Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.
Občas napíšu do "jak jste naposledy hráli", to když se mám čím pochlubit, nebo když mne něco zaujalo, přelítnu příspěvky. A fakt často dumám nad tím, jestli ostatní baví si číst podrobný popis toho jak kdo kde zahrál:oops: - myslím tím zcela běžnou hru. Deníček osobně nevyužívám a asi ani nevyužiju, ale to je myslím OK ne? nemusí se nutně zapojovat každý, když jinak kecám do kdečeho:cool:. Takže za mne to asi nech tak, jak to je.
Ono asi opravdu i teď přes zimu to tu bude celkově takové ospalejší...
 
Pro mě to také není ... jsem statistický diletant s odporem k on-line světu (jamka je můj jediný soukromý digitální kontakt se světem)... skórku si vypisuji jen na turnaji ... nefotím ... nesdílím ... když to považuji za užitečné nebo zajímavé nebo se potřebuji pochválit, podělím se ve vláknu "Jak jste naposledy hráli" 😇
 
Dotaz na admina, nejde vedle hlasovalo kolik je to procent z přispěvatelů na jamce za uplynulý měsíc?

Prosím o využívání zkratky s nickem, jinak mi nepřijde info, že jsem tázán. Tzn. @Admin

K dotazu: snadno moc ne. K čemu by ta informace byla dobrá? Resp. k čemu je dobré vědět počet respondentů konkrétní ankety k počtu přispěvovatelů, tedy těch, co někde něco napsali za určité období?
 
To tam přece vidět je.

1571141936358.png
 
To tam přece vidět je.

Zobrazit přílohu 8579

To jsou procenta poměru hlasujících. Tzn. anketa má v tuto chvíli 19 respondentů, 6 hlasujících je cca 31,6%.

zajímá Mne kolik z čtenářů , přispěvovatelů se zůčastňuje hlasování, počet členů je znám.

Nesleduji tato čísla, nemají moc velkou vypovídací hodnotu, dle mého. Návštěvnost je dlouhodobě konstantní:
  • 50 - 60 registrovaných uživatelů denně (kteří jsou v okamžiku pohybu na jamce přihlášení)
  • denně vznikne 10 - 60 příspěvků (někdy skoro nic a někdy i trochu víc)
  • průměrná návštěvnost dle Google Analytics za září cca 180 - 280 unikátních osob / denně
Tak pro představu procent/promile anket by to mohlo postačovat. Ta čísla jsou relativně konstantní s nějakým mírným populačním přírůstkem. Do anket to dodělávat nebudu, můžeš mě ale zkusit přemluvit. :)
 
Upraveno moderátorem:
NEW - "trestné" karty k příspěvkům

K lajkům či chcete-li Shotům (po kliknutí u příspěvku na "To se mi Líbí, Shot!") přibyla žlutá a červená karta.

karty.PNG


popis karet.PNG


---

Záměr: zkulturnit komunikaci na 19.jamce a tím dlouhodobě tvořit prostor, který je slušný, konstruktivní - samozřejmě dle zaměření tématu a ne prostor, kam se někdo bojí nebo nemá už chuť cokoli napsat, protože...

Karty jsou jako lajky ke konkrétnímu příspěvku. Kartu může udělit danému příspěvku kdokoli registrovaný, u příspěvku tato karta bude vidět. Zároveň je to signál pro moderátory fóra - pozor, tady je už něco, nad čím se nemlčí, a mělo by se více sledovat.
  • Udělovači karet: žádám všechny zapálené Jamkaře k uvážlivému využívání a zároveň "aktivnímu" používání karet. Mlčící většina a zákulisní "nadávání/nespokojenost" se blbě napravuje. Pomoz i ty! Někdy lepší udělená karta - než krátký text, který může vyvolat podrážděnou reakci. A neříct nic na druhou stranu dává svým způsobem mandát v nastoleném duchu pokračovat bez jakékoli zpětné vazby.
  • Příjemci karet: nikoho tahle karta nepotěší. Pokud tuto kartu obdržíte, zkuste se alespoň chvilku zamyslet, jestli při pohledu z druhé strany udělovače na tom nemůže něco být a ve formulaci textu zvolnit (diskusi negradovat, odstup, změnit formu, pár hodin čas, než zareaguji atd).
Karty zatím žádné automatismy jako ban, zamykání vláken atd nevyvolávají, ale admini jsou na jejich udělování upozorňováni - a mohou přijmout opatření.

Takže prosím používat s citem, ale používat! :) Díky všem za pomoc, děláme to kvůli sobě, aby Jamka mohla fungovat dál a být prostorem, kde všem diskutujícím a širokému spektru názorů a různých pohledů je dlouhodobě dobře.

PS: Vyzkoušení udělení těchto karet je možné na tomto příspěvku, ať vidíte, jak to vypadá. Pokud karty u příspěvku po najetí/kliknutí na "To se mi líbí, Shot!" nevidíte, obnovte paměť prohlížeče (u pc zpravidla ctrl+f5).
 
Upraveno moderátorem:
Tak pro představu procent/promile anket by to mohlo postačovat
Chcete mi snad říci , že pro čtoucí je problémem
vyplnit/zatrhnout po přečtení dotazník/ max 10 řádků??
Dotazované není nezajímavé , každý hrající se s tímto potýká,
pro zajímavost ostatních a statistiku, když je to pro ostatní anonymní je zarážející proč tomu tak je ač návštěvnost je více než dostatečná.
 
Chcete mi snad říci , že pro čtoucí je problémem
vyplnit/zatrhnout po přečtení dotazník/ max 10 řádků??
Dotazované není nezajímavé , každý hrající se s tímto potýká,
pro zajímavost ostatních a statistiku, když je to pro ostatní anonymní je zarážející proč tomu tak je ač návštěvnost je více než dostatečná.
Jsme v ČR. Kolik lidí chodí k volbám?.....
 
Dovedete si představit super Denně upravované hřiště hra zdarma a sem tam si tam někdo zahraje??
Takto to vidím s vyplňováním anket/dotazníků.
 
Dovedete si představit super Denně upravované hřiště hra zdarma a sem tam si tam někdo zahraje??
Takto to vidím s vyplňováním anket/dotazníků.

Podobně jako krafat blbě na fóru zadarmo...
 
Dovedete si představit super Denně upravované hřiště hra zdarma a sem tam si tam někdo zahraje??
Takto to vidím s vyplňováním anket/dotazníků.
Chápu správně, že říkáš, ze hrát golf je pro tebe stejná zábava jako vyplnit dotaznik/anketu?
Pokud ano, byl jsi s tím někde? Třeba na to existují prášky...
 
Podobně jako krafat blbě na fóru zadarmo...
Chápu správně, že říkáš, ze hrát golf je pro tebe stejná zábava jako vyplnit dotaznik/anketu?
Pokud ano, byl jsi s tím někde? Třeba na to existují prášky...
Byl to pouze příměr. Mrzí mne že se někdo snaží a ostatním to nestojí ani za ,..., max 10 krát kliknout.
 
Byl to pouze příměr. Mrzí mne že se někdo snaží a ostatním to nestojí ani za ,..., max 10 krát kliknout.
Pěkně blbej příměr, ale ok.
Já třeba mám problém ty ankety vyplnit. Z Tapatalku na mobilu je nevidím, respektive nevidím tu klikací část. Můžu napsat příspěvek, což někdy dělám, ale do ankety se to pak vlastně nepočítá. Takže pro ty, které zajímají procenta u odpovědí je to k ničemu. A pro mě tím pádem zbytečná práce.
Přejít na mobilu k webové formě jamky mi nevyhovuje, když sedím u pc, nemám na fórum čas..
Tak nesuď prosím, že to ostatním nestojí za...
Každý má svůj čas a podmínky, není na tobě ani nikom jiném soudit...
 
Dostal jsem vynadáno od @jan, že nejde dohledat vlákno pro výměnu fee před koncem roku. Udělal jsem na rychlo něco takového na titulce:

Výstřižek.JPG


Má smysl to takto udržovat? Tzn. vypíchnout vlákna aktuální k danému období a života golfisty? A případně jaká vlákna a témata by tam měla být? Původně jsem si myslel, že by k tomu měl sloužit ten žlutý box (obdélník) nad tím, ale zdá se, že pro každého je zajímavé něco jiného.

Takže představa: žlutý obdélník - dlouhodobě a celoročně používaná témata. 1-3 témat pod tím: to, co je aktuální pro dané období obecně.

Tak a teď - co to je, to aktuální? :) Jak s tím naložit? Konkrétní tipy? Jaká témata tam vypichovat, co vás zajímá? Díky za názory.
 
Upraveno:
  • Pobavilo, díky!
Reactions: jan
ZMĚNA: GALERIE 19.JAMKY

Po vzoru anket a jejich vyčlenění do samostatné části fóra jsem připravil obdobně i část fóra pro Galerii. Předchozí Galerie je prozatím schovaná z navigace fóra a je pro případné zájemce dostupna pod odkazem (pokud tam máte něco, co nemáte jinde, stáhněte si to)

Původní galerie (schovaná): https://www.19jamka.cz/galerie

Co je důvodem této změny:
  • původní galerie se využívá stále méně a méně (dle statistik návštěvnosti)
  • původní galerie je modul, který vyžaduje úpravu a údržbu rozdílnou od fóra.
  • původní galerii mnoho uživatelů nechce/neumí používat - jedním z častých důvodů: je to moc složitý, moc se toho vyplňuje, zařazování fotek, popis atd.
  • nepodařilo se mi najít způsob, jak vhodně propojit galerii s fórem tak, aby se dalo využít výhod obou, tzn. aby, když se obr zadá do fóra, zařadil se i do galerie a obráceně. Dle autorů software fóra je to proti jejich filozofii návrhu, a individuální úprava v tomto je příliš náročná, především s ohledem na budoucí aktualizace
negativa změny
  • nedá se odkazovat s vygenerovaným obrázkem na jednu fotku např. na sociálních sítích (podle měřitelných statistik bylo využíváno naprosto minimálně)
  • nelze samostatně komentovat jednu fotku pod fotkou, resp. nově je to fórum, jako každé jiné, takže případné komenty se mísí s ostatními obrázky - nutno moderovat a pročišťovat
  • nelze vytvářet soukromá alba a moderovat přístupy (málo využíváno, v aktuálním roce už téměř nikdo)
  • ?
a přínosy
  • TECH: ubude část 19.jamky, která se nemusí technicky udržovat a rozvíjet/aktualizovat/hlídat
  • přidávat obrázky do běžného vlákna umí každý, je to jednodušší a intuitivnější
  • galerie v podobě vlákna se aktualizují a zobrazují přehledně v novinkách fóra na jednom místě (každý si může nastavit, které sekce fóra chce sledovat, aby se mu promítali do oblíbených/sledovaných)
  • galerie ve fóru se zobrazuje např. i v Tapatalku, větší dosah
  • individuální galerii na libovolné téma si může snadno založit každý. Jako autor galerie jí může i moderovat (tzn. mazat, co tam nepatří, zpravidla komentáře)
  • dobře se v takovéto galerii listuje a prohlíží fotky = každý to umí :)
  • je to ověřený způsob z jiných fór, kde se rovněž vyčlenění galerií a fotek příliš nepovedlo

Novou galerii naleznete buď ve "FORUM", nebo existuje rychlý odkaz z titulky:


home.JPG


forum.JPG


Věřím a doufám, že se "nové" Galerie osvědčí. :)
 
Upraveno:
Dnes jsem u jednoho tématu využil možnost „nesledovat”. Nicméně se mi stále objevuje ve ve výpisu - volba „poslední příspěvky”.
Nevím, zda to nějaká chyba, ale uvítal bych (pokud je to technicky možné), aby mnou takto označené vlákno se ve výpisu neobjevovalo. Jinam mi trošku uniká smysl volby „nesledovat”.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom