Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nový závislák

manwe

Nováček+
Ahoj!

Byt jsem vzdy bydlel kousicek od Ropice, tak jsem o golf nikdy moc nezavadil (+ jsem bral ze je to silene draha hra a pochazim z velmi skromnych pomeru), nicemene pred rokem me bratr pozval jestli nechcu zajit na verejne hriste do Ropice - od kamarada dostal bag s holemi a parkrat s nimi hral.
Tak jsem zasel, pomerne me to i bavilo, celkem jsme byli na akademii 2x v roce 2017. Pak jsem na golf uplne zapomnel, resily se jine veci.
Zhruba v polovine cervence jsem si vzpomnel - tyjo, bych mohl zajit na golf.
No a tak to zacalo - koupil jsem si ten balicek "Zaciname s golfem", z Letgo jsem si sehnal nejaky stary bag s jeste starsimi holemi. Od te doby jsem byl na odpalisti snad kazdy tyden, vyzkousel jsem si verejne hriste v Karvine (Lipiny), zjistil jsem ze muj dobry kamarad ze zakladky hraje golf uz par let (HCP 15), takze mi dal nejakou zakladni instruktaz a golf me zacal poradne bavit.

Sjizdim hodne videi na Youtube ktere se pak snazim nejak aplikovat v praxi.
No a ted jsem si (spolu s jinym kamaradem, ktery take zacina) koupil clenstvi v Ropici na pristi rok.
Minuly tyden jsme byli poprve na normalni devitce - to byly nervy. Nervozita z toho ze mi to musi jit co nejlip zpusobila to, ze to co mi bezne jde nejlepe (odpaly) jsem topoval nebo strilel uplne mimo, atd. Nicmene jsem si to i tak uzil (skore 79 na devitijamce zrovna nepotesilo, kor kdyz na verejnem hristi hraji vetsinou lepe nez kolega, ktery skoncil s 66 ranami), nicmene zitra nas ceka znovu devitka (asi naposledy v sezone) tak jsem nateseny jako dite na vanoce.

V pristim roce bych si rad udelal Osvedceni pro hru a zacal pracovat na nejakem normalnim HCP.
Tak asi jako vetsina lidi si rikam - skoda ze jsem s tim nezacal rychleji :D
 
Jedna fotecka z tusim 4. ropicke jamky :)

IMG_20181101_102002.jpg
 
Vítej na Jamce. No, není nad to začít těsně před koncem sezóny! Ale alespoň se bdueš o to víc těšit na sezónu příští. A to počkej, až se podíváš na další hřiště. Ta u vás v okolí je to samej golfovej klenot - Ostravice, Čeladna, Rožnov... Místní @Francovka by jistě mohl vyprávět. :)
 
Jj Sever Moravy jako ma rodna hrouda, to je jedno lepsi hriste nez druhe, ale pro zacinajici vetsinou dost tezke :) - kazdopadne kazdy novy zavislak je v golfu super :) - uzivej a HCP muzes zlepsovat treba u nas v Crystal Golf Tour :-D
 
Já bych mohl vyprávět;). No zatím se marně snažím dohnat můj letošní kvas, který má hendikep asi 4,7:p. Brzo s ním pojedu na túru do pálenice U Libora:D:D:D

Tak za každou golfovou duši z Moravy zaplaťpánbůh. Zdravím Tě na tomto fóru, převážně golfových závisláků, a určitě se příští rok potkáme.:cool:
 
Krasny pribeh!
Je zajimave, ze to vzdy zacina slovy "myslel jsem si, ze je to drahy" ... "urcite by me to nebavilo" atp. :D
 
Já bych mohl vyprávět;). No zatím se marně snažím dohnat můj letošní kvas, který má hendikep asi 4,7:p. Brzo s ním pojedu na túru do pálenice U Libora:D:D:D

Tak za každou golfovou duši z Moravy zaplaťpánbůh. Zdravím Tě na tomto fóru, převážně golfových závisláků, a určitě se příští rok potkáme.:cool:

jeste nejsem znaly zargonu - co je to "dohnat muj letosni kvas"?

Krasny pribeh!
Je zajimave, ze to vzdy zacina slovy "myslel jsem si, ze je to drahy" ... "urcite by me to nebavilo" atp. :D

jo, s tim mam uz taky zkusenosti - jsem rikal kamaradovi ktery (krome vytrvalostniho behu) moc na sporty neni, at semnou zajde na akademii a on tak ze teda jo. Jeste cestou v aute mi povida - "Tyjo, me to ale bavit nebude, ja na takove sporty vubec nejsem." A po hre "Tyjo, to byla sranda, kdy zajdem zase?" :D


Puvodne jsem mel v planu se zeptat jake bylo vase prvni skore na normalni 9/18jamce, ale pak jsem si rekl ze bych z toho mohl byt zbytecne frustrovany kdybych zjistil ze podstatne lepsi jak moje :D Uz tak si rikam ze musim prestat myslet na to ze zitra asi hraju naposledy v te sezone a FAKT bych chtel zahrat lip jak minule :D
 
jeste nejsem znaly zargonu - co je to "dohnat muj letosni kvas"?


Promiň, to je moje nemoc - trošku humoru mezi těmi nudnými strýci a tetami od golfu.:sick:

Měl jsem na mysli, že můj kvas na slivku má nyní cukernatost asi 4,7. Jelikož já mám HCP 28,1, tak snaha se mu vyrovnat je v teorii přání. Ale na druhou stranu kvas se vypálí jenom jednou, zatímco já pálím (míčky) pořád...;);)

@Jerry pomoc!!!o_Oo_Oo_O
 
Upraveno moderátorem:
Měl jsem na mysli, že můj kvas na slivku má nyní cukernatost asi 4,7. Jelikož já mám HCP 28,1, tak snaha se mu vyrovnat je v teorii přání. Ale na druhou stranu kvas se vypálí jenom jednou, zatímco já pálím (míčky) pořád...;);)

ok tak to bylo tak o 3 urovne dal nez bych byl schopen pochopit :D
 
ok tak to bylo tak o 3 urovne dal nez bych byl schopen pochopit :D

Z toho si nic nedelej, my tomu slovenskymu vozralovi taky nikdo poradne nerozumime. Ale vzdycky kdyz prijede, tak nas podaruje nelegalne palenym methanolem, takze mu to trpime. Navic hraje dost blbe, coz vetsine zveda sebevedomi!
 
Z toho si nic nedelej, my tomu slovenskymu vozralovi taky nikdo poradne nerozumime. Ale vzdycky kdyz prijede, tak nas podaruje nelegalne palenym methanolem, takze mu to trpime. Navic hraje dost blbe, coz vetsine zveda sebevedomi!
A ještě Ti na to dám palec - to jsem charakter:cool:

Minule jsem byl od ukrajinských hranic - teď Slovensko, za chvíli budu doma:p
 
A ještě Ti na to dám palec - to jsem charakter:cool:

Minule jsem byl od ukrajinských hranic - teď Slovensko, za chvíli budu doma:p
Za ty nudný strýce a tety zasloužíš rovnou na Sibiř :devil:.
 
jeste nejsem znaly zargonu - co je to "dohnat muj letosni kvas"?



jo, s tim mam uz taky zkusenosti - jsem rikal kamaradovi ktery (krome vytrvalostniho behu) moc na sporty neni, at semnou zajde na akademii a on tak ze teda jo. Jeste cestou v aute mi povida - "Tyjo, me to ale bavit nebude, ja na takove sporty vubec nejsem." A po hre "Tyjo, to byla sranda, kdy zajdem zase?" :D


Puvodne jsem mel v planu se zeptat jake bylo vase prvni skore na normalni 9/18jamce, ale pak jsem si rekl ze bych z toho mohl byt zbytecne frustrovany kdybych zjistil ze podstatne lepsi jak moje :D Uz tak si rikam ze musim prestat myslet na to ze zitra asi hraju naposledy v te sezone a FAKT bych chtel zahrat lip jak minule :D

Score uz nevim presne, ale bylo to hodne pres 60 urcite.
Ale on to ma kazdy jinak a nemusi to znamenat nic. Ja jsem toho natrenoval dost a vykon o nicem. :)

“Fakt bych chtel zahrat lip, jak minule” te bude pronasledovat do konce zivota. ;)
 
@Jerry pomoc!!!o_Oo_Oo_O
Asi ti moc nepomůžu ... já tě pochopil, ale to jen proto, že vím co jsi zač :mad::p, ale na nováčka to fakt bylo přehnaně imaginacionální.:p:D:D:D
 
Asi ti moc nepomůžu ... já tě pochopil, ale to jen proto, že vím co jsi zač :mad::p, ale na nováčka to fakt bylo přehnaně imaginacionální.:p:D:D:D
Dal jsem slovo "imaginacionální" do gůglu a vyjelo mi, že bude za 14 dnů převrat - takže jsem na dobré cestě k Chocholouškovi:eek:
 
Dal jsem slovo "imaginacionální" do gůglu a vyjelo mi, že bude za 14 dnů převrat - takže jsem na dobré cestě k Chocholouškovi:eek:
Chyba , už za deset ...
Taky sis všimnul, že už se zase se svýma plodnýma diskuzema ser..e do cizího vlákna? o_Oo_Oo_O Ale co, prostě jsou lidi, který nás inspirujou a @manwe je evidentně jeden z nich ...;):up::p
 
Tak dneska to skóre bylo podstatně lepší, dokonce jsem i na zdejších proslulých jezírkach neutratil žádné micky :D ke konci už byla znát únava, odpaly začly haprovat, ale změna z 79 -> 66 je příjemná :D (moje skóre je to vpravo, na poslední jamce jsem si dával 2 nové odpaly).

Příště už musím zkusit i nejaky driver, tady to bylo vše max 7 železem.

IMG_20181106_123829.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom