Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.
Experimentální novinka - Rychlé hledání v nadpisech:

Rychlé hledání v nadpisech témat. Zobrazuje se jak v kategoriích, tak nad celým fórem (kliknout nahoře v navigační liště fórum). Prohledává rychle nadpisy a zobrazuje relevantní vlákna, v podstatě online. Pokud budete hledat nad celým fórem, prohledá celé fórum, pokud v konkrétní kategorii, prohledává vlákna pouze "uvnitř" kategorie.

Výstřižek.png
 
Před chvíli jsem dokončil aktualizace fóra: 19.jamka aktualizována na novou verzi 2.0.12. (včetně 2.0.11.)

Seznam drobných změn (úpravy a optimalizace kódu, chybějící fráze atd) můžete nalézt v angličtině na https://xenforo.com/community/threads/xenforo-2-0-12-released.157685/ - z hlediska uživatelů a použitelnosti nic zásadního. Kdyby něco někomu začalo fungovat jinak, dejte prosím vědět (dát vědět, jaký prohlížeč používáte, ideálně screen, případně do soukromé zprávy).

Pravděpodobně po vánocích dojde k většímu update na verzi 2.1, která přináší i některé jiné, nové/jiné funkčnosti (tato verze je ve fázi beta testován), které pak popíšu.
 
Mám s tím potíže sama nebo je nás víc? - nefunguje mi levnogolf, když kouknu na inzerát, objeví se divná hláška.
 
Dostal jsem podnět na rozšíření Galerie, které jsem zkušebně realizoval. Podnět směřoval k tomu, že by bylo dobré Galerii používat i tak, aby se mohli někam přidat i odkazy na videa/obrázky z třetích stran. Např. z youtube... kdy nemusí být nutné pro přidání videa do sbírky "zakládat samostatné vlákno", ale prostě takový rychlý post.

Úpravu jsem na zkoušku v Galerii realizoval, viz obr a cca poslední dvě videa. Samozřejmě kategorie nejsou finální. Každé vložené foto, video je možné komentovat, označit lajkem... atd. Podobně jako fórum. Nemá sloužit jako náhrada tématických videích ve vláknech.

Galerie.PNG

Co myslíte?

a) vrátit zpátky a mít z toho jen osobní fotky a videa
b) ponechat tuto možnost a aktivně se snažit využívat galerii vyjma osobních fotek i pro tato externí videa?

nebo ještě někdy někde padlo

c) zrušit kompletně galerii jako samostatný modul a vytvořit Galerie pomocí fóra (tématická obrázková vlákna) v samostatné kategorii fóra. Například jako dřívější: https://www.19jamka.cz/threads/skvele-golfove-reklamy.15/

Prosím o názory a případné zdůvodnění.
 
NOVINKA: Ankety

Dostal jsem od @doktordee podnět na lepší řešení anket zde na fóru. Obecně problém s jejich dohledáním, zobrazením atd. Bohužel fórum samo o sobě neumí jednoduše prohledat a vypsat všechny aktivní ankety napříč všemi kategoriemi (taky mě to překvapilo, řešeno s výrobci). Druhý problém pak je, že často je anketní otázka následně překryta jinou diskusí... a ztrácí se. Třetí - ankety se nezobazují a ani nijak neindikují v Tapatalku atp.

Tedy nově:

  • Ankety mají svojí samostatnou kategorii ve fóru - originálně pojmenovanou ANKETY NA 19.JAMCE

forum-ankety.PNG
  • Z titulní strany je kategorie dostupná z několika míst, viz screen:
Ankety.PNG

Tzn. ankety nové od dnešního dne budou všechny na jednom místě, v jedné kategorii (současné ankety zůstávají tam, kde jsou, ale nové již jinde nepůjdou založit). Každý může založit vlastní anketu, ale ankety budou k veřejnému zobrazení schvalovány některým ze správců (prosím především sebe, @jan, @JanKostalCZE, @doktordee, @Jerry - kliknutím nahoře na "Čeká na schválení" pokud si všimnete). Více spíše obecných pravidel k anketám viz samostatné vlákno: Pravidla pro ankety

Vybrané ankety mohou následně být zobrazeny dočasně i přímo na titulní stránce s přímou možností hlasovat, což bohužel zatím musím udělat sám...

:)
 
Ahoj, možná by to chtělo ikonku trolla, dá se vytvořit? Možná by to oživilo vlákna... ;-)

Spíše ne, pokud máš na mysli smajlíky v textu. Tam bych spíše rád doplnil časem golfové ikonky. Ono diskuzím na foru příliš mnoho ikonek obecně neprospívá, text je hodnotnější.
 
Ne, myslel jsem v sekci like...

Tam určitě ne. S emocemi (lajkami) je potřeba zacházet opatrně, fórum tu není od toho, aby se negativně nálepkovaly ikonama trollu, anonymous či virtuálních hovínek příspěvky ostatních, což by se dít mohlo nezávisle na textu pisatele (nemluvě o tom, že to vypadá hnusně). Trolling jako takový je škodlivý i pro forum a pokud kdokoli má pocit, že některý příspěvek splňuje pravidla trollingu, nechť klikne na odkaz "Nahlásit" k posouzení správců fóra.

Pro pořádek "Troll" dle wikipedie: Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.

Věřím, že nikdo tu tuto definici zatím dlouhodobě nesplňuje - byť charaktery a především jejich virtuální podoby jsou tu různorodé.

---
Nicméně na zkoušku jsem na základě tvého podnětu do boxu like přidal "Palec dolů", kde má každý možnost vyjádřit případný nesouhlas s napsaným textem. Přesněji řečeno "To se mi nelíbí", což nutně však nemusí znamenat nesouhlas. Věřím, že to bude užíváno uvážlivě a ku prospěchu probíhající diskuse.

toseminelibi ico.png

Btw. proto taky emotikony tu NEjsou rozděleny na pozitivní a negativní, jak někde bývá zvykem (+/-) - příliš často se to zvrhává v různé osobní vendety.
 
Upraveno:
Tam určitě ne. S emocemi (lajkami) je potřeba zacházet opatrně, fórum tu není od toho, aby se negativně nálepkovaly ikonama trollu, anonymous či virtuálních hovínek příspěvky ostatních, což by se dít mohlo nezávisle na textu pisatele (nemluvě o tom, že to vypadá hnusně). Trolling jako takový je škodlivý i pro forum a pokud kdokoli má pocit, že některý příspěvek splňuje pravidla trollingu, nechť klikne na odkaz "Nahlásit" k posouzení správců fóra.

Pro pořádek "Troll" dle wikipedie: Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.

Věřím, že nikdo tu tuto definici zatím dlouhodobě nesplňuje - byť charaktery a především jejich virtuální podoby jsou tu různorodé.

---
Nicméně na zkoušku jsem na základě tvého podnětu do boxu like přidal "Palec dolů", kde má každý možnost vyjádřit případný nesouhlas s napsaným textem. Přesněji řečeno "To se mi nelíbí", což nutně však nemusí znamenat nesouhlas. Věřím, že to bude užíváno uvážlivě a ku prospěchu probíhající diskuse.

Zobrazit přílohu 6343

Btw. proto taky emotikony tu NEjsou rozděleny na pozitivní a negativní, jak někde bývá zvykem (+/-) - příliš často se to zvrhává v různé osobní vendety.

Super, palec dolů je sice "hate", ale na správném místě, na fcb ho sice nechtějí dát, lidé by prý mohli páchat sebevraždy, ale zde to vidím jako velmi pozitivní. Místo smějícího, použiji palec dolů... Dobrá inovace.
 
Upraveno:
Tam určitě ne. S emocemi (lajkami) je potřeba zacházet opatrně, fórum tu není od toho, aby se negativně nálepkovaly ikonama trollu, anonymous či virtuálních hovínek příspěvky ostatních, což by se dít mohlo nezávisle na textu pisatele (nemluvě o tom, že to vypadá hnusně). Trolling jako takový je škodlivý i pro forum a pokud kdokoli má pocit, že některý příspěvek splňuje pravidla trollingu, nechť klikne na odkaz "Nahlásit" k posouzení správců fóra.

Pro pořádek "Troll" dle wikipedie: Troll je v internetovém slangu obvykle anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.

Věřím, že nikdo tu tuto definici zatím dlouhodobě nesplňuje - byť charaktery a především jejich virtuální podoby jsou tu různorodé.

---
Nicméně na zkoušku jsem na základě tvého podnětu do boxu like přidal "Palec dolů", kde má každý možnost vyjádřit případný nesouhlas s napsaným textem. Přesněji řečeno "To se mi nelíbí", což nutně však nemusí znamenat nesouhlas. Věřím, že to bude užíváno uvážlivě a ku prospěchu probíhající diskuse.

Zobrazit přílohu 6343

Btw. proto taky emotikony tu NEjsou rozděleny na pozitivní a negativní, jak někde bývá zvykem (+/-) - příliš často se to zvrhává v různé osobní vendety.

Ve vláknu "Rady a tipy" bych musel nahlásit skoro všechny účastníky vlákna, ale našli se i slušňáci, dokonce jsem rozdal i 50 palců nahoru...
 
Dnes a zítra, tzn. 5. - 6.2. budu 19.jamku aktualizovat na novou verzi, včetně nastavování, modulů a místních úprav.

Lze očekávat krátkodobé výpadky a postupné "zlobení". Bohužel je to už nutné. Jak jinak, nějaké bugy, bezpečnost, nové fce atd. Jakmile bude hotovo, dám tu vědět a sepíšu seznam, co viditelného se změnilo...
 
Nové lajkování nesedí k designu, špatný tah, předtím to bylo mnohem lepší i přehlednější, za mě palec dolů.

Je jistě cenné reagovat jako první a přidat své hodnocení změn, nicméně doporučuji si přečíst znovu pečlivě můj předchozí příspěvek Pro jistotu zvýrazňuji tučně to podstatné.

---
Lze očekávat krátkodobé výpadky a postupné "zlobení". Bohužel je to už nutné. Jak jinak, nějaké bugy, bezpečnost, nové fce atd. Jakmile bude hotovo, dám tu vědět a sepíšu seznam, co viditelného se změnilo...
---

Tedy: Pracuji na tom a ještě chvíli (dnes a zítra) budu.
 
Je jistě cenné reagovat jako první a přidat své hodnocení změn, nicméně doporučuji si přečíst znovu pečlivě můj předchozí příspěvek Pro jistotu zvýrazňuji tučně to podstatné.

---
Lze očekávat krátkodobé výpadky a postupné "zlobení". Bohužel je to už nutné. Jak jinak, nějaké bugy, bezpečnost, nové fce atd. Jakmile bude hotovo, dám tu vědět a sepíšu seznam, co viditelného se změnilo...
---

Tedy: Pracuji na tom a ještě chvíli (dnes a zítra) budu.
Dík
 
Je jistě cenné reagovat jako první a přidat své hodnocení změn, nicméně doporučuji si přečíst znovu pečlivě můj předchozí příspěvek Pro jistotu zvýrazňuji tučně to podstatné.

---
Lze očekávat krátkodobé výpadky a postupné "zlobení". Bohužel je to už nutné. Jak jinak, nějaké bugy, bezpečnost, nové fce atd. Jakmile bude hotovo, dám tu vědět a sepíšu seznam, co viditelného se změnilo...
---

Tedy: Pracuji na tom a ještě chvíli (dnes a zítra) budu.
@Trenér vystkruje parůžky a evidentně to tu chce řídit! Všude byl, všechno zná, samozřejmě nejlépe, od všeho má klíče, na všech recepcích má známé, na všechno má školy... Bej tebou @requo tak si hlídám záda a zdrojáky!!! Aby ses jednoho dne nedivil, že se už ani nepřihlásíš do administrace a všichni máme BAN za to, že ho nemáme rádi a celé dny nemáme na práci nic jiného, že ho rozebírat, pomlouvat, nevěřit mu a hlavně trolit :devil:
 
Je jistě cenné reagovat jako první a přidat své hodnocení změn, nicméně doporučuji si přečíst znovu pečlivě můj předchozí příspěvek Pro jistotu zvýrazňuji tučně to podstatné.

---
Lze očekávat krátkodobé výpadky a postupné "zlobení". Bohužel je to už nutné. Jak jinak, nějaké bugy, bezpečnost, nové fce atd. Jakmile bude hotovo, dám tu vědět a sepíšu seznam, co viditelného se změnilo...
---

Tedy: Pracuji na tom a ještě chvíli (dnes a zítra) budu.

Nic se neděje, jen jsem ti chtěl na to dát like a hned jsem se nezorientoval... To víš, jsem přece jen starší ročník.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom