Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Numero Numero #06 - 3 devítky, které mám rád

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
numero_06.png

Numero #06 - 3 devítky, které mám rád a jejich návštěva stojí za to
...z diskusního seriálu 19.jamky plný těch skutečných, našich a pravých golfových čísel

Devítky - pro někoho poloviční hřiště jsou nedílnou součástí golfového světa. Mají zpravidla menší rozpočet, a velmi často mají neopakovatelnou domácí atmosféru, která se na plnotučných 18ti jamkových resortech někdy už vytrácí. Jaké devítky máte rádi a s čistým svědomím jejich návštěvu můžete doporučit? A proč?
 
Pokud vynechám ze seznamu domací Janov, tak prakticky hraji občas jen jednu devítku - Terezín.
Mám ho celkem rád (tedy až na 9. jamku - tu nějak neumím :mad:), hřiště rovinaté, kvalita celkem ok. Spíše technické hřiště a zahrál jsem tam svoje první HIO.
Dříve jsem měl rád Grabštejn (když to byla ještě „devítka”), po rozšíření na 18 jamek se u mne Grabštejn přesunul na opačnou stranu a hraji na něm nerad.
 
Moc devítek jsem ještě nehrál, vybírám si přednostně 18j. Až navštívím další, nebo vícekrát zahraji co už jsem hrál, třeba se to změní, ale zatím takhle:

1. Hodkovičky – pro Pražáka kousek a přijde mi jako fajn alternativa, když není čas na plnohodnotnou hru.
2. Zlín – zajímavé jamky – moc se mi líbil layout. Bylo to pro mě velmi zábavných 9 jamek a celkem jsem se zapotil hlavně ta poslední umí zvednout tepovku :)
3. Podbořánky – prostě se mi to líbilo. Přišlo mi to takový domácký, přijatelná kvalita, milý lidi ...
 
1. Podbořánky - jak psal @CZervajZ - domácká atmosféra, dobrá kvalita
2. Terezín - mám to kousek, každá jamka jiná, většinou pěkně připraveno
a 3. oblíbenou devítku vlastně nemám :-D
 
Hořehledy - zábavné jamky, dobrá údržba, vždycky je to výzva (první hřiště, na kterém jsem hrál, takže i srdcovka :D)
Líšnice - je to prostě historie, ty jamky se od moderních hřišť liší, bohužel stav hřiště není ideální, tudíž bych neporučoval celoročně (druhá srdcovka, dělal jsem tam ZK :D )
Třetí místo je trochu komplikovanější, tlačí se tam více devítek. A neumím to rozseknout. Ale baví mě Podbořánky, kupodivu i Hodkovičky, i Jezera nebyla špatná.
 
1. Podbořánky - jak psal @CZervajZ - domácká atmosféra, dobrá kvalita
2. Terezín - mám to kousek, každá jamka jiná, většinou pěkně připraveno
a 3. oblíbenou devítku vlastně nemám :-D

Ty voe jak nemas?!
 
Podbořánky, Terezín, Hořehledy.
Ale do té trojce bych dal ještě Luby, akorát nevím, koho vyřadit :) Možná Terezín, letos se mi fakt nelíbil stav, kvůli kterému jsem to hřiště zbožňoval.
 
Já teda devítky moc nehraju.....ale za mě kde se mi líbilo (v abecedním pořadí):
Hořehledy (letos pro mě milé překvapení kvalitou i zajímavostí jamek)
Líšnice (kvalita nic moc, ale ta historie tam prostě dýchá)
Svobodné Hamry (nádherně zasazená devítka do zalesněného údolí Chrudimky)
 
Cínovec - kratší, přehledné, občas záludné jamky, krajina a pěkné výhledy, příjemná teplota v letních vedrech
Čapí Hnízdo - kvalitou srovnatelné s top areály, menší obsazenost, ideální na trénink krátké hry
Hradec Králové - kvalita hracích ploch, celkový design, nenáročné, přehledné

A 2 hřiště z Moravy:
Rožnov - přehledné, rovinaté, ostrovní jamka č.6
Zlín - pestrá skladba jamek, kvalita hracích ploch, nezapomenutelné jamky, hlavně první a poslední
 
Lázně Kostelec Zlín hřiště jako výzva, hezké technické hřiště. Efektní odpal z terasy klubu + dlouhý par 5. Nové jamky dodaly hřišti smysl.
Kotlina Terezín školící hřiště na pravidla i na HI 54. Poslední jamka budí emoce u každého...
Háje U Karlových Varů uprostřed přírody, levné fee a fakt hezké jamky. V klubovně skif dost originální.

PS. Rád jsem hrával Olomouc, ale dnes již 18 jamek. (nemyslím akademii)
 
Rožnov
Rožnov
Rožnov
... jsem z Rožnova :)
Jinak v okolí ještě devítky v Hukvaldech a Velkých Karlovicích.
 
Podbořánky - atmosféra, výborné klobásky, kvalita hřiště, prostě pohoda :)
Hodko - treninkové plochy, skvělá obsluha, na 1. jamce to pěkně narvi driverem na střed fairwaye :)
”Kotoul” - tam kde stojíš rovně pouze v restauraci, trvalo dlouho než se to člověk trošku naučil hrát, na 7. zavři oči a napal to :)
 
Velké Karlovice - mám rád hřiště v přírodě a tohle v mém oblíbeném Valašsku (jsem čistokrevný Pražák 😉) nesmí chybět
Harrachov - hrát v podstatě na sjezdovkách má své kouzlo, navíc se hřiště nachází v lese
Slušovice - fascinovalo mě, jak lze využít dostihové překážky i v golfu. Atmosféru dokreslují tribuna a mnohdy okolo cválající koně

PS. Popravdě mě napadly spíše devítky, co nemám rád...že by inspirace na další anketu?!? 😉
 
Docela jsem si o tom včera večer přemýšlel - takže za sebe výběr devítek, které mám rád:

1. Taky #Podbořánky - to je docela zajímavé, jak jsme se na nich mnozí shodli. To je dobrá vizitka pro toto hřiště, které mě kdysi překvapilo. Vůbec jsem nečekal, že vlastně uvidím kompletní dospělou 18tku scvrknutou do devítky. Tak nějak jsem si tam připadal. Plnohodnotný zážitek prostoru.

2. #Svratka - nějak si mě tohle hřiště hledalo, ale už mě má. Ač mu mnohé zazlívám (především ty tří pary kolem začátku a hlavně jednička mi přijde divná), tak se mi to hřiště od druhé jamky moc líbí. A ten vau efekt na trojce - to jsem na moc hřištích nezažil, když vidíte ty dvě krásné, dlouhé ferveje vedle sebe. Pravda, je to trochu výzva, když jsou lidi, ale vizuálně za hezkého počasí je to nádhera. A moc se mi líbí i pojetí horské klubovny. Mám to tam rád.

3. [HASH=629]#Bítozeves[/HASH] - protože spodní jamky v tom údolí jsou prostě krásné. Ty horní nic moc a "ble", ale ten efekt, když člověk sejde dolů, tak je najednou úplně v jiném světě. Super.

+ [HASH=1]#Hořehledy[/HASH] - ale vlastně až poslední rok či dva. Herně. Jak je to hřiště relativně "nesmyslné", tak je pořád docela dobře hratelné a díky tomu, že je domácí, tak ho znám jak své boty a dokážu na něm posoudit, jestli mi to jde, nebo ne - rozuměj: udržím se na vlastní ferveji. Především poslední dobou, kdy se díky drobným zásahům stává upravenější a hratelnější a různé "nesmyslné keře" a neprostupné křoviny postupně mizí. Myslím, že to hře prospívá.

+ [HASH=630]#NaVrších[/HASH] - tam jsem byl jednou, letos. A myslel jsem si, jak to bude vlastně hrozné. Ale myšlenka mít tři prstencové trojamky kolem klubovny ukázala, jak je to komunitně šťastný model. Asi to plynulosti hry moc nesvědčí, ale je to pecka.

Vlastně všechny devítky a hřiště, kde jsem hrál, jsou něčím vyjimečné a mám je vlastně rád - pokud se tam hrát alespoň trochu dá. :)
 
Upraveno:
Rožnov, Lipiny a Štiřín :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom