Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nový driver - pomoc pri kúpe

Mirek jasan. Ja viem že chceš pomôcť a ďakujem.
Ale toto všetko ja viem, hrám už 10.sezónu, akurát že nie som taký ten cieľavedomý hráč čo ide za neustále lepším výsledkom a tvrdo na sebe pracuje 😇
Práve naopak, hrám už len 1x týždenne a zväčša s partiou... Tréner tak 5-6x ročne.

Tých som už niekoľko za 10r mal a môj švih je klasický slajzový- Out to In, ale nie je to vždy.
Zo železami je to mierne ale pri drivery už to občas uletí viac...

Viem si ho do určitej miery korigovať ale niekedy sa proste zabudnem, veď aj preto hrám 90-95 rán a nikdy som nedal pod 88 rán.

Ja netvrdím že nový driver má opraví 😀 ja si idem kúpiť nový kus náradia s tým že poznám svoje chyby už pár rokov a hold mám už kostru dosť zdeformovanú že po istom čase od tréningu sa ukáže recidíva... Opraviť sa neviem, len mierne skorigovať 😉

Ale nové náradie má donúti zas o kúsok viac trénovať takže budúcu sezónu hcp aspoň pod 15 je môj cieľ 😎

Rady si vážim, lebo na fittingu by som išiel asi palice podľa abecedy čo by každého unudilo. Teraz mam 3 skvelé tipy, tak podrobnú špecifikáciu už doladím s odborníkom...

Vďaka ešte raz ✊

Zde si krásně vypsal všechny důvody, proč je zbytečné si nový driver kupovat:)). Každý jsme jiný a máme jiné pohnutky atd., ale osobně si myslím, že je lepší pracovat na švihu než kupovat nový klacek...
 
... a môj švih je klasický slajzový- Out to In, ale nie je to vždy.
Zo železami je to mierne ale pri drivery už to občas uletí viac...
Sice je to OT, ale pokud hraješ ze žlutých, tak zkus obejít hřiště bez driveru. Je lepší být sice kratší, ale první na ferveji, než hrát třetí z týčka ;)
Já vím, není nad ten pocit když míč z týčka letí a letí a letí ... a pak to zklamání, kdyz zatočí do autu nebo heavy rafu 🤭
A až budeš někde na drivingu, tak zkus u driveru zkrátit držení (klidně ho chyť až dole na gripu). Zlepšíš šanci na trefení míčku sweet spotem a i ta rovina švihu nebude tolik „out-in”. A pokud budeš trefovat sweet spot, tak ani nepřijdeš o délku.
 
Pri shafte teda čo treba zvážiť okrem tvrdosti?
Na to je hodně těžká odpověď, má zkušenost z fittingu je taková, že jsem na stejné hlavě měl 5 shaftů stejné specifikace (stiff, 70gr. hmotnost) jen různých typů od různých výrobců a rozdíl byl takový, že s některým shaftem jsem měl rozptyl cca 50 metrů do stran i na délku a s jiným jsem zahrál 10 ran rovně a jako přes kopírák...
 
A já to doplním tím, že na driveru mam stiff a na driving iron reguly, ktera je vsak pocitovou tuhosti tvrdsi, nez ten stiff na driveru. A ted si vyber:)
 
A já to doplním tím, že na driveru mam stiff a na driving iron reguly, ktera je vsak pocitovou tuhosti tvrdsi, nez ten stiff na driveru. A ted si vyber:)
Tak pokud máš shaft od různých výrobců, pak se není co divit - neexistuje totiž předpis pro označení pružnosti. A tak co některý výrobce při obdobných parametrech označuje jako stiff, tak jiný to považuje za regular.
Navíc pocit tvrdosti ovlivňuje i kick point, zkrut atd.
Pokud má někdo zájem studovat parametry pro různé šafty, tak může zde ;)
 
Tak pokud máš shaft od různých výrobců, pak se není co divit - neexistuje totiž předpis pro označení pružnosti. A tak co některý výrobce při obdobných parametrech označuje jako stiff, tak jiný to považuje za regular.
Navíc pocit tvrdosti ovlivňuje i kick point, zkrut atd.
Pokud má někdo zájem studovat parametry pro různé šafty, tak může zde ;)

No jasné, já tím spíš chtěl podpořit tvé tvrzení (i řady ostatních) a @Bilky mu doplnit, že sice vytvořil krásnou tému, ale hodnota našich odpovědí je pro něj zcela nulová:).
 
No jasné, já tím spíš chtěl podpořit tvé tvrzení (i řady ostatních) a @Bilky mu doplnit, že sice vytvořil krásnou tému, ale hodnota našich odpovědí je pro něj zcela nulová:).

To určite nie. Mám od vás dobré 3 tipy a dúfam že so shaftom mi pomôžu na fittingu.
No a so slajzom sa naučím žiť ako s covidom 😂
Dík
 
Sice je to OT, ale pokud hraješ ze žlutých, tak zkus obejít hřiště bez driveru. Je lepší být sice kratší, ale první na ferveji, než hrát třetí z týčka ;)
Já vím, není nad ten pocit když míč z týčka letí a letí a letí ... a pak to zklamání, kdyz zatočí do autu nebo heavy rafu 🤭
A až budeš někde na drivingu, tak zkus u driveru zkrátit držení (klidně ho chyť až dole na gripu). Zlepšíš šanci na trefení míčku sweet spotem a i ta rovina švihu nebude tolik „out-in”. A pokud budeš trefovat sweet spot, tak ani nepřijdeš o délku.

Hej poznám to. Pár jamiek už má driver zakázaných 🧐
Vďaka, toto mi už niekto písal a určite vyskúšam úchop nizsie...

Ďakujem
 
Mirek jasan. Ja viem že chceš pomôcť a ďakujem.
Ale toto všetko ja viem, hrám už 10.sezónu, akurát že nie som taký ten cieľavedomý hráč čo ide za neustále lepším výsledkom a tvrdo na sebe pracuje 😇
Práve naopak, hrám už len 1x týždenne a zväčša s partiou... Tréner tak 5-6x ročne.

Tých som už niekoľko za 10r mal a môj švih je klasický slajzový- Out to In, ale nie je to vždy.
Zo železami je to mierne ale pri drivery už to občas uletí viac...

Viem si ho do určitej miery korigovať ale niekedy sa proste zabudnem, veď aj preto hrám 90-95 rán a nikdy som nedal pod 88 rán.

Ja netvrdím že nový driver má opraví 😀 ja si idem kúpiť nový kus náradia s tým že poznám svoje chyby už pár rokov a hold mám už kostru dosť zdeformovanú že po istom čase od tréningu sa ukáže recidíva... Opraviť sa neviem, len mierne skorigovať 😉

Ale nové náradie má donúti zas o kúsok viac trénovať takže budúcu sezónu hcp aspoň pod 15 je môj cieľ 😎

Rady si vážim, lebo na fittingu by som išiel asi palice podľa abecedy čo by každého unudilo. Teraz mam 3 skvelé tipy, tak podrobnú špecifikáciu už doladím s odborníkom...

Vďaka ešte raz ✊
Fitting není testování. Pokud se někdo chce po letech zlepšit, když stagnuje, tak fitting pomůže. Pokud někdo chodí 6x za rok k trenérovi a ten mu se slajsem nepomůže, tak jeho lekce nemají smysl. A taky si myslím, že by měl poradit trenér. Schválně, co radil on?
 
Fitting není testování. Pokud se někdo chce po letech zlepšit, když stagnuje, tak fitting pomůže. Pokud někdo chodí 6x za rok k trenérovi a ten mu se slajsem nepomůže, tak jeho lekce nemají smysl. A taky si myslím, že by měl poradit trenér. Schválně, co radil on
Myšleno s výběrem holí!
 
Nevím odkud jsi, ale pokud bys chtěl vyzkoušet PING, tak to bych eventualně mohl zařídit. Regionálního zástupce znám. Můžeš k němu na změření a hůl i s shafty ti půjčí na hřiště a nebo půjde s tebou a během hry můžeš testovat.
 
Fitting není testování. Pokud se někdo chce po letech zlepšit, když stagnuje, tak fitting pomůže. Pokud někdo chodí 6x za rok k trenérovi a ten mu se slajsem nepomůže, tak jeho lekce nemají smysl. A taky si myslím, že by měl poradit trenér. Schválně, co radil on?

Ano chápem.
Ale ako píše
@ulilee mal som na mysli fitting kvôli výberu shaftu. Ako som už pisal, tréner sa snaží mi opraviť dráhu švihu, po čase sa fsak k svojej slice dráhe vrátim 😉 ale to je fpoho... Budem skúšať ďalej - golf je celoživotné učenie ✊
 
Upraveno:
Nevím odkud jsi, ale pokud bys chtěl vyzkoušet PING, tak to bych eventualně mohl zařídit. Regionálního zástupce znám. Můžeš k němu na změření a hůl i s shafty ti půjčí na hřiště a nebo půjde s tebou a během hry můžeš testovat.

Tak to by bolo asi úplne najlepšie. Ďakujem pekne! 🙂
Tu v Blave máme asi 4 golf predajne s možnosťou indoor testu, čiže si tie 3 tipy (Cobra, TM, Ping) osahám a vyskúšam a potom by som ti napísal súkromne, ok?
 
Tak to by bolo asi úplne najlepšie. Ďakujem pekne! 🙂
Tu v Blave máme asi 4 golf predajne s možnosťou indoor testu, čiže si tie 3 tipy (Cobra, TM, Ping) osahám a vyskúšam a potom by som ti napísal súkromne, ok?
Doporučoval bych co nejdříve pro test venku, protože vlastnosti kompozitového shaftu se dramaticky mění s teplotou. Jinak Ok .
 
Doporučoval bych co nejdříve pro test venku, protože vlastnosti kompozitového shaftu se dramaticky mění s teplotou. Jinak Ok .

Přesně! Já mám třeba kvůli tomuhle problém od října do dubna vůbec hrát. Nosím si sebou po hřišti froté ručníček a před každým odpalem třu celej shaft, abych ho zahřál tak, že bejt to ebenová tyč a liščí ohon, tak můžou zavřít Temelín i s Dukovanama. Jenže to znamená, že hřiště hraju pomalejc než DeŠampón na Lexaurinu a dochází mi světlo. Takže proto uvažuju o koupi 14ti kulm na vlasy, vypreparuju z toho ty vyhřejvací střeva a nastrkám to skrze gripy do shaftů a připojím na baterku od vozejku...
 
... protože vlastnosti kompozitového shaftu se dramaticky mění s teplotou. Jinak Ok .
„Čo také si vojín Kefalín predstavujetě pod hentým dramaticky”?
Prosím konkrétní čísla a grafy závislosti teploty na vlastnostech kompozitového šaftu.
Zajímá mne nejen spodní hranice, ale i horní teplotní rozsah.
Já jen, když v létě nechám hůl chvíli na sluníčku, tak abych pak ze šaftu neměl „žvejkačku”.
Ono mít místo stiffu najednou senior nebo lady flex není ono.
 
„Čo také si vojín Kefalín predstavujetě pod hentým dramaticky”?
Prosím konkrétní čísla a grafy závislosti teploty na vlastnostech kompozitového šaftu.
Zajímá mne nejen spodní hranice, ale i horní teplotní rozsah.
Já jen, když v létě nechám hůl chvíli na sluníčku, tak abych pak ze šaftu neměl „žvejkačku”.
Ono mít místo stiffu najednou senior nebo lady flex není ono.

Ty voe, s lady flexem to tam vyšlu jak víno bez potíží, ale já takhle nechal stát bag chvíli na slunku v Hurgádě a polovina holí se mi odplazila do pouště!
 
Ty voe, s lady flexem to tam vyšlu jak víno bez potíží, ale já takhle nechal stát bag chvíli na slunku v Hurgádě a polovina holí se mi odplazila do pouště!
Tak ten lady flex u tebe mne nepřekvapuje. Jen se divím, že nemáš růžovou barvu hlavy driveru, aby ti ladil s kalhotkama, co ti obvykle vyčuhují z pod kalhot.
A to, že ti utekly do pouště, je tvoje chyba - nemáš je vycvičený. Tak rychle napravit - drezůra holí zatím ještě zakázaná není.
Hele, taky si myslíš, že výrobci šaftů jsou blbci, nebo to je názor jen Bohumila?
Tak a dost - už je to OT.
 
Tak něco seriózního - jak je to s kompozitními (grafitovými) šafty a teplotou
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom