Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
Omlouvám se za hloupý dotaz, ale jako nováček plánující členství až od příštího roku, chápu to správně že při registraci už nedostanu HCP 54, až jakmile odehraju 3 turnaje začne se počítat HI podle toho nic neříkajícího vzorce (nejdřív jako nejlepší z těch 3 minus 2, pak postupně různý průměry nejlepších výsledků až do těch 8 při odehraných 20)? Tím pádem ztrácím možnost porovnat si svoje jednotlivé hry vůči původnímu hcp pomocí 'mety' 36 STB?
 
Omlouvám se za hloupý dotaz, ale jako nováček plánující členství až od příštího roku, chápu to správně že při registraci už nedostanu HCP 54, až jakmile odehraju 3 turnaje začne se počítat HI podle toho nic neříkajícího vzorce (nejdřív jako nejlepší z těch 3 minus 2, pak postupně různý průměry nejlepších výsledků až do těch 8 při odehraných 20)? Tím pádem ztrácím možnost porovnat si svoje jednotlivé hry vůči původnímu hcp pomocí 'mety' 36 STB?
Max. HI (HCP) bude 54, pokud bys hrál bez HI, tak není jak určit, kolik ran navíc na které jamce máš a kolik ran je tedy tvůj výsledek s 0 STB.
Z uvedeného mi vychází, že po získání osvědčení pro hru ti bude přidělen HI 54. Teprve pak se začne HI počítat z odehraných her.
Proč by sis nemohl porovnávat svoje hry s ‘metou’ 36STB. Stejbly nikdo neruší, jen se nebudou používat (jejich počet) pro případnou změnu HI.
 
České vysvětlení základních principů výpočtu HCP v příloze.
Koukám, že budu muset tu svou tabulku překontrolovat, resp. předělat vzhledem k „přepočtené odchylce”.
 
nejak nechapu tento odstavec:

Výjimečný výsledek
• Přepočtená odchylka lepší o více než 7 resp. 10 ran
než aktuální hendikep (alias 43 a více bodů)
• Extra úprava o -1 resp. -2, včetně historie
 
"Přepočtená odchylka je to, co bude mít hráč zapsáno ve své handicapové historii a z těchto čísel se mu bude počítat handicap. Ale přepočtená odchylka není jenom nějaké magicky získané číslo. Naopak, dá se velmi jednoduše a pochopitelně popsat. Je to handicap, na který hráč v daný hrál! Řečeno jinak – jaký by býval hráč musel mít výchozí přesný handicap (nově budeme používat termín handicapový index), aby s tím, co na hřišti převedl, uhrál 36 Stablefordových bodů."

Takže teď už to je docela jasné - i když nás ještě nějaké ty případné úpravy a odchylky čekají v dalším dílu.
 
Tak ještě chybí info, jak budou se budou počítat výsledky na jiný počet jamek než 18. Třeba se to dozvíme v dalším dílu.

Update: Tak jsem předělal původní tabulku a hodilo mi to rozdíl 0,1 k lepšímu.
 
Upraveno:
Jsem z toho trochu zmatený. Z článku chápu, že ať už budu počítat Upravený hrubý výsledek podle ran (škrtlé nebo extrémní jamky upravím na nettou double) nebo podle STB (viz vzoreček), musím nutně dojít ke stejnému výsledku. Proč mám tedy 2 způsoby výpočtu?
 
Update: Tak jsem předělal původní tabulku a hodilo mi to rozdíl 0,1 k lepšímu.

Jak to? Vždyť by to mělo být stejné, oproti našemu původnímu výpočtu se nic nezměnilo...
 
Jsem z toho trochu zmatený. Z článku chápu, že ať už budu počítat Upravený hrubý výsledek podle ran (škrtlé nebo extrémní jamky upravím na nettou double) nebo podle STB (viz vzoreček), musím nutně dojít ke stejnému výsledku. Proč mám tedy 2 způsoby výpočtu?
Ten vzorec pro výpočet “UHV” je rychlejší a jednodušší, než zjišťovat a dopočítávat, na které jamce už jsem „přešvihl” počet ran a kolik jich jich vlastně nemám započítávat. Nemusíš řešit ani škrtnuté jamky.
Prostě “minimální uhrané skóre” ti do výpočtu vstupuje ve formě počtu uhraných stejblů, nemusíš dopočítávat kolik ran jsi „uhrál” na min. skóre.
 
Jak to? Vždyť by to mělo být stejné, oproti našemu původnímu výpočtu se nic nezměnilo...
Prostě mi to tak vyšlo. Takže nějaký vliv tam bude, až budu u PC, tak na to kouknu.

Update: mám ve výsledcích jeden 9jamkový výsledek, kde mi "falíruje" 1 rána (původně jsem tam podle jednoho textu 1 ránu přidal), teď jsem do výpočtu přidal 18STB (stejně jako to bylo doposud). V článku zatím 9jamkový výsledek řešený nebyl, třeba nám to Dalibor prozradí v dalším díle.
 
Upraveno:
Ten vzorec pro výpočet “UHV” je rychlejší a jednodušší, než zjišťovat a dopočítávat, na které jamce už jsem „přešvihl” počet ran a kolik jich jich vlastně nemám započítávat. Nemusíš řešit ani škrtnuté jamky.
Prostě “minimální uhrané skóre” ti do výpočtu vstupuje ve formě počtu uhraných stejblů, nemusíš dopočítávat kolik ran jsi „uhrál” na min. skóre.
Při kontrole původního výpočtu jsem narazil na to, že jsem u jednoho výsledku špatně "odečetl" rány, ten výpočet UHV (jak je uveden v článku) je pohodlnější a rychlejší, nemusíš si sám nic dopočítávat, potřebné proměnné si hned zjistíš u výsledku na serveru ČGF.
 
Zajímavé je, že nově nepůjde vypsat turnaj jen na zlepšování. Tahle možnost zcela zmizí.
 
Zajímavé je, že nově nepůjde vypsat turnaj jen na zlepšování. Tahle možnost zcela zmizí.
"Nově buď budou splněny hendikepové podmínky a hraje se na úpravu hendikepu, nebo nebudou a nehraje se," uzavírá Libecajt.

Navíc ČGF nebude implementovat obdobu současného koeficientu CBA - takže nebude ani přihlíženo k aktuálním podmínkám (počasí, nastavení hřiště atd.)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom