Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Numero Numero #08 - 3 tipy pro drobná vylepšení pro rok 2021 na mém oblíbeném hřišti

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Numero #08 - 3 tipy pro drobná vylepšení pro rok 2021 na mém oblíbeném hřišti

Je před námi zima, tzv. spinkací čas pro mnohá hřiště a golfové resorty. Taky čas na to vymyslet a naplánovat mnohá drobná vylepšení, které nám hráčům mohou zpříjemnit život na našich oblíbených nebo domácích resortech. Někdy jsou to drobnosti, někdy zásadnější věci. A někdy pro ty zásadnější se přehlíží ty drobnosti, které by přitom odstranit nebo vylepšit poměrně snadno. A někdy chybí i ty nápady a ponděty. Pojďme se zamyslet a dát dohromady každý sám za sebe tři vylepšení, které kdyby nastalo, tak by nám s tím naše domovské (oblíbené hřiště udělalo radost). :)
 
Tak já začnu. Jsem členem Hořehled, takže má tři drobná vylepšení a přání směřují tam:
  1. Obnovit schůdky na odpaliště číslo dvě - současné jsou ošoupané, dřevěné a kloužou. Nekolikrát jsme tam viděl pád, bohužel potkal i mé blízké. Chodí se po nich prostě blbě (a když už jsem v tom, tak plus lépe nájezd k tee 1)
  2. Viditelné a čitelné hodiny od tee 1
  3. Líbila by se mi odpalovací klec (kóje, sítě) před tee 1, na těch pár cvičných švihů s míčkem, když je driving bohužel tak z ruky.
A velké přání - závlaha. Letos byl rok milosrdný, pršelo docela dost, ale předchozí dva roky byly hodně suché. Tohle vylepšit, byť to je velká investice, by bylo skvělé.
 
Tak já se přidám. Vzhledem k mé domovině na Slapech to bud směřovat tam:
1) možnost objednání si pití či něčeho drobného k snědku buď v průběhy celé hry či jen na jednom dvou místech. Sice si většinou nakoupím pití a vyjde mi to, ale v parném létě mi voda došla dost brzy a bylo to nepříjemné (jednou mě zachránil maršál)
2) zavedení možnosti nahrát si peníze na kartu na míčky na drivingu a tím pádem zrušit nutnost schovávání dvacek (vypadám pak jak gambler), protože když nemám, není to úplně blízko (a z auta jdu rovnou na driving a pak až na recepci
3) sekat roughy celý rok na nízko, ať je to přívětivější (tento rok v první polovině to bylo podle mě šílené a stěžovalo si více lidí)

A jedno scifi nakonec: přestavět hřiště, aby to bylo jednodušší (ale to je spíše v mých rukách, hlavě atd.) :D:D:D:D:D
 
Austerlitz:

1) Několikrát za rok posekat roughy (rafy), tedy nejméně 2x až 3x, aby tam rostla tráva a ne plevel. Jelikož se 2 roky po sobě rafy vůbec nesekaly, tak to byl letos skoro samý plevel, no a když máte džihád metr vysoký, tam ani nezkoušíte hledat. Raf má být rafem a ne vnitřním outem !!!

2) Udělat školení maršálům, aby se více věnovali své práci a obzvláště tempu hry. Jsou hřiště podobného ražení, kde za Vámi maršál přijede během hry 2x až 3x a zeptá se Vás, zda Vám nic nechybí. Tady ho vidíte na odpališti jamky č.1 a jednou kolem Vás projede bez zastavení na hřišti.

3) Při turnajové hře nenechávat gumové vložky v jamkách! Zmenšuje to velikost jamky a není to regulérní!

Vloni bych napsal ještě tyto věci, ale resort šel do sebe a máme to:
- vyšší síť mezi drivingem a fervejí jamky č.1 - ta už tam od letošního léta je
- WC na hřišti - ty byly zprovozněny na jaře - takže taky palec nahoru
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom