Aukce Nový Clickgear 3.5+, zelený - PRODÁNO

Stav
Uzamčeno.

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,210
Hodnocení
2,505
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Jen obecný dotaz k aukcím - k čemu je Reserve? Pochopil jsem, že to má být minimální prodejní cena. Pokud to tak je, není zbytečné věci aukčnit od 1,-? Já bych logicky tu výchozí cenu viděl mou nejnižší za kterou jsem to ochotný prodat.
RESERVE není minimální prodejní cena, je to označení hranice, kdy si prodávající vyhrazuje právo, pokud cena nebude dosažena, že to "neprodá". Ale může. Tzn. v tomto případě je nastavena na 3000, já osobně bych prodal i za méně, zhruba na 2500, nejspíš. Ale podle vývoje aukce se mohu rozhodnout, když si to takto nastavím, že prostě neprodám, dle původních podmínek - protože se ukáže, že prostě o to zájem není, očekávání a navržená cena je nereálná a prodávající to zkusí jinde. Z pohledu fóra a i prodeje je "možnost aukce" od koruny dobrá, protože to žije a vzbuzuje to herní prvek, resp. může to donutit kupce nakonec k vyšší ceně - alespoň, co jsem se o tom zajímal, tolik teorie. Úvaha je taková, že kdyby původní cena byla od 3000, tak na to nikdo třeba nezareaguje, kdežto když je od jedné koruny s reserve, tak se to rozjede víc a lidi, kteří by se ani jinak neúčastnili, teď prostě "soutěží" a už se chytli (tzn vyšší cena).

Znám tento princip z jiných fór, trhy domén, hry atp, někde se to osvědčuje, někde ne. Takže jsem to tady dal v plné "možnosti" a na základě tohoto praktického příkladu bych chtěl vyhodnoti, jestli aukce na jamce ano, ne, případně jak jinak. Přikláním se teď taky možnosti bez reserve, kdy každý příhoz je závazný (tady u té aukce už to měnit nebudu, byť ještě často bývá povoleno reserve měnit směrem dolů). Díky za dotaz a postřeh!

requo

admin
Tým 19.jamky
6.2.2016
4,210
Hodnocení
2,505
123
37
Praha 6
www.19jamka.cz
Jméno
Michal Šatal
Aukce ukončena (48 hodin po posledním příhozu), vydraženo za 4.700 Kč uživatelem @Matousek.stepan.

Výherci se ozvu do soukromé zprávy, pokud omluva krachne, oslovím následně soukromě předchozí příhozy. Díky všem za účast, aukci uzamykám. :)

Stav
Uzamčeno.