Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
Pořád vytahuješ nějakou část a vytrhuješ z kontextu, nechápu proč? O tom že ukáže čas jsem psal, počítat se lidem chtít opravdu nebude!

Nicméně jsem výše psal o tom, že pořádné soutěže se hrají na jamky nebo na rány, a to je pro mne také směrodatné. HI u svěřence vypovídá o tom jak hraje na turnajích, ale nic o tom jak je schopný stabilně hrát.

Celosvětový systém, ok, proč ne, já s tím žádný problém nemám přál jsem si změnit algoritmus výpočtu HI v současném systému, poněvadž mi přišel moderní. nicméně i tento systém může být kvalitním zrcadlem výkonnosti. Zvykneme si na všechno.

P. S. Kam budou zhoršovat hráči s 54? Asi je hodně i takových...
Já napsal konkrétní věci, ty zase jen obecnou odpověď.
Tak ukaž své matematicko-analytické schopnosti v kombinaci se statistikou a představ nám svůj algoritmus výpočtu.

Jo a ten, kdo by překročil 54, tak vrátí zelenou kartu a bude za trest muset absolvovat povinné lekce golfu u tebe 🤭
 
Dobrý den, změní se po přechodu na WHS něco v následujících bodech?
- může dojít k poklesu HI přes hranu 36?
- bude možné si zahrát na nesoutěžní výsledek i se zapisovatelem s vyšším HI než 36?
Děkuji
 
Dobrý den, změní se po přechodu na WHS něco v následujících bodech?
- může dojít k poklesu HI přes hranu 36?
- bude možné si zahrát na nesoutěžní výsledek i se zapisovatelem s vyšším HI než 36?
Děkuji
Ano, zhoršuje se až k hranici 54 - to je „začátek i konec” ;)

Obecně systém WHS nezakazuje nahlášení jakéhokoliv kola (naopak doporučuje hlásit všechna kola) a to i bez zapisovatele.
Otázkou zůstává, jak to bude implementováno (případně omezeno) ze strany ČGF.
 
Jako chudáka, to je označení, čeho🤔🤭, ani se dále o posuzovateli raději nevyjadřuji😄😩😝.
Toho jak Tě tu poměrně dost lidí, vč. mě, často zmiňuje. Nemělo to vyznít jakkoliv hanlivě, a pokud vyznělo, omlouvám se a ber to jako zářní příklad toho, jaké může mít následky to, když má člověk problém s vyjádřením myšlenky.
 
Ano, zhoršuje se až k hranici 54 - to je „začátek i konec” ;)

Obecně systém WHS nezakazuje nahlášení jakéhokoliv kola (naopak doporučuje hlásit všechna kola) a to i bez zapisovatele.
Otázkou zůstává, jak to bude implementováno (případně omezeno) ze strany ČGF.
Plně souhlasím, kdokoli si nechodil hřiště, které mu vyhovuje, udělal si číslo a to se mu potom , postupně pomaloučku po 0,1 snižovalo. Jen aby to nedopadlo, když se bude , doporučováno hlásit všechna kola, tak jaksi jako předtím, že tu bude sorta lidi/“golfistu” honící se za číslem.
 
Ano, zhoršuje se až k hranici 54 - to je „začátek i konec” ;)

Obecně systém WHS nezakazuje nahlášení jakéhokoliv kola (naopak doporučuje hlásit všechna kola) a to i bez zapisovatele.
Otázkou zůstává, jak to bude implementováno (případně omezeno) ze strany ČGF.

se zhoršováním k číslu 54 - souhlasím

naprosto ale nesouhlasím s možností psát si sám výsledky mimo turnajová kola a nebo nesoutěžní výsledky, a když by to mělo být tak omezit na hcp 24 - 36, pod tyto hcp pouze oficiální výsledky

ale raději si počkejme, ... jak to vlastně bude
 
se zhoršováním k číslu 54 - souhlasím

naprosto ale nesouhlasím s možností psát si sám výsledky mimo turnajová kola a nebo nesoutěžní výsledky, a když by to mělo být tak omezit na hcp 24 - 36, pod tyto hcp pouze oficiální výsledky

ale raději si počkejme, ... jak to vlastně bude

V minulých letech nebyly povoleny nesoutěžní výsledky do HCP 11,4, později dokonce pak již jen ( cca, nevím z hlavy ) do HCP 3,4 ( tzv. 1. hcp skupina ). STK klubu mohla však tyto hranice ve svém klubu zvýšit. Tipuji , že nyní padnou všechny hranice pro nesoutěžní výsledek, ale opět s pravomocí individuální úpravy v jednotlivých klubech.
 
se ... nebo nesoutěžní výsledky, a když by to mělo být tak omezit na hcp 24 - 36, pod tyto hcp pouze oficiální výsledky
A důvod? Pokud by to bylo se zapisovatelem (i s omezením HCP zapisovatele)?
Bez zapisovatele mi to přijde taky „nestandardní”.
 
Plně souhlasím, kdokoli si nechodil hřiště, které mu vyhovuje, udělal si číslo a to se mu potom , postupně pomaloučku po 0,1 snižovalo. Jen aby to nedopadlo - co nedopadlo? jak nedopadlo?, když se bude , doporučováno hlásit všechna kola, tak jaksi jako předtím, že tu bude sorta lidi/“golfistu” honící se za číslem.
Bohouši, prosím tě, zkus nějak objasnit co jsi tím myslel. Zvýraznila jsem schválně pasáže - červeně - které tak nějak nedávají smysl...nemělo být spíše "nachodil hřiště"? a na něm si takzvaně nahonil hendikep, který pak jen pomalu snižoval? To je tím myšleno?
A modře jsem doplnila otázku, protože ta věta je nějaká nedokončená, něco v ní chybí, ztrácí se smysl.

Třeba to teď sám uvidíš, že ten text je strašně nesrozumitelný a vlastně z něj úplně uniká to, co jsi chtěl sdělit. Chápu, že ne každý vládne "perem" a písemně se vyjádřit je obtížné, proto jsem to takto zvýraznila, abys pochopil, že to nejsou útoky na tvou osobu, ale že je někdy řekla bych až nemožné vůbec pochopit, co jsi chtěl říci. ;)
 
A důvod? Pokud by to bylo se zapisovatelem (i s omezením HCP zapisovatele)?
Bez zapisovatele mi to přijde taky „nestandardní”.
tak pro méně chápavé ještě jednou - naprosto nesouhlasím s možností psát si sám výsledky mimo turnajová kola a nebo nesoutěžní výsledky, a když by to mělo být (jakože to nechci) tak to omezit tím, že si sám může zapisovat hráč řekněme do 36 (24), pod tyto hcp pouze oficiální výsledky vždy se zapisovatelem jako je to doposud!
 
Upraveno:
Je, to velice jednoduché , dnes , jdete s někým, nebo chodíte s někým( myšleno hrát), který má HCP výrazně lepší než vy a hraje výrazně hůře, než vy. Tzn jak asi k tomu přišel, nahraje si hřiště a nebo hráje na HCP pouze tam, kde mu to jde a když hraje jinde , tak se mu to dosud pomaloučku upisovalo po 0.1. No a když se budou zapisovat všechny nachozené výsledky( i když půjdete sami) ano asi za poplatek, tzn, jdu nikdo mne nekontroluje a nahlásím výsledek( zaplatím zpracování) a budu mít číslo. Tak to pro ” honiče” čísel bude ještě jednodušší a když se mi to nepovede, prostě nenahlásím.
 
Je, to velice jednoduché , dnes , jdete s někým, nebo chodíte s někým( myšleno hrát), který má HCP výrazně lepší než vy a hraje výrazně hůře, než vy. Tzn jak asi k tomu přišel, nahraje si hřiště a nebo hráje na HCP pouze tam, kde mu to jde a když hraje jinde , tak se mu to dosud pomaloučku upisovalo po 0.1. No a když se budou zapisovat všechny nachozené výsledky( i když půjdete sami) ano asi za poplatek, tzn, jdu nikdo mne nekontroluje a nahlásím výsledek( zaplatím zpracování) a budu mít číslo. Tak to pro ” honiče” čísel bude ještě jednodušší a když se mi to nepovede, prostě nenahlásím.

Našvindlovat si nízký HCP je v podstatě strašná hloupost. Hráč je pak za idiota a podvodníka a navíc jako "bonus" nic nemůže vyhrát na turnajích. Pokud si někdo potřebuje takto pozvednout své ego a poté slovně ohromovat svým papírově nízkým HCP, klidně bych mu to umožnil, ale řádně zpoplatnil...
Potencionálně daleko větší problém novém systému je ale to, že umožňuje poměrně rychlé, celkem výrazné, zhoršení HCP. Uměle zhoršený HCP už samozřejmě problém je.
 
tak pro méně chápavé ještě jednou - naprosto nesouhlasím s možností psát si sám výsledky mimo turnajová kola a nebo nesoutěžní výsledky, a když by to mělo být (jakože to nechci) tak to omezit tím, že si sám může zapisovat hráč řekněme do 36 (24), pod tyto hcp pouze oficiální výsledky vždy se zapisovatelem jako je to doposud!
Tak pro méně chapavé ještě znovu mou otázku polopatě - Proč omezovat nesoutěžní výsledky, pokud bude zapisovatelem hráč s odpovídajícím HI? Co tě vede k ‘naprostému’ nesouhlasu?
Pokud bude někdo chtít podvádět, tak to může i při oficiální soutěži/turnaji.
 
Tak pro méně chapavé ještě znovu mou otázku polopatě - Proč omezovat nesoutěžní výsledky, pokud bude zapisovatelem hráč s odpovídajícím HI? Co tě vede k ‘naprostému’ nesouhlasu?
Pokud bude někdo chtít podvádět, tak to může i při oficiální soutěži/turnaji.
ale to uz pak podvadi 2, hrac i zapisovatel
 
ale to uz pak podvadi 2, hrac i zapisovatel
Asi jsem dobře nepochopil, co ti vlastně vadí. Nesoutěžní výsledky, nebo to, že by si hráč sám hlásil svoje kola?
U nesoutěžních výsledků se zapisovatelem nevidím problém. Pokud by si hráč mohl sám hlásit a zapisovat výsledky, tak to už považuji za v českém prostředí "nestandardní" a zneužitelné.
 
Tak pro méně chapavé ještě znovu mou otázku polopatě - Proč omezovat nesoutěžní výsledky, pokud bude zapisovatelem hráč s odpovídajícím HI? Co tě vede k ‘naprostému’ nesouhlasu?
Pokud bude někdo chtít podvádět, tak to může i při oficiální soutěži/turnaji.
Nezapomínejme na původ golfu. V té zemi, která golf stvořila, nebylo zvykem jakkoli podvádět. Oni to ti původní obyvatelé na ostrovech nemají v genech ani teď.
A z této premisy v R&A (předpokládám, že tady se to schvaluje) zřejmě taky vycházejí. Nepočítají apriori s podvodníky, kteří jsou ve finálě schopni si nalhat do vlastní kapsy.
 
Potencionálně daleko větší problém novém systému je ale to, že umožňuje poměrně rychlé, celkem výrazné, zhoršení HCP. Uměle zhoršený HCP už samozřejmě problém je.
Tak s tím jsem se běžně setkával, kdy hráči nechtěli mít HCP pod 5. A poslední jamky hráli na chtěný počet ran nebo STB. Jen nevím v čem je “ Uměle zhoršený HCP už samozřejmě problém je”. Snad jen EGO na hobby turnajích. Stejně nový systém až tak nic nenarovnává, snad jen znevýhodňuje “ Honiče HI”, tím pádem pořadatele turnajů , protože těm jde o výsledek a při nepříznivém počasí( vítr, déšť, přílišné teplo) pokud to nebude zohledněno koeficientem tak prostě nepůjdou, protože propad výsledku už nebude ”jen” 0,1🤔🤭.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom