Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ARCHIV - Podpora 19.jamky (novinky, náměty a připomínky) do konce roku 2019

Stav
Uzamčeno.
Opraveno a už se zase články zobrazují. Takový to byl trochu překladatelský oříšek, řekl bych. Znáte to. Takové to běžné... v pátek máte zajímavý článek od @jan, má s tím hromady práce, funguje to, dáte na to reklamu... pak povolíte aktualizaci a ono se to rozbije. A celý klidný pátek je v háji :)
Proto jsem deploye a upgrady v patek v praci zakazal :D
 
Drobnost: nové ikonky pro ty, co nemají ikonky :)

avatar_female_m.png
avatar_m.png
avatar_male_m.png
 
Novinka: Přidána do fóra sekce Naše Klubovna -> Recenze a Hodnocení

Inspirace z jiného fóra (chronomag.cz), kde členové si vzájemně sdílejí svoje zkušenosti s konkrétními obchody, prodejci, kupujícími ale třeba i uživatelské recenze, v našem případě na jednoltivé hole (sety) či vybavení. Má se jedna o konkrétní výrobky, tzn. každé téma - jeden kus/obchod/trenér/klub. Pro hledání a porovnání fungují jiná obecnější vlákna. Některá vlákna odjinud jsem tam již přesunul, budu v tom během dalších dnů pokračovat.

Věřím, že se nám všem společně podaří vytvořit skutečně užitečnou databázi našich recenzí a zkušeností ku prospěchu ostatním. Pomozte mi to rozjet a přidejte svoje zkušenosti, pod které se můžete sami podepsat. :) Nebojte se pochválit!
Recenze a hodnocení.PNG
 
Chyba: Pravý sloupec s "aktuálním děním na fóru" nefunguje správně

Proběhla bezpečností aktulizace části fóra, kde nedílnou (a bohužel nepopsanou) součástí byla i aktualizace části, která zobrazuje takové ty widgety (to jsou ty boxy s různými informacemi). Bohužel vývojáři pozměnili chování boxu "aktuálně" - který nyní nezobrazuje vše aktuální, ale buď jen nová témata (ty s jedním příspěvkem) nebo témata, kde někdo reagoval. Řeším s nimi, jestli je to úmysl, nebo chyba, je to čerstvá záplata.

Jako dočasné řešení se tam teď zobrazují boxy dva - pro nová témata - není to přehledné, ale je tam vše. Jakmile během pár dní vyzjistím, co s tím, tak buď se to vrátí do původního stavu, nebo udělám vlastní řešení podobné původnímu.

---

Je to ale vhodný okamžik připomenout, jak se správně má používat fórum :) Vše nové pro vás uvidíte vždy kliknutím nahoře na nápis "Nové", vámi ještě nepřečtené, případně je dobré využívat funkci SLEDOVANÉ - a to jak pro jednotlivá vlákna, tak i celé kategorie. :)

Výstřižek.PNG
 
Nešla by vytvořit interaktivní mapa, která by ukazovala, odkud jsou jednotliví členové fóra, případně kde nejčastěji hrají (mají domovský klub)?
Možná by stálo za to ukázat rozmach a dosah tohoto webu. A taky třeba možnost dát si hru s někým z fóra v místě, kde se standardně nenacházím a kde jiný člen pobývá...
 
Nešla by vytvořit interaktivní mapa, která by ukazovala, odkud jsou jednotliví členové fóra, případně kde nejčastěji hrají (mají domovský klub)?
Možná by stálo za to ukázat rozmach a dosah tohoto webu. A taky třeba možnost dát si hru s někým z fóra v místě, kde se standardně nenacházím a kde jiný člen pobývá...
Mapa bývala. Teď ji nějak nenacházím...
 
Nešla by vytvořit interaktivní mapa, která by ukazovala, odkud jsou jednotliví členové fóra, případně kde nejčastěji hrají (mají domovský klub)?
Možná by stálo za to ukázat rozmach a dosah tohoto webu. A taky třeba možnost dát si hru s někým z fóra v místě, kde se standardně nenacházím a kde jiný člen pobývá...
Mapa bývala. Teď ji nějak nenacházím...

Mapa obnovena.

Výstřižek.PNG


Přes víkend jsem o tom přemýšlel, je to zároveň i dluh trochu @Jerry, který toto kdysi kolem léta poptával také. Mapa tu byla, jenže se téměř nepoužívala, protože to nebylo tehdy funkční, špatný modul - ukazovalo to příliš přesné adresy, což není vždy šťastné. A zároveň, když pak mělo více lidí stejnou oblast, např. Praha, tak to vše bylo slučováno do jednoho bodu. Našel jsem jiný modul, který tyto problémy řeší.

Takže mapa je obnovena, pár zásadních vlastností:

  • mapa se zobrazuje pouze registrovaným/přihlášeným členům
  • nastavit lokaci (pokud nemáte) je potřeba v "Nastavení"
  • možnosti soukromí (nebýt na mapě, rozostřít umístění atp) je možné v "Nastavení/soukromí"
  • mapa velmi dobře pracuje i s možností zobrazit jen sledované uživatele, pro to ale dané uživatele musíte sledovat - "Nastavení/sledovaní uživatelé"
  • zobrazují se pouze uživatelé, kteří mají lokalitu vyplněnou a zároveň mají povoleno zobrazování na mapě :)
Tímto bych rád všechny vyzval, pokud se úplně nestydíte/nebojíte, tak svůj profil doplňte/upravte.
 
Tak to prrr, nemusi kazdej vedet kde me najdete!
 
Důležité upozornění!

Během následujících dní od zítřka 2.1.2018 budu aktualizovat toto fórum na novou verzi software (xenforo 1.5 -> xenforo 2). Lze očekávat výpadky, některé moduly a funkce mohou být dočasně vypnuty, nebo dostupné jinak, než z titulky atp.


Ve výsledku bude i šablona vypadat trochu jinak. Důvody jsou bezpečnostní (tato verze "podvozku" fóra už nebude dál rozvíjena, protože vývojáři už řeší v podstatě jen verzi novou) a pak, i některé funkce, které se tady řeší těžko a pomocí nestabilních modulů třetích stran, v nové verzi je toho dost iplementováno. Věřím, že ve výsledku budeme spokojeni všichni. Není potřeba mi psát v průběhu, že vám něco nejde, jakmile bude základ "nainstalován a základní věci projdu", napíšu sem, že hotovo, tak až potom řešit. :)

Očekávám, že ten základ bude během zítřka a středy (pokud se tedy neobjeví něco, co jsem dopředu nevyzkoušel).
 
Upraveno:
Základ 19.jamky aktualizován :)
  • změnil se celý podvozek fóra, to hlavní funguje, tzn. fórum, přihlašování, odhlašování, napojení na tapatalk, propojení se sociálními sítěmi pro přihlášení, galerie, možnost přidávat témata, fotky atp
  • grafiku a design dolaďuji průběžně jak na něco přijdu
  • čeština: budu dopřekládat postupně - nekritické
  • jednotlivé moduly a vizuály doladím následně, např. články, mapu uživatelů různé rozcestníky atp
Prosím o případné hlášení sem, co kde komu nefunguje. Dík. :)
 
proč se nezobrazují poslední aktivní fora v pravo a musím po přečtění aktuálního jít zpět na úvodní stránku????:mad:
Doposud to bylo ....
 
proč se nezobrazují poslední aktivní fora v pravo a musím po přečtění aktuálního jít zpět na úvodní stránku????:mad:
Doposud to bylo ....

Klikni nahoře, což je připnuté, na odkaz "Co nového", případně "Fórum/new post". Takto se do budoucna bude pracovat i s "sledovanými" tématy. Viz screen. Vše nové a aktuální se dá dohledat z "Co nového jedním kliknutím" odkudkoli, je to připnuté nahoře, bez nutnosti scrollovat.

Výstřižek.PNG
 
Už nepůjde dávat "to se mi líbí"? A nebo šikovné tlačítko "jít na první nepřečtený příspěvek"?
 
Texty níže odpovědi poskytnou odpovědi na některé z nejčastěji kladených otázek co se týče 19.jamky.
Pokud nemůžete nalézt odpověď na nějakou otázku k chodu a ovládání 19.jamky, pro běžné otázky napište svůj dotaz do vlákna: Novinky, náměty a připomínky
(příp. kontaktujte některého ze správců)

Odpovědi budou děleny do sekcí (samostatné příspěvky), které budou průběžně doplňovány dle potřeby.
Klepnutím na níže uvedené odkazy přejdete do každé sekce.

1. Fórum a příspěvky
 
Fórum a příspěvky

- rozpracováno -

Různé tipy:

1) Jak najít rychle první nepřečtený příspěvek ve vláknu fóra (téma)?
Toto "Jít na nové" tlačítko je možné najít na začátku každého vlákna, kde jsou vámi nepřečtené příspěvky. Naleznete nad vláknem vpravo nahoře, vedle tlačítka "Sledovat/Nesledovat". Pozor, toto tlačítko se zobrazí za dvou podmínek: prohlížíte si fórum jako přihlášený uživatel, a zároveň je ve vláknu něco, co jste nečetli.

Jít na nové.PNG
 
Už nepůjde dávat "to se mi líbí"? A nebo šikovné tlačítko "jít na první nepřečtený příspěvek"?

Ahoj, obojí by mělo být možné.
  • U každého příspěvku, který není tvůj, by si měla vidět: "To se mi líbí, shot!", případně "Už se mi to nelíbí"
  • Jít na první nepřečtený nahradil odkaz "Jít na nové", více tady
 
Ahoj, obojí by mělo být možné.
  • U každého příspěvku, který není tvůj, by si měla vidět: "To se mi líbí, shot!", případně "Už se mi to nelíbí"
  • Jít na první nepřečtený nahradil odkaz "Jít na nové", více tady
A díky, řekla bych, že když jsem se tě ptala, že to tam nebylo.
 
Možná jsi to někde psal a já to nenašla, ale nepochopila jsem funkci Co je nového? Pokud už nějaké vlákno přečtu a kliknu na Co je nového? objeví se mi zase stejný seznam včetně vláken, která jsem přečetla. Navíc, pokud jsem odtamtud klika na tohle vlákno, dostala jsem se na stranu 1 a ne na stranu 12....a nevím, jak poznat, co jsem četla a co ne, když to tam zůstává všechno
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom