Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Nový, celosvětový Hcp systém 2020 (Golf.cz)

Aleš Libecajt a Dalibor Procházka
Aleš Libecajt a Dalibor Procházka


V letech 2020 až 2021 bude na celém světě zaváděn nový, jednotný hendikepový systém, který nahradí všechny ve světě doposud používaní hendikepové systémy.
U nás ho bude Česká golfová federace zavádět zkraje příštího roku.

Na to, jak se bude počítat a co přinese českým, především amatérským golfistům jsme se zeptali osob nepovolanějších: generálního sekretáře ČGF Aleše Libecajta a předsedy Hendikepové komise Dalibora Procházky.

Stejně jak v případě převratných nových pravidel 2019 povede Česká golfová federace i v případě nové celosvětově jednotného hendikepového systému osvětovou kampaň.



.

Pokračovat ve čtení...
 

To zásadní z videa (kdo si nemůže pustit):
  • změna i v ČR bude
  • přechod v lednu 2020 - všem se přepočítá HCP podle nového systému: tzn. průměr 8 nejlepších z posledních 20ti výsledků, hráči se budou zpřístupňovat jeho 20 posledních výsledků tak, aby si to mohl sám kontrolovat
  • nebude žádné přechodné období
 
Upraveno:
Takže se mi vypočítá hdcp z výsledků za poslední cca. 3-4 roky? Mám max. 3-4 soutěžní výsledky za rok, letos 3, vloni 4 :)
 
Takže se mi vypočítá hdcp z výsledků za poslední cca. 3-4 roky? Mám max. 3-4 soutěžní výsledky za rok, letos 3, vloni 4 :)
ano, presne tak
 
Na jednu stranu se těším, jelikož HCP bude skutečně odrážet formu hráče .. ale zas přijdu o HCP pod 20 :-D :-D

asi někdo nemá odkaz na výpočet? Jelikož mám v excelu všechny turnaje za poslední 4roky .. tak bych si to zkusil spočítat?
 
Na jednu stranu se těším, jelikož HCP bude skutečně odrážet formu hráče .. ale zas přijdu o HCP pod 20 :-D :-D

asi někdo nemá odkaz na výpočet? Jelikož mám v excelu všechny turnaje za poslední 4roky .. tak bych si to zkusil spočítat?
1571212225279.png
 
Na jednu stranu se těším, jelikož HCP bude skutečně odrážet formu hráče .. ale zas přijdu o HCP pod 20 :-D :-D

asi někdo nemá odkaz na výpočet? Jelikož mám v excelu všechny turnaje za poslední 4roky .. tak bych si to zkusil spočítat?

Otázkou je, co bude vlastně tvým startovním HCP. Jestli se vezme jako startovní HCP např. 54 a celá tvá golfová historie se projede novým algoritmem a nebo jestli prostě vezmou 21. výsledek dozadu, z něj seberou HCP a na to nasadí nový algoritmus.
 
Otázkou je, co bude vlastně tvým startovním HCP. Jestli se vezme jako startovní HCP např. 54 a celá tvá golfová historie se projede novým algoritmem a nebo jestli prostě vezmou 21. výsledek dozadu, z něj seberou HCP a na to nasadí nový algoritmus.
vezmou poslednych 20 her z minulosti, kdyz se podivas na ten vzorec, tak po doplneni vysledku ti vyjde nejaky cislo, jakoby hcp a pak zprumerujes 8 nejlepsich, priklad co jsem si pocital ja, snad je to spravne :)
Snímek obrazovky 2019-10-16 v 9.53.11.png
 
By mě v souvislosti s tímto zajímalo, jestli pořád bude platit teze, že za správnost svého HCP odpovídá hráč.

Docela obsáhle jsme to řešili v roce 2017 tady, byť tam byla tedy úplně jiná situace. :)

Vypůjčuji si z daného vlákna tehdejší odpověď p. Procházky (příspěvek):
---
Čistě pravidlově je situace jasná - hráč sám odpovídá za to, že nastoupí se správným hendikepem. Pokud nastoupí s hendikepem vyšším, než na jaký má nárok, a získá tím výhodu (jednu nebo více hendikepových ran navíc, k čemuž ale nemusí nutně dojít), znamená to diskvalifikaci. Je to i jedna z věcí, které by si měl při odevzdání skórekarty ověřit (hendikep uvedený na skórekartě).

V praxi to není tak jednoduché zejména proto, že hráči až příliš slepě spoléhají na serverovou evidenci. To je ovšem z dané situace nevyviňuje, byť mohou poukazovat na "cizí zavinění" či "technické problémy". Ovšem drtivá většina hráčů moc dobře ví, když sníží, takže by neměl být problém pořadateli dalšího turnaje nahlásit případný nesoulad uvedeného a skutečného hendikepu...
---
 
Jak se budou počítat škrtnutí jamek?
predpokladam jako nejnizsi cislo s 0stbl na jamce
 
vezmou poslednych 20 her z minulosti, kdyz se podivas na ten vzorec, tak po doplneni vysledku ti vyjde nejaky cislo, jakoby hcp a pak zprumerujes 8 nejlepsich, priklad co jsem si pocital ja, snad je to spravne :)
Zobrazit přílohu 8586

No mohu k tomu přistoupit 2ma způsoby:

1. Můj čas je příliš drahý, musím se věnovat rodině, musím zazimovat zahradu,...a studium této problematiky by mne o výše zmíněné připravilo a tudíž to nechám na počítači, aby to řešil za mě a já si jen odnesu číslo.

2. Jsem moc blbej na to, abych to pochopil:-D.
 
predpokladam jako nejnizsi cislo s 0stbl na jamce
Stejně tak by se měl "redukovat" počet ran u jamek s vyšším počtem ran (např. 9 ran na 4PAR u skreč hráče). Samozřejmě pouze pro potřeby výpočtu HCP (či po novu HI?). Pokud bude kategorie vypsána na rány, tak se pro celkový výsledek počítá hodnota zahraná na jamce.
 
 
Zajímavé omezení pro zhoršování v novém systému - pokud v průběhu 12 měsíců zhoršíte svůj HCP o 3 body, bude další zhoršení uplatněno jen z 50%. A nejvíce budete za 12 měsíců zhoršit o 5 bodů.

"There are new handiCAPS, as in “caps” on your index if you run into poor form. Get the shanks for a month? Sheesh. If you post six scores in the 100s when you’re normally an 80s-shooter, you will probably run into what is now called the “soft cap.” If your handicap decreases (gets worse) by three points in a 12-month span, further decreases will only be calculated at 50%. Heaven forbid those shanks continue, a “hard cap” is instituted when your index decreases by five in a 12-month span."
 
No nevím, mých posledních dvacet her jsou dva roky...To jsem fakt docela zvědavá co mi to udělá s handicapem, očekávám asi spíše zhoršení. Ale je mi to vcelku šumák, spíš jsem více zvědavá jak dopadnou oba synové.
 
No nevím, mých posledních dvacet her jsou dva roky...To jsem fakt docela zvědavá co mi to udělá s handicapem, očekávám asi spíše zhoršení. Ale je mi to vcelku šumák, spíš jsem více zvědavá jak dopadnou oba synové.
V lednu uvidíme, já si to zkusmo spočítal a pokud jsem se nespletl, tak mám změnu 0,2 k horšímu.
Je pravda, že asi bude v průběhu roku docházet k větším posunům nahoru i dolů jako obraz aktuální výkonnosti.
On když někdo nyní hrál stabilně např. okolo 20 stb, tak vždy zhoršil o 0,1 a podle nového to bude padat rychleji. Na druhou stranu momentální výpadek formy a pár zkažených výsledků, nemusí mít dopad žádný.
Ale jak říká klasik "hendikep je jen číslo" ;)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom