Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
A to něčemu vadí? Tak vzhledem k tomu, že ještě není HI přepočítaný, je to logické.
Nebo myslíš, že je tam místo HI napsáno HCP? Pak je to "administrativní" nedopatření 🤭
Ale vzhledem k tomu, že kartičku vždy po obdržení založím do peněženky a vyndám ji až na konci roku,
tak mi to zas tak nevadí.
Apropo - po kom chtěli naposledy vidět tuhle kartičku?
smutné je, že od 1.1. platí něco co tento kus plastu nereflektuje. O to mi jde.
To že to někdo přepočítá až v březnu, když to platí od ledna, je smutné. Tak to měli posunout na příští rok, když to nikdo neumí vyložit k 1.1. Jinak je mi kus plastu pro samotnou hru samozřejmě k ničemu. Krom toho, že na to mi nahrajou míče na DR.
 
smutné je, že od 1.1. platí něco co tento kus plastu nereflektuje. O to mi jde.
To že to někdo přepočítá až v březnu, když to platí od ledna, je smutné. Tak to měli posunout na příští rok, když to nikdo neumí vyložit k 1.1. Jinak je mi kus plastu pro samotnou hru samozřejmě k ničemu. Krom toho, že na to mi nahrajou míče na DR.

Davide děláš si z toho zbytečné starosti .. je to jenom číslo, po prvním turnaji stejně to číslo už platit taky nebude :)
Jinak od 1.1. tohle neplatí, pouze je možné to začít integrovat. I kdyby se CGF rozhodlo pro červenec, tak je to jedno .. jedná se pouze o přepočítání a trochu jiné názvosloví ..
 
smutné je, že od 1.1. platí něco co tento kus plastu nereflektuje. O to mi jde.
To že to někdo přepočítá až v březnu, když to platí od ledna, je smutné. Tak to měli posunout na příští rok, když to nikdo neumí vyložit k 1.1. Jinak je mi kus plastu pro samotnou hru samozřejmě k ničemu. Krom toho, že na to mi nahrajou míče na DR.
Jak už psal @Tomáš Kloud - od 1.1. je možné na nový systém přejít a přechodné období je, pokud si to pamatuji, dva roky. ČGF se zavázala přejít na nový systém v průběhu tohoto roku.
Navíc, technicky vzato, je označení HCP na kartičkách správné, neboť ještě nedošlo K přepočtu a vzniku HI ;)
 
Jak už psal @Tomáš Kloud - od 1.1. je možné na nový systém přejít a přechodné období je, pokud si to pamatuji, dva roky. ČGF se zavázala přejít na nový systém v průběhu tohoto roku.
Navíc, technicky vzato, je označení HCP na kartičkách správné, neboť ještě nedošlo K přepočtu a vzniku HI ;)
Dobre, zmirnuji sve rozhorceni :(.
 
Moc tomu nerozumím, ale třeba někdo tady ano a vysvětlí mi to. Federační karty jsou v podstatě jen jakousi památkou na daný ročník a budiž tomu tak! K reálnému použití při účasti na hře či turnajích nejdou de facto třeba. Na hřiště, či do turnaje Tě připouští klub nebo svaz nebo někdo, kdo má stejně přístup k údaji, zda jsi jednak zaplatil roční příspěvek tak i k Tvému ať už se to jmenuje HCP nebo HI nebo třeba "jakési číslo". Tudíž na té kartičcce do památníčku bu mohlo a mělo být reálné vstupní číslo do nastávající sezóny. Vzhledem k tomu, že nový WHS je velkým třeskem, co by se stalo, kdyby se karty vytiskly o dva týdny později s reálným číslem?
A k tomu číslu dle nového WHS jen tak mimochodem, není změna svým způsobem do minulosti trošku nefér. Co kdyby byl bod nula Tvůj aktuální HCP=HI k bodu nula, tj. teď a teprve od teď se začalo počítat 20 výsledkú, z nich 8 nejlepších .....?
 
A jedns otázka. Nově HI bude moct poklesnou i přes hranici 36. Nebo ne? Pokud ano, jak je pamatováno nově na nesoutěžní výsledky, kdy zapisovatelem mohl být jen hráč s HCP pod 36. To teď jeden měsíc bude moct jím být pak zase ne, pak zase ano?
 
Moc tomu nerozumím, ale třeba někdo tady ano a vysvětlí mi to. Federační karty jsou v podstatě jen jakousi památkou na daný ročník a budiž tomu tak! K reálnému použití při účasti na hře či turnajích nejdou de facto třeba. Na hřiště, či do turnaje Tě připouští klub nebo svaz nebo někdo, kdo má stejně přístup k údaji, zda jsi jednak zaplatil roční příspěvek tak i k Tvému ať už se to jmenuje HCP nebo HI nebo třeba "jakési číslo". Tudíž na té kartičcce do památníčku bu mohlo a mělo být reálné vstupní číslo do nastávající sezóny. Vzhledem k tomu, že nový WHS je velkým třeskem, co by se stalo, kdyby se karty vytiskly o dva týdny později s reálným číslem?
A k tomu číslu dle nového WHS jen tak mimochodem, není změna svým způsobem do minulosti trošku nefér. Co kdyby byl bod nula Tvůj aktuální HCP=HI k bodu nula, tj. teď a teprve od teď se začalo počítat 20 výsledkú, z nich 8 nejlepších .....?
karticky jsou urceny k lepsi identifikaci hrace na hristi, pokud prijde bez rezervace, dale k nahrani micku na DR a pro pripadnou identifikaci v cizine, se vsim jsem se setkal,
to, jestli tam budes mit o par jiny hcp nehraje roli, protoze se casto meni, podle me by tam ani nemusel byt, mozna hcp kategorie, pro dukaz do ciziny
 
A k tomu číslu dle nového WHS jen tak mimochodem, není změna svým způsobem do minulosti trošku nefér. Co kdyby byl bod nula Tvůj aktuální HCP=HI k bodu nula, tj. teď a teprve od teď se začalo počítat 20 výsledkú, z nich 8 nejlepších .....?
Co je na tom nefér? Aktuálně platný (ještě nepřepočtený) údaj je také odrazem minulých her. Jde jen o jiný způsob výpočtu a u většiny hráčů přepočet nepřinese nic dramatického.
Tebou zmíněný způsob by mohl „zamávat” výší HI daleko více a nemusel by reflektovat průměrnou výkonnost. Nikdo by totiž neměl žádný výsledek a při prvním turnaji (nesoutěžní hře) by tento výsledek vlastně stanovil nový „výchozí” hendikep, protože při odehraném jednom výsledku je jeho hodnota ta jediná.
 
Co je na tom nefér? Aktuálně platný (ještě nepřepočtený) údaj je také odrazem minulých her. Jde jen o jiný způsob výpočtu a u většiny hráčů přepočet nepřinese nic dramatického.
Tebou zmíněný způsob by mohl „zamávat” výší HI daleko více a nemusel by reflektovat průměrnou výkonnost. Nikdo by totiž neměl žádný výsledek a při prvním turnaji (nesoutěžní hře) by tento výsledek vlastně stanovil nový „výchozí” hendikep, protože při odehraném jednom výsledku je jeho hodnota ta jediná.
ASi ano. Uznávám, že jsem to nedomyslel. Konec konců nejlepší je hrát golf na čisté rány. Nejtěžším soupeřem je člověk sám sobě ...
 
Moc tomu nerozumím, ale třeba někdo tady ano a vysvětlí mi to. Federační karty jsou v podstatě jen jakousi památkou na daný ročník a budiž tomu tak! K reálnému použití při účasti na hře či turnajích nejdou de facto třeba. Na hřiště, či do turnaje Tě připouští klub nebo svaz nebo někdo, kdo má stejně přístup k údaji, zda jsi jednak zaplatil roční příspěvek tak i k Tvému ať už se to jmenuje HCP nebo HI nebo třeba "jakési číslo".

To, že nepotřebuješ kartu předkládat je především proto, že takřka všechna golfová hřiště používají sw TeeTime, který je online propojen se serverem ČGF a data o hráčích nabízí komplexně bez nutnosti cokoli složitě ověřovat. Pokud hřiště tento sw nepoužívá, je často členská kartička jedinou možnou identifikací hráče.
 
Z vaší diskuze jsem se dočetl, že i PRO budou mít HI , tak to se potom asi dovíme i HI hráčů PGA a ostatních soutěží , to bude pro “golfisty” super srovnání.
 
Z vaší diskuze jsem se dočetl, že i PRO budou mít HI , tak to se potom asi dovíme i HI hráčů PGA a ostatních soutěží , to bude pro “golfisty” super srovnání.
Nevím, proč v tomto případě dáváš slovo golfista do uvozovek. Čeština může označit někoho, kdo provádí nějakou činnost samostaným podstatným jménem (aniž by to bylo označení profese). Takže ten, kdo hraje fotbal je fotbalista, kdo hraje hokej je hokejista, kdo hraje golf je golfista, ...
Jen nějak nemohu najít výraz pro tebe 🤭

Nicméně určitě bude zajímavé vědět, jestli např. TW má HI +8 nebo +10 či lepší;)
 
Já tedy nechci bejt vůbec žádnej hnidopich, ale ví někdo, proč to vlastně trvalo tak dlouho? A proč to vyžaduje tak dlouhou odstávku? Ne, že by mi záleželo na přepočtu mého hendikepu na můj hendikep, spíš tak obecně laicky kroutím nechápavě hlavou...
 
Já tedy nechci bejt vůbec žádnej hnidopich, ale ví někdo, proč to vlastně trvalo tak dlouho? A proč to vyžaduje tak dlouhou odstávku? Ne, že by mi záleželo na přepočtu mého hendikepu na můj hendikep, spíš tak obecně laicky kroutím nechápavě hlavou...
Tak asi zase tak úplně triviální ten výpočet nebude - zejména v případech extrémních posunů HI. Navíc si docela dobře dovedu představit, že bylo nutno i změnit datovou větu (strukturu a obsah databáze). Takže nějaký čas zabere samotná instslace změn, další převod dat a nové výpočty s přepočty, pak bude nutná i nějaká kontrola a není od věci mít i časovou rezervu.
40 hodin času mi přijde (i s ohledem na počet hodnot) celkem OK.
 
Já tedy nechci bejt vůbec žádnej hnidopich, ale ví někdo, proč to vlastně trvalo tak dlouho? A proč to vyžaduje tak dlouhou odstávku? Ne, že by mi záleželo na přepočtu mého hendikepu na můj hendikep, spíš tak obecně laicky kroutím nechápavě hlavou...
Laicky bych řekl kvůli kontrole. Z oblasti softwaru vím, že to není jenom o tlačítku On/Off. Podle mne to doteď zkoušeli na testovacích serverech. Nyní to je o tom vypnout současný systém. Odinstalovat / nainstalovat nový software. Import databáze (nejspíš přes noc) a pak testování jestli vše proběhlo správně a je to stabilní :) plus rezervu
 
Já tedy nechci bejt vůbec žádnej hnidopich, ale ví někdo, proč to vlastně trvalo tak dlouho? A proč to vyžaduje tak dlouhou odstávku? Ne, že by mi záleželo na přepočtu mého hendikepu na můj hendikep, spíš tak obecně laicky kroutím nechápavě hlavou...
Já se podobnymi aktivitami do značné míry živím, takže můžu zodpovědně prohlásit, že vlastní ostrý přechod na úplně jiný systém, s jiným datovým modelem a jinými algoritmy není věc snadná a odstávka není nijak přemršténá. I když to před tím desetkrát zkusíš v laboratorních podmínkách, tak je téméř jisté, že na ostro se něco podělá.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom