Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Numero Numero #09 - 3 sporty, které osobně můžu mimo golf a proč

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
numero09.png

Numero #09 - 3 sporty, které osobně můžu mimo golf a proč (aktivně i pasivně)
...z diskusního seriálu 19.jamky plný těch skutečných, našich a pravých golfových čísel

Golfem samozřejmě tu všichni žijeme a je to ten nejlepší sport na světě. To je jasná věc. Ale v oblibě máme i jiné sporty. Některé provádíme aktivně, některé gaučingujeme pasivně. Jaké sporty mimo golf máte rádi, provozujete ho, nebo jste provozovali? A to, že jste začali hrát golf, odsunulo nějaký váš jiný sport do pozadí?
 
Je mi 52 let.

1) Trochu běhám tak - 80 do 150 km měsíčně. Začal jsem v 45 letech, abych nemusel přestat vařit. Nejlepší půlmaraton mám za 1:49:51, nejlepší desítku na 47:16
2) Trochu studuju pohyb - taková těžko vysvětlitelná kombinace posilování, gymnastiky, jogy a bojových sportů - jmenuje se to Ido Portal Method asi.
3) Kdysi jsem zkoušel silový trojboj, což je úplně něco jiného.

Do 30 let jsem sport aktivně nenáviděl. Pak jsem si vyzvedl vyvolaný fotky z Lefkady /mladším kdyžtak vysvětlím, co je to vyvolání filmu a fotek po SZ/, a začal se hýbat. NA GOLF JSEM LEVEJ, ALE BAVÍ MNĚ TO.

P.S.: Dnes moderní otužování dělám asi 4-5 let. To zas kvůli tomu, abych nemusel na operaci s dutinama, protože prostě nesmím mít rýmu. Celkem to pomáhá. Akorát Ti bruslaři mě ted štvou.
1613653165863.png
 
Jako student gymplu jsem dělal snad všechny možný sporty, řadu z nich i “závodně” - plavání, volejbal, florbal, cyklistika, lyžování, basket, gymnastika, fotbal,...

S nástupem na VŠ a odstrčením do Phy tohle všechno umřelo, zůstal jen občasný squash.

Teď se spolu s dětmi k něčemu vracím, ale vzhledem k pracovní vytíženosti se tomu sotva dá říkat pravidelné sportování. Takže občas jedeme na kole, občas běžkujeme, občas hrajeme fotbal,...

Ale před 5ti lety jsem se vrátil k volejbalu, který mi přes zimu pomáhal udržet váhu ve dvouciferných mantinelech. Bohužel jsme se díky viru už takřka rok nesešli:(.

Letos to aspoň trochu zachránily běžky, uvidíme jestli ještě napadne...:)
 
Letos to aspoň trochu zachránily běžky, uvidíme jestli ještě napadne...:)
Já doufám, že ne. Letos jsem si užil už dost odhazování sněhu u domu. Klidně bych tuto kratochvíli na delší (myšleno delší než dlouhou) dobu oželel 🤭
 
Když si na to vzpomenu, jako kluci jsme hráli v létě fotbal v zimě hokej do úmoru/tmy. První raketu a dva tenisáky jsem dostal od kamaráda spolužáka a mlátil jsem o zeď výměníku celé prázdniny. Potom nám vyasfaltovali volejbalové hřiště mezi domy na sídlišti, tím to začlo ráno tenis, potom nohejbal a až se nás sešlo více tak volejbal do tmy opět celé prázdniny. Do žáků jsem hrál závodně hokej , koketoval s basketbalem, fotbalem. Na průmyslovce v Rožnově už jen hokej za dorost a tenis , sem tam fotbal. VŠ už jen to co bylo výukou a rok po večerech jsme hrávali na “ Kotasu”hokej.No a potom až do milénia nic jen práce a podnikání. Pak to začalo tenis , lyže hokej led/ in line a až v roce 2013 golf ze začátku pouze driving a následující rok to vyhrál golf a tenis, hokej sem tam.
 
Tak asi svoji svatou trojici mimo golf:

1) squash
2) volejbal
3) běh

V mládí docela dlouho volejbal, pak bohužel jsem u toho nevydržel, ale láska k tomuto sportu ve mně vydržela napořád. Šestkový volejbal je pro mě jeden z nejkrásnějších sportů co znám, je v něm všechno. Napětí, strategie, důraz na spolupráci, rychlost, postřeh, týmovost. Je to nádherný sport. Dvojkovej mě nikdy tolik nezaujal. Bohužel jsem s volejbalem pak přestal - kotníky. Holt na síti ty doskoky a dopady na nohy soupeřů si v mém případě vybraly svoji daň. A v TV se na volejbal mohu dívat, ale na ženský ne, tam často trpím (nemyslím to zle, ale prostě to tak je - hrají to prostě jinak). Takže pak běh, kde naštěstí kotníky poměrně držely, nejraději to bývala desítka. To je trasa tak akorát. :) K tomu průběžně fitko asi tak dvacet let, už - není to tolik vidět, taky už to nedřu, ale beru to spíš jako takovou hospodu. Jsem rád, když mám možnost tam vidět stejné tváře, pozdravit se a tak. Bohužel už skoro rok to nejde. :( A podobně squash - ten hraju s parťákem cca 13 nebo 14 let, nejdříve dvakrát týdně, pak až doteď (zase až na poslední rok) jednou týdně. Vlastně pro mě ty sporty jsou nikoli o ligách, nebo vyhrát nějaké žebříčky - téměř se tohoto neúčastním, ale o tom být a mluvit s přáteli, se kterými máme společnou zábavu. Proto asi nikdy nepřekročíme už svůj výkonností stín... no a co. :)
 
Upraveno:
Sjezdové lyžování
Sjezdové lyžování
Sjezdové lyžování
 
1. Rugby - fair nejlepší chlapskej sport, bez diskuse
2. Lední hokej - náhrada za vrcholové rugby, nejlepší mentální odpočinek = kdo se chvíli nekoncentruje na hru a přemýšlí o blbostech, je mrtvej muž
3. Tenis - stačí málo dalších osob a dá se hrát poměrně všude, ale je to psychicky surový sport, když je soupeř oddělen sítí
4. Sjezdové lyžování - ten adrenalin z rychlosti je nenahraditelný a JAEGER v kombinaci s GERMKNOEDEL na sjezdovce ma taky něco do sebe
5. Fotbal - hráli ho všichni, všude a odjakživa + sehnat partu na "vypr...ní se" a udělání si žízně se dá v ČR snadno oproti rugby + firemní mistrovství Evropy taky vždy extra náboj

Zbytek kolektivních a raketových sportů už jen velmi rekreačně a hlavně v minulosti....;)
 
Upraveno:
V 6 letech jsem zacal hrat hokej a uz ho hraju 21 let. Cca 50 zapasu za sezonu, 200 treninku na lede, 150 v posilovne . Na jare si tak 10x jdu zabehat, v lete 10x na kole a to je tak vsechno k ostatnim sportum. Kolu bych se venoval rad vic, ale na mtb me to prestalo bavit. Chtel bych si poridit gravel bike ale zatim radsi utracim za golf. Kterej me pred rokem a pul uplne pohltil at uz aktivne nebo pasivne. Z cyklistiky se podivam jen na TdF, ale na golf koukam kazdy tyden od ctvrtka do nedele pokud nemam zapasy zrovna.
 
Umím počítat do tří, ale přesto musím uvést čtyři. Sorry jako ...
Nohejbal - za mlada hodně, teď už jen příležitostně ... bolí mě z něj třísla:(
Tenis - ještě před 5 lety jednou týdně, teď už vůbec ... bolí mě z něj loket:(
Kolo - za mlada hodně, teď už jen na dovolené a to ještě s přípomocí.😜
Kulečník - za mlada jednou týdně v hospodě. Teď přes léto vůbec, přes zimu doma téměř denně. Mám kulečník v jedné mistnosti s trenažérem patovaní a čipování, tak si dávám kruhový trénink.;)
 
  • Tenis - moc rád a v sezoně každý týden 2-3 na kurtu. Když se ještě mohlo, tak i v zimě v hale. Už je to 11 let co u nás na vsi vybudovali multifunkční hřiště s umělou trávou a při té příležitosti vznikla tenisová liga neregistrovaných. Zábava a radost z potýkání se s kamarády a sousedy od 17 do 72 let.
  • Lyže sjezdové i běžecké (spíš styl paní radová ;)) spíš nadšenec než že bych měl jakékoliv ambice sportovní. V normální době 2x Dolomity a v týdnu párkrát dopolední rychlá otočka v blízkých Kérkonoších - ježkovi voči já bych sjezdoval až bych brečel. Tak nám zbyly běžky - letos jsem konečně vyměnil staré šutračky.
  • Fotbal - teď už jen gaučově a výjimečně - nějak mě ten cirkus přestal bavit a když jsem se dozvěděl, že se platilo i rozhodčím v pralese, tak se raději jen postavím ke kiosku :cool:
 
1) Volejbal - hrál jsem ho přes 20 let na takové okresní rekreačně/výkonostní úrovni s bezva partou. Jednou týdně jsme do toho mlátili 2 hodiny a pak samozřejmě posezení u piva.... Krom toho jsme hráli i takovou "odborářskou" ligu mixů (4 chlapi + 2 ženy).....krásné časy:). Pak se to bohužel - a asi zákonitě - začalo rozpadat vlivem různých volejbalových zranění (hlavně ty kotníky a kolena)..........a já tuto aktivitu nahradil golfem. Ale na volejbal se pořád rád podívám v TV.....
2) Cykloturistika - to mě baví moc, na kole se toho dá hodně vidět....a buď s cestovkou nebo samostatně jsem s kolem byl už v hodně zemích Evropy. Ale ježdění v Česku od hospůdky k hospůdce mám možná ještě radši:D
3) Lyžování - sjezdování i běžkování, ale na naprosto rekreační úrovni. Vzhledem k věku už ovšem načínají převládat ty běžky (letos to bohužel ani jinak nešlo), na sjezdovkách už se mi totiž více než ten vlastní sjezd líbí sezení na prosluněné terase italské "ristorante" u bombardina:D
 
1.Sportovni gymnastika - sport, kterým jsem žila celé školní roky. Bohužel to není sport na dlouhou dobu. Nyní tedy jen z gauče sleduji výkony gymnastek a gymnastů.

2.Atletika - druhý můj závodní sport, když mi bylo náct. Sprint a skok do dálky. Nyní opět fandím jen od obrazovky.

3.Tenis - hrála jsem ho poměrně dlouho, pak jsem dlouho hledala parťáka. Nenašla a tak jsem tento krásný sport vyměnila za badminton.

Ještě jeden sport ovlivnil můj život. Byl to jediný kolektivní sport, který jsem zkusila (když nepočítám fotbal na základce) - volejbal. Tam jsem potkala @requo :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom