Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Numero Numero #07 - 3 hřiště 18j, které mám rád

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
numero_07.png

Numero #07 - 3 hřiště 18j, které mám rád a jejich návštěvu mohu doporučit...
...z diskusního seriálu 19.jamky plný těch skutečných, našich a pravých golfových čísel

18j. hřiště jsou pořád zatím (a určitě ještě dlouho budou) normou plnohodnotného golfového hřiště. Máme velké štěstí, že v ČR a i v SR máme na výběr mezi poměrně velkým počtem různých stylů takovýchto hřišť s rozdílným charakterem nejenom hracích ploch, ale i zázemí. Jaké 18j. máte rádi a s čistým svědomím jejich návštěvu můžete doporučit? Které tři vyberete? A proč? Není potřeba se omezovat pouze na ČR.

---
PS: Hm, chtěl jsem původně tu otázku pojmout jako u předchozí otázky "Jaké devítky máte rádi" ale otázka "Jaké osmnáctky máte rádi" je taková, no... to by to vlákno muselo být otevřené až po 22:00 hodině a kdoví jestli by to stačilo. Takže tohle sem ne, ať tě to ani (ty víš koho mám na mysli, je vás víc) nenapadne ! :-D
 
Upraveno:
ČR - Ostravice
SR - Sedin
AUS - Adamstal
 
Adamstal (Rakousko) - neuvěřitelné lidské dílo citlivě zasazené do přírody + to umění pohostinnosti a starosti o nás hráče...
Ypsilonka - ta se prostě neomrzí a je za rohem
Ille aux Cerfs Golf Club (Mauritius) - výhledy, exotika, pohoda a zážitek

Bez určení pořadí.
 
Ypsilon - ikdyž se mě "lehčí" jednička snaží skoro vždy výsledkově rozbrečet (poměrně se jí to daří), krásná příroda, oddělené jamky, klid, kvalita hracich ploch, příjemný personál a ty panoramata, ty panoramata
Cihelny - musím pominout ty občasné závodníky na motorkách a osmnáctku (myslím samozřejmě jamku, jamku č.18), hezký design jamek, kdy to nestačí jen hrnout před sebou, kvalita ploch, prostě se mi líbí
Haugschlag - naposledy pršelo i zespodu, ale už jsem jim to odpustil, kvalita, kvalita, kvalita...a pařba po turnaji mit östereichischen Rentnerinen super, jen by se mohly naučit česky
 
Upraveno:
Slapy - domovské hřiště, prostě mě baví a mému stylu hry ode zdi ke zdi vyhovuje (až na šílenou 18. jamku)
Beřovice - čím dál tím víc se mi líbí
U třetí osmnáctky je to těžké, tam je celkem dost kandidátů, nelze vybrat jen jednu
 
Česká Lípa, Pyšely, Barbora
 
Česká Lípa, holt je to můj rodný kraj..
Telč, tam se mi líbilo hned na první dobrou
a nevím...Ypsilonka, ale jen hřiště, na restauraci mám prostě pifku. Ale líbí se mi i Poděbrady, ty vzrostlé stromy...žádnej krpál 😁 Nelíbí se mi klubovna.
 
1. Beřovice - hrál jsem zatím jen jednou a moc sem si to užil, jamky přes vodu jsou super. A ikdyž jsem na některé jamce byl i třikrát v písku tak sem se pořád výborně bavil.
2. Mariánky - hezké parkové hřiště, historická klubovna, škoda že stromů muselo jít patrně hodně pryč.
3. zatím bez nominace, mám tu málo odehráno

Rád bych připojil moje oblíbené hřiště ve Skotsku v okolí Edinburgu kde jsem jich odehrál víc.
1. Kirkcaldy golf club- krásný parkland protkaný burnem Tiel, jeden z posledních designu Old Toma Morrise, měl sem štěstí a loni jsem ho mohl hrát mnohokrát a nemůžu se dočkat až se vrátím
2. Burntisland- 10. nejstarší golfový klub na světě, postavený na skalnatém výběžku s výhledem přes Forth of Firth na Edinburg, několik jamek zavání dávnými časy, ale nic jim to neubírá na kráse a zábavnosti
3.Fairmont St. Andrews-Kittocks- moderní design zasazený do klasického prostředí, s nádhernými výhledy na St. Andrews a některými jamkami končícími přímo na útesu
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom