokonalý golfový den? Kdy, kde, s kým...
  3. Viděli jste někdy někoho při golfu podvádět? O co šlo?
  4. A teď trochu na tělo. Podváděli jste někdy při golfu vy? Jak?
  5. Zamyslete se. Táák. Co byste dělali s tou hromadou času, kdybyste nehráli golf? Dokážete si to představit?
  6. A poslední... co je podle vás největší nesmysl, který má nějakou souvislost s českým golfem?

Pár statistik o respondentech: Celkem reagovalo 35 lidí (cca 89% mužů, 11% žen), v tomto rozložení:

HCP úroveň.PNG Jak dlouho do toho mlátím.PNG Počet her do roka.PNG


1. Jak vypadá a jaké vlastnosti má typický český golfista?
  • Setkávám se na golfu s mnoha novými lidmi. Možná v práci jsou hovada a doma uskříplý podpantofláci, to nevím, ale na golfu se mi v naprosté většině jeví jako pohodáři, se kterými nemám problém strávit 4-6 společných hodin a našel jsem mezi nimi i takové, které si dovolím zařadit mezi přátele.
  • Cílevědomé chování, sebevědomí- snad většinou zdravé, člověk s volným časem, resp. dostatkem volného času.
  • Nic takového neexistuje, lidé jsou různí.
  • Neexistuje
  • Jednoznačně muž.
  • Vypadá nemoderně a má pořád plnou hubu keců ;)
  • Nevím, dle mého nic takového neexistuje.
  • Muž - soutěživý sportovec.
  • Záleží na hřišti. Někdy nafoukaný manažer s vystylovaným vybavením a oblečením, někde (většinou) příjemní, usměvaví pohodoví lidé :)
  • Machrování a hon za HCP.
  • Šetřílek, chytrolín, výmluvka.
  • Řeší vybavení, HCP a všechno, co není důležité.
  • Každý jinak.
  • Trochu nevychovaný....
  • Arogantní čurák.
  • - tady se omlouvám, ale nějak smysluplně odpovědět neumím -
  • Kvalitní hole, jezdící i když, v poslední době nosící bag. Slušně oblečen i obut. Bývají mnohdy hluční a věčně nespokojení. Občas po sobě opraví a poklidí..
  • Soutěživý tvor, který chce hrát co nejvíc, ale neumí hrát v tempu a hodinu hledá míč zakutálený do rafu. Nebo naopak dáma, která si chce obléct hezké barevné věcičky a jít se projít párkrát za rok do společnosti. To je na delší odpověď.
  • Pořád se honí za lepším hcp. A s tím souvisí jeho nesoudnost k vlastním herním dovednostem.
  • Ve většině případů pohodář, který se chce golfem bavit. Zajímá ho, za kolik bude hrát, výbava mu vydrží většinou několik sezon. Ve většině případů má rodinu, musí tedy řešit finanční i časové kompromisy.
  • Neexistuje.
  • Pomalý, neustále nadává, neslušný.
  • Potkávám asi jen ty příjemné a slušné, občas trochu pomalé, ale veskrze pohodové golfisty. Hraji více mimo Prahu.
  • Soutěživý, umí po odehraném kole okomentovat každou ránu, rád radí,
  • Amatér tvrdící že hraje “jen” pro radost...ale co si budeme namlouvat, single hcp je single hcp, že ? :)
  • Většina mužů neustále řeší HCP, místo aby si tuto božskou hru užívali se svými přáteli...naštěstí ženy jsou v tomto ohledu rozumné...HCP tolik neřeší.
  • Trochu snob, který zná jen základní pravidla a hrozně mu to všechno trvá.
  • Všude byl, všechno zná, ale přitom v pravidlech tápe a po hřišti chodí jak se psem na nedělni procházku... cik cak a pomalu :)
  • Nabubřele, přizpůsobivost.
  • Lovítko a hledá míčky.
  • 50 let, břicho, bmw, vytuněne obleceni.
  • Typický český golfista je nedefinovatelný.
  • Mluví česky. Jinak nemá žádné zvláštní vlastnosti, které by neměl jakýkoli jiný zahranični golfista.
  • Nevím jestli jsem potkala tolik golfistů, abych to mohla nějak vyhodnotit. Většinou ale je to přátelský a komunikativní člobrda.

2. Zkuste se zasnít. Jak by podle vás měl vypadat váš dokonalý golfový den? Kdy, kde, s kým...
  • Právě s partou těch, kteří se stali mými přáteli a máme podobný pohled nejen na golf ale i na svět při pohledu z prosluněné terasy klubovny při pivku a vědomí, že není třeba nikam spěchat. Když je ještě navíc porazím, nemá to chybu.
  • Víkend v nějakém skvělém golfovém resortu s manželkou nebo bráchou , jasno 25 až 30 stupňů, bezvětří, a výsledek pod 80 ran.
  • Kdekoliv, hlavně na golfu.
  • Kdykoliv, na prázdném hřišti, s Jasonem Dayem.
  • S přáteli, plný flight, golfový výlet s ubytováním na nějaké krásné české hřiště. Po hře si dát jídlo a něco k pití a užít si to od začátku až do konce. :)
  • S kým je jedno, ideálně na skotském linksu na Lofotech v Norsku ;)
  • Vstát bez budíku ráno, za hezkého počasí a po prázdných cestách na hřiště... následně výkon a na stole a výborné jídlo na konec. Po příjezdu domu nadšeni rodinky, ze jsem doma. :D
  • Dovolená s kamarády s rundou golfu v teple. A pak to pěkně zapít.
  • Hezké hřiště v přírodě, ideálně nějaký links na břehu (teplého) moře, teplota kolem 20 C. Pohoda, nikdo se na nikoho netlačí a užíváte si hru s přáteli. A večer samozřejmě analýza dne se skleničkou něčeho dobrého v ruce (jediné, co mi v golfu opravdu chybí je zvyk z curlingu, kdy vítěz zve poraženého na whisky. Mimochodem dodržovaný i na mistrovství světa :))
  • Hlavně s partou super přátel kdekoli na 18tce
  • Takový co nikdy nepřijde. Po něm by byly všechny už jen horší. Logicky.
  • S rodinou a přáteli na hřišti, které jsem ještě nehrál, nebo které jsem dlouho nehrál
  • Za pěkného počasí, na hezkém miste s fajn lidmi, kteří se golfem baví.
  • Podvečer, Hluboká nad/Vlastní.,s kamarády...
  • Hlavně na hřišti
  • Když teda zasnít....tak si dát 18-ku v Augustě týden po (či před) Masters....a to klidně i sám:))
  • Docela si vybavím naši každoroční golfovou dovolenou s přáteli. Před snídaní bazén s termály. Snídaně švédský stůl . Golf . Bohatý obídek. Bazén termály sluníčko, kafíčko žákusek . Odpolední golfík. Večeře posezení s přáteli u vínka, pivečka a... do, kolik kdo unese. Další den ,....totéž.
  • Kazdy den na golfu je dokonaly
  • Moje žena, já, Phil a nějaký její momentální oblíbenec. Hezké hřiště, odpoledne až podvečer a jde nám to.
  • Augusta. Já, Mickelson a Tiger
  • S partou kamarádů (rozuměj golfových nadšenců z 19.jamky) na hezky upraveném hřišti, za krásného počasí. Ideálně s posezením před hrou i po hře.
  • V Augustě s Motgenem Freemenem, Jackem Nickolsonem a Jimenézem. Při hře rumiky a kubánské doutníky. Po hře argentinský steak s chilským cabernetem.
  • Sám, jedno z vysněných hřišť (Kape Kidnappers, Old Head Links,...)
  • Ubytování v resortu, snídaně a kávička s přáteli, flight s jedním kamarádem (i manželka) a dvěma novými hráči, po hře na výborně upraveném hřišti bez heavy roughu, by se mi líbilo lehké občerstvení a zhodnocení hry. 2 hodinky wellnes a pak do rána diskutovat o ranách povedených i nepovedených
  • Kdykoliv, Turecko, s přáteli, ráno mistrovská 18 pak moře, bar na molu a večer nasvícená 9 a pak rozbor hry na baru
  • Dost času před tee-off, teplo, bezvětří, čistá hlava a příjemní spoluhráči... a kvalitně upravené hřiště. 30 puttů, jedno dvě berdie a žádné 8+ apod.
  • golf s přáteli někde u moře...welness..dobré jídlo a pití..
  • Dobrý parta, hřiště ve formě, 22*C a rychlá hra
  • S Kim Čon-ilem, abych viděl, jak se hraje golf... :) a nebo lépe Rory, Tiger, Já v Augustě.
  • Kdekoli na hřišti. Hlavní je s kým ne. Tedy bez idiotů.
  • S golfistou.
  • S kamarády, listopad/prosinec, Florida
  • Pozdní jaro, Augusta, Mickelson, Spieth, Fowler.
  • Kdekoli a s kýmkoli, kde budu hrát jen BIRDIE nebo PAR!
  • Třeba u nás na hřišti....ráno kávička a snídaně, ideálně celá rodinka, přivítání s dalšími členy, turnájek, krásné počasí, pohodička, míče lítají jak a kam mají. Potom dobré jídlo, pivečko, vínečko a posezení s ostatními přáteli, slunko pomalu zapadne...nádherný den!

Našli jste se v odpovědích? Ne? Nevadí. Pokud máte chuť a do dotazníku jste nepřispěli, diskuse pod tímto článkem berte jako volný ring k dispozici. A příští týden přitvrdíme. Koukneme se na to, jak podvádíme při golfu. Tedy, vlastně, jak podvádí ostatní. :)

---
PS: Odpovědi jsou vloženy, tak jak byly respondenty napsány, sem tam je opravena jen čeština, příp. zjevné překlepy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom