Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Numero Numero #02 - 3 největší chyby, které při své hře děláme

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
numero_02.png


Numero #02 - 3 největší chyby, které při své hře děláme
...z diskusního seriálu 19.jamky plný těch skutečných, našich a pravých golfových čísel

Asi není na světě golfista, který by nedělal chyby. Některé se objeví sem tam, některé se nás drží jak to pověstné h... Mohou to být chyby velké, malé, dokonce i jen domnělé - ale je to něco, o čem víme a co nás při naší hře trápí. Dokážeme si každý na svých pár největších chyb vzpomenout a popsat je? A jak se snažíme s nimi bojovat? Jednak jako určité uvědomění pro sebe a pak jako povzbuzení pro ostatní, že v tom nejsou sami.
 
Upraveno:
Začnu: moje chyby, které mě pravidelně štvou. Jedna je technická, druhé dvě spíše mentální.
  • zatahování - za to může ta pravá ruka. Prostě furt jí tam cpu a ne a ne jí domluvit. Někdy dá mrška na chvilku pokoj, ale jakmile je potřeba to narvat, tak se hrdě přihlásí o slovo a narve to. Zpravidla je z toho zátah, jako blázen. A čím delší hůl, tím větší poznávací cesta po cizích fervejích.
  • zrychlování hry - když vidím, že se náš flajt courá, z jakéhokoli důvodu, začínám zrychlovat svoji hru a omezovat svoji pohodu na úkor nějakého vlastního klidu a své rutiny přípravy na ránu, hlavně rychle. Dopadne to většinou blbě.
  • chybějící čistá hlava - hrozně rád bych se pravidelně na golfu při vstupu na odpaliště jedna až grýn 18 naučil vypnout a přepnout do pohody a bez starostí okolního světa, zadaří se mi to málokdy - resp. musím mít dostatečný čas na aklimatizaci prostředí, být na místě s předstihem a uvědomit si, teď hraju a plně se na ten čas soustředit a v rámci možností si to užívat.
 
Můj repertoár chyb je velmi obsáhlý, a já se pilně snažím, abych žádnou neupřednostňoval. Bojím se totiž, že by na mne opomíjená chyba zanevřela, dala mi košem a navždy mne opustila.
Pak bych začal hrát dobře a byl by ze ještě namyšlenější kretén, než jsem dosud (a taky bych si musel koupit novýho bavoráka).

Mám-li zmínit chyby, které mne štvou, tak
  1. Zátah, který vyrobím tak, že málo rotuji a přidám tendenci k silnému držení
  2. Topinka a její brácha tlusťoch /ten je zvláště frustrující/, asi z důvodů tanečků při nápřahu
  3. Course mannagement - "Ty debile, proč to hraješ takhle, když víš, že to neumíš".
Jak je z mého postu vidno, hraji takový klidný vyrovnaný golf v přátelské atmosféře ... ".... má gesta mají styl"
 
  1. Po pár povedených ranách nárůst sebevědomí = prasení jako nikdy dříve, frustrace z neschopnosti
  2. Ignorace ready golfu = ztráta tempa a zbytečné prodloužení doby hry
  3. Ignorace okolních hráčů - hlasové projevy do odpalů ostatních 😒
P.S.: Neseznámení se s místními pravidly.
 
1. Často začnu srabsky puttovat v momentu, kdy mi jde o udržení dobrého výsledku. Z nějakého důvodu se začnu bát přehrání jamky a nechávám vše o 2 m kratší než bych měl.

2. Stejně jako u @requo - herní diskomfort v momentu, kdy mám pocit, že můj flight zdržuje, především když v něm jsou děti. Zrychluji a ztrácím koncentraci.

3. Neschopnost udržet koncentraci při čekání za pomalejšími hráči.
 
1. Nedotočím švih.. Šlajs

2. V okamžiku impaktu zatáhnu ruce k sobě(nevím jestli je to správně ale křídlo..?) .. Zahraju špičkou..

3. Z toho všeho eliminace slice a začnu to tahat doleva jak kráva.. ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom