Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
Tak nový hendikepový systém přinesl i novou (alespoň pro mne) definici PAR. Místo Professional Average Result je to:
„Výsledek, který by měl scratch hráč zpravidla dosáhnout na dané jamce za běžných herních podmínek a počasí, přičemž se počítá se dvěma ranami na jamkovišti. Za stanovení paru odpovídá oprávněný orgán, případně golfový klub podle rozhodnutí oprávněného orgánu .”
musim rict, ze ta podle tebe nova definice je mi znama od zacatku co hraju a jinou jsem nikdy neslysel :D
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
musim rict, ze ta podle tebe nova definice je mi znama od zacatku co hraju a jinou jsem nikdy neslysel :D
No vidíš - já od té doby, co hraju znám tu první, dokonce to byla otázka na ZK ;)
 
Po přečtení včerejšího článku na Golf Digestu o výsledcích přepočtu HCP na HI jsem se znovu podíval na server ČGF a jsem opravdu zmaten.
Když jsem tam koukal hned po uvolnění výsledků v březnu, ukázalo mě to snížení z 23,2 na 20,7. Nyní tam mám 18,7:confused:. Aniž bych bouchnul do balónu snížil jsem dvakrát, celkem o 4,5:eek:.
Stalo se vám někomu, že nyní máte jiné číslo než bezprostředně po přepočtu?
 
Po přečtení včerejšího článku na Golf Digestu o výsledcích přepočtu HCP na HI jsem se znovu podíval na server ČGF a jsem opravdu zmaten.
Když jsem tam koukal hned po uvolnění výsledků v březnu, ukázalo mě to snížení z 23,2 na 20,7. Nyní tam mám 18,7:confused:. Aniž bych bouchnul do balónu snížil jsem dvakrát, celkem o 4,5:eek:.
Stalo se vám někomu, že nyní máte jiné číslo než bezprostředně po přepočtu?

Ahoj jj i mne se to snížilo oproti tomu prvnímu přepočtu. Taky jsem na to přišel omylem, respektive díky tomu, že jsem se podíval na TeeTime a tam bylo nižší číslo. Tak jsem opět na serveru zkontroloval a opravdu snížilo se 2x.
 
Podle me je cely HI system jen o tom, aby si bezny golfista neumel nic spocitat sam. Cista konspirace! 😃

Kazdopadne to zatim funguje super. Za mesic sezeni doma jsem snizil o 0.1... tzn. za nejakych 16 let budu mit konecne singla. S tim se da zit. :)
 
Podle me je cely HI system jen o tom, aby si bezny golfista neumel nic spocitat sam. Cista konspirace! 😃

Kazdopadne to zatim funguje super. Za mesic sezeni doma jsem snizil o 0.1... tzn. za nejakych 16 let budu mit konecne singla. S tim se da zit. :)
Nevím, ale přijde mi, že po „prvním” kole přepočtu proběhl ještě nejaký „update” nebo verifikace, protože víc lidí si všimlo dvou změn v hodnotě HI. Jinak totiž není důvod ke změně, pokud jsi neměl v mezidobí žádný započitatelný výsledek.
Jediné, co se v závislosti na čase mění (i bez započitatelného výsledku) je hodnota nejnižšího HI k němuž se vztahují měkká a tvrdá závora, pak by se mohl hnout i HI. To ovšem platí jen u hráčů, u kterých byla „závora” uplatněna, nicméně by došlo ke zvýšení nikoliv snížení HI.
 
Těm, kterým se nechce studovat úplný průvodce vypočtu HI mají nyní k dispozici průvodce stručného
Nevím, ale přijde mi, že po „prvním” kole přepočtu proběhl ještě nejaký „update” nebo verifikace, protože víc lidí si všimlo dvou změn v hodnotě HI. Jinak totiž není důvod ke změně, pokud jsi neměl v mezidobí žádný započitatelný výsledek.
Jediné, co se v závislosti na čase mění (i bez započitatelného výsledku) je hodnota nejnižšího HI k němuž se vztahují měkká a tvrdá závora, pak by se mohl hnout i HI. To ovšem platí jen u hráčů, u kterých byla „závora” uplatněna, nicméně by došlo ke zvýšení nikoliv snížení HI.
Díky @Mirek_62 za odkaz. Dnes jsem prostudoval a konečně jsem pochopil k čemu u mě došlo. Jedná se o kombinaci malého množství přípustných výsledků v kombinaci s výjiměčným výsledkem. Při hcp 36 jsem na turnaji zahrál 88 ran/57 Stbl, proto to dodatečné snížení HI o dva.
 
Upraveno moderátorem:
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom