Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
nejak nechapu tento odstavec:

Výjimečný výsledek
• Přepočtená odchylka lepší o více než 7 resp. 10 ran
než aktuální hendikep (alias 43 a více bodů)
• Extra úprava o -1 resp. -2, včetně historie
Tak už je to v 5. pokračování vysvětleno ;)
 
Což je super, protože to byl stejně nesmysl...
Mohl by jsi to trochu rozvest proc? Me to smysl docela davalo. Proste to bralo v potaz aktualni "povetrnostni" podminky. Ano, nekdy jsem na to "vydelal" kdyz mi stacilo uhrat 36 stbl abych snizoval o ranu a nekdy take prodelal kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Nikde jsem neslysel nejake rozumne vysvetleni co na CBA bylo tak spatne, krome toho, ze vetsina golfove populace nemelo IQ na to aby ten system pochopili a protestovali kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Diky
 
Mohl by jsi to trochu rozvest proc? Me to smysl docela davalo. Proste to bralo v potaz aktualni "povetrnostni" podminky. Ano, nekdy jsem na to "vydelal" kdyz mi stacilo uhrat 36 stbl abych snizoval o ranu a nekdy take prodelal kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Nikde jsem neslysel nejake rozumne vysvetleni co na CBA bylo tak spatne, krome toho, ze vetsina golfove populace nemelo IQ na to aby ten system pochopili a protestovali kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Diky
A neodpovídal @wasp na to, že nebude moci být vypsán turnaj "jen na zlepšení"? To s CBA nemělo nic společného.
Ale je pravda, že ČGF v novém systému s obdobou CBA pracovat nebude, což je dle mého škoda. Aktuální povětrnostní podmínky nebo nastavení hřiště by zohledněno být mělo … i když je to jeden výsledek z 20, takže zase takovou váhu by to zřejmě nemělo.
 
Chtěl jsem se zeptat: tuší někdo, proč dochází ke změně zaběhnuté zkratky HCP na HI (Handicap Index)? Proč nemůže být nadále HCP?
 
Možná proto, že se používaly v různých systémech různé zkratky a možná taky jen proto aby se odlišilo co už je po novu. Jestli se nepletu, tak jednotlivé federace mají dva roky na převod.
 
Mohl by jsi to trochu rozvest proc? Me to smysl docela davalo. Proste to bralo v potaz aktualni "povetrnostni" podminky. Ano, nekdy jsem na to "vydelal" kdyz mi stacilo uhrat 36 stbl abych snizoval o ranu a nekdy take prodelal kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Nikde jsem neslysel nejake rozumne vysvetleni co na CBA bylo tak spatne, krome toho, ze vetsina golfove populace nemelo IQ na to aby ten system pochopili a protestovali kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Diky

- tak jak již psal Mirek_62, mně vadilo zadávání turnajů jen na zlepšení, ne CBA.
- na CBA - na povětrnostní index, mám k velmi podobný názor jako ty. Na indexu opravdu byla většina věcí pozitivních, nicméně se v Česku přestal používat již od sezóny 2018. Důvodem byly neustálé protesty na Federaci, přesně z důvodů, které popisuješ ve své poslední větě... Nicméně i přes pozitivní vztah k CBA i to mělo svůj nedostatek. Nevěděl jsi totiž přesně jaký je tvůj výsledek a to ani aktuální v průběhu hry a ani finální, ihned po dohrání kola .
V průběhu hry - na poslední(ch) jamce hodně hráčů ví na kolik stbl. bodu hrají a podle toho často přizpůsobují hru, zejména agresivitu patování. Bez CBA si mohu přesně spočítat ( a mnoho hráčů to dělá ), zda např musím zahrát jednopat, třeba na ochranu či zlepšení . U varianty s CBA to vědět nemůžu, protože když si spočítám že mám 35 stbl. bodů ( bez CBA ), tak s CBA mám něco v rozmezí 33-37 sbl., ale co mám reálně se dozvím až zítra, po přepočtu, kdy mi to bude platné jako mrtvému zimník.
Po skončení hry - opět - přesně na kolik stbl. bodů jsi hrál jsi se dozvěděl až druhý den, což je trochu nesystémové a podivné... Znám příběh hráče, který v sobotu po turnaji bujaře oslavoval singl HCP 9,9 a když se ráno s kocovinou vzbudil, měl 10.0...
 
Znám příběh hráče, který v sobotu po turnaji bujaře oslavoval singl HCP 9,9 a když se ráno s kocovinou vzbudil, měl 10.0...
To je ale přece pozitivní, až se znovu dostane pod 10 má oficiální důvod se znovu zmazat.:cool:;)
 
 
Mě se na novém systému líbí právě to, co se píše v předposledním odstavci. Že bude lépe odrážet dlouhodobou výkonnost. To, že nebudu vědět ihned po dohraném kole nový HI mě osobně tedy vůbec nijak netrápí...
 
Mě se na novém systému líbí právě to, co se píše v předposledním odstavci. Že bude lépe odrážet dlouhodobou výkonnost. To, že nebudu vědět ihned po dohraném kole nový HI mě osobně tedy vůbec nijak netrápí...
Tak není problém mít „svou” tabulku v telefonu a po dohrání kola nejstarší výsledek nahradit právě dohraným kolem. Záležitost na max. 1minutu a nový HI znám hned ;)
I když je pravda, že je mi to stejně „k prdu” - tedy pokud nejsem zrovna na „hranici singlu” a její prolomení chci náležitě oslavit (i když to je vlastně taky „k prdu”)🤭
 
pokud nejsem zrovna na „hranici singlu” a její prolomení chci náležitě oslavit (i když to je vlastně taky „k prdu”)
To se asi nedá pojistit podobně jako HIO ... 😜
 
Mohl by jsi to trochu rozvest proc? Me to smysl docela davalo. Proste to bralo v potaz aktualni "povetrnostni" podminky. Ano, nekdy jsem na to "vydelal" kdyz mi stacilo uhrat 36 stbl abych snizoval o ranu a nekdy take prodelal kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Nikde jsem neslysel nejake rozumne vysvetleni co na CBA bylo tak spatne, krome toho, ze vetsina golfove populace nemelo IQ na to aby ten system pochopili a protestovali kdyz ke snizovani nestacilo ani 37 stbl. Diky
To o čem mluvíš - CBA je naprostá zhovadělost. Nechápu jak tohle mohlo někdy přijít v platnost - golf se hraje za každého počasí, jednou je hezky a podruhé zas ne. Nevidím jediný důvod, proč by se podle toho měl odvíjet posun ochranné zóny. Proč by měl být hráč trestán za to, že hrál v hezkém počasí a většina turnaje zlepšovala? Tak snad od toho je norma hřiště, aby stanovila hrací HCP.
 
Tak snad od toho je norma hřiště, aby stanovila hrací HCP.
Evidentně jsi nepochopil CBA. Není to jen o počasí (i když k uplatnění CBA asi kvůli počasí docházelo nejčastěji), jde i o aktuální nastavení hřiště. Ona ta norma hřiště je stanovena za nějakých podmínek standardního nastavení obtížnosti. Stačí aby jsi rozšířil nebo zúžil ferveje, posekal níž raf nebo ho naopak nechal narůst a obtížnost hřiště je jinde. A to nezmiňuji, jak se dá obtížnost změnit nastavením grýnů a PIN pozic.
Takže CBA zase tak úplná „zhovadělost” nebyla. Stejným úhlem pohledu je pak totiž „zhovadělost” hrací hendikep a hendikep vůbec. Ten pravý golf se hraje jako „Match play” nebo „Stroke play” ;)
 
Evidentně jsi nepochopil CBA. Není to jen o počasí (i když k uplatnění CBA asi kvůli počasí docházelo nejčastěji), jde i o aktuální nastavení hřiště. Ona ta norma hřiště je stanovena za nějakých podmínek standardního nastavení obtížnosti. Stačí aby jsi rozšířil nebo zúžil ferveje, posekal níž raf nebo ho naopak nechal narůst a obtížnost hřiště je jinde. A to nezmiňuji, jak se dá obtížnost změnit nastavením grýnů a PIN pozic.
Takže CBA zase tak úplná „zhovadělost” nebyla. Stejným úhlem pohledu je pak totiž „zhovadělost” hrací hendikep a hendikep vůbec. Ten pravý golf se hraje jako „Match play” nebo „Stroke play” ;)
Já to ze 100% zažil pouze za účelem počasí. A potom když se to za celou sezónu nasčítalo, kolikrát jsem mohl zlepšit, ale nestalo se tak - to potom hodně bolí. Člověk se ani nedostal na turnaje, co chtěl hrát. Naštěstí teď už hcp nemám a nemusím to řešit. Co se týče úprav hřiště typu, seč roughu, šířka fairwaye - to chápu, ale řekněme si na rovinu kolikrát se za rok takhle razantně změní hřiště? Leda tak na Albatrossu před ET nebo na Berouně před a po WGM a možná Zbraslav a Kaskáda s CHT. Nikde jinde v ČR jsem to nepostřehl. Pokud jde o razantnější změnu jako přesun nebo odstranění překážek, to už je na přenormování.
 
Já to ze 100% zažil pouze za účelem počasí. A potom když se to za celou sezónu nasčítalo, kolikrát jsem mohl zlepšit, ale nestalo se tak - to potom hodně bolí.
To chápu, že je pak člověk nakrknutý, jak jsem psal - většinou "úřadovalo" počasí. Já zažil úpravu CBA právě kvůli jiné obtížnosti, než je obvyklá. Konkrétně to bylo po aerifikaci grýnů (turnaj nebyl vypsán "jen na zlepšení"). No teď už si s tím hlavu lámat nebudeme muset - a ty už vůbec ne ;)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom