Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Novinka: MojeHry - aktualizace statistik: II.část - herní náklady

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Novinka: MojeHry - aktualizace statistik: II.část - herní náklady

Ve vlákně mGolf v roce 2022 jsem představil hrubou představu následujícího vývoje. Poté cca 14 dní zpátky byly představeny upravené herní statistiky, v tuto chvíli došlo k druhé polovině tohoto: konkrétně k úpravám, přepracování a dodělání herních nákladů a podpory pro evidenci a statistiky financí souvisejících s hrami.

Stručně pro zájemce, jak na to:
v mGolf si v nově přepracovanám modulu Fixní náklady můžete přidat pro každý rok konkrétní náklad. Zpravidla členství (nejvhodnější), ale i jiné. V celém systému se pracuje s kalendářním rokem, takže pro každý fix.náklad definujete, pro jaký rok je uplatněn. Pokud chcete tento náklad provázat s modulem Moje Hry, musíte při vytváření nákladu kliknout na zaškrtávátko "Propojit s MojeHry". Při následném zadávání nebo úpravě zadané hry potom v příslušném místě konkrétní hru propojíte s tímto nákladem a ideálně doplníte všechny ostatní náklady týkající se dané hry. Viz screeny (napoví asi víc):

MODUL: FIXNÍ NÁKLADY

Naklad 1.jpg Naklad 2.jpg

MODUL: MOJE HRY
MojeHry 1.jpg MojeHry 2.jpg MojeHry 3.jpg

Kliknutím na "kouzelnou ikonku mincí" nahoře v modulu MojeHry se vám pak postupně zobrazí statistiky herních nákladů, pro představu viz screeny mých náhodně modifikovaných dat pro potřeby nějaké smysluplné představy, všechno se sem z toho přehledně nevejde, tak jenom část:

TabNaklady 01.png TabNaklady 02.png TabNaklady 03.png

K tomu mě napadá pár poznámek:
  • výstupy nákladů je dobré brát pouze orientačně: nedá se úplně postihnout komplexnost všech nákladů, takže je potřeba na tuto pomůcku tak nahlížet. Stejně tak nelze podchytit jednoduše kombinaci všech různých slev pro jednu hru, posuzovat jejich poměr k jedné hře atp. Resp. možné to je, ale je to nad rámec této aplikace. Zároveň je dobré mít na mysli, že některá čísla při některých kombinacích nemusí dávat úplně dobrý praktický smysl - součet je prostě součet, průměr je prostě průměr atp. Časem se doladí, bude-li využíváno = rozuměj: musí se najít určitý počet uživatelů, kteří by to využili příp. jinak. :)
  • pro alespoň trochu smysluplné výsledky v Nákladech je potřeba poctivě si údaje zadávat. Nejjednodušší je to při zadání každé hry, kdy je to poměrně rychlé. Zpětná editace a doplňování je zdlouhavá - už jenom proto, že se špatně dohledávají historické ceny fee. Ale používání filtrů pomůže.
  • jak se vypočítává výhodnost členství - viz na dané stránce napověda dole. Krátce - je potřeba u všech her vyjma zaplaceného fee, což může být nic, ale třeba i 500 Kč v případě např. dokupů u čgf, zadat i běžné fee pro daný den na daném hřišti. Např. 1.200,-. K té zaplacené 500,- se přičte poměrná část navázaného fixního nákladu pro tuto hru, např. 250,-, tedy celkem jsem zaplatil 500 + 250, tzn. 750,-. Úspora pak pro danou hru bude 1.200-750, tzn. 450,-. A to se celé počítá pro každý kalendářní rok...
  • nebát se toho, není to tak složité. Vyplnit postupně a sledovat - smysl to začne dávat, jakmile tam budete mít nějaká data za více her. Ideální pak, ale to až časem, pokud jsou data z více let po sobě pro porovnání.
  • některé výstupní tabulky jsou pro mobil na výšku příliš široké - je potřeba pak mobil otočit na šířku
  • těch změn s tímto bylo hodně, předělal jsem i nějaké jiné zdánlivě nesouvisející věci v modulu MojeHry, protože to s touto novinkou už nebylo kompatibilní, nebo to bylo uděláno blbě. Došlo tedy např. k přidání některých filtrovacích kritérii, změně a zjednodušení hodnocení hřišť (bouralo to v některých případech filtry) atp. Tak kdyby něco bylo jinak a nemohli jste něco najít, dejte mi vědět.
  • vše musí být v jedné, na začátku, zvolené měně (aktuálně neplánuji dělat přepočty kurzů a různých měn) pěkně at si to každý přepočítá na koruny, nebo na eura nebo na co chce sám... (ale s případným hromadným převodem všeho na jinou měnu mohu pomoci)
  • no a samozřejmě nakonec - kdo nechce náklady u evidence svých her využívat, nemusí. Lze si je i pro evidenci vlastních odehraných her vypnout u sebe v nastavení a tím ušetřit nějaké to místo v zadavacím formuláři.
---

A to je a to je... myslím k tomu pro představu vše. I tak z toho může být hlava, jak pátrací balón. Kdo má vyplněné nějaké hry, koukněte na to. Kdo ne, můžete hry doplnit i zpětně, stejně je venku pořád ještě hnusně, tak alespoň nám to uteče do jara. :)

https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra

Nechť dobře slouží!

PS: Kdyby něco někomu nešlo, nebo ukazovalo to nějaké nesmysly, dejte pls. vědět. Může to být někde ještě nevyladěné - čekám, že ještě nějaké mouchy a nedomyšlenosti budu postupně v tomto řešit. Speciální velké díky patří @JardaK za podněty, testování a trpělivost k Nákladům, než byly zrealizovány v rozšířené podobě, po které volal už někdy v průběhu minulého roku. :up:
 
Upraveno:
Teda “speciální a velké díky” za to jak otravuju a vymejšlím ptákoviny, to se nestává každej den😁😁😁
 
Funguje to parádně. Při mém malém počtu her nebyl problém doplnit chybějící údaje.
Až se divím kolik mně ten golf za tak málo her stál a kolik jsem vlastně ušetřil.
 
Na přání doplněna k nákladům informace, kolik vyšla hráče jedna rána. Naleznete ve statistikách nákladů, v prvním sloupci v druhém řádku je počet jamek, něco smysluplného to bude v této statistice ukazovat až po roce... pro jednotlivou hru je možné si to vypočítat snadno samostatně. :)

naklady na jamku.jpg

https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/naklady

PS: Úplně tenhle masochismus nechápu, ale budiž... jsem rád, že vím, že jedna rána mě v loňském roce stála jako skoro dva hambáče u MC Donalda.Na druhou stranu, čím hůř budu hrát, tím tam bude menší číslo. :)
 
Na přání doplněna k nákladům informace, kolik vyšla hráče jedna rána. Naleznete ve statistikách nákladů, v prvním sloupci v druhém řádku je počet jamek, něco smysluplného to bude v této statistice ukazovat až po roce... pro jednotlivou hru je možné si to vypočítat snadno samostatně. :)

Zobrazit přílohu 28883

https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/naklady

PS: Úplně tenhle masochismus nechápu, ale budiž... jsem rád, že vím, že jedna rána mě v loňském roce stála jako skoro dva hambáče u MC Donalda.Na druhou stranu, čím hůř budu hrát, tím tam bude menší číslo. :)
No nevím náčelníku, nemáš tam průměr na jamku, ne na ránu? ;)
 
A jo, ok, predelam na prumer na ranu... nevim proc jsem udelal prumer na jamku. Opraveno, Dik

Výstřižek.JPG

PS: 11,- na ránu v mém případě je už trochu lepší. Vřelé díky za opravení, už jsem vážně začal uvažovat o změně sportu. :-D
 
Upraveno:
Drobný update:

Snímek obrazovky pořízený 2022-05-24 13-45-15.png


V nákladech, pokud vyplňujete, je nově upravený sloupec 3 (fee+her). Resp. přibylo číslo v závorce (v obr. červeně podbarveno), které vyjadřuje poměr předchozího tučného čísla s ohledem na započítané hry. Plus došlo k malinkému preuspořádání u ostatních sloupců (konkrétně druhý = vyměněno pořadí řádků)

1. řádek
V obrázku jsou konkrétní dva příklady z mého účtu. První řádek zobrazuje členství ČGK za 1000 Kč, které se vyznačuje tím, že členství mě celkem stálo 1.000 Kč, tzn. při 4 zatím navázaných hrách mně jedna hra vychází ted aktuálně na 250,- Kč (až těch her bude 10, tak tam bude svitit 100,-). Jenže ke každé hře ještě platím jiné fee, jako dokup. To na tyto 4 hry mě vychází v součtu 2.600, včetně té vstupní tisícovky. Takže k číslu 2.600,- se v mém případě dojde aktuálně takto:

250 + fee dokupu Alfrédov
250 + fee dokupu Molitorov
250 + fee dokupu Botanika
250 + fee dokupu Benátky (viz odehrané hry poslední sloupec)
---
2.600,- = což v průměru (/4 hry) vyjde teď aktuálně na 650 Kč na jednu hru.

2. řádek

V tomto případě mám koupené členství Hořehled, za fee nic nedoplacím, a to ani v Hořehledech a ani ve čtvrtek na Darovanu (100% reciprocita). Proto tady průměr za hru ve druhém a třetím sloupci je stejné číslo, tedy 929,-.

pozn. čísla se zaokrouhlují a berou se celé hry, nikoli počet odehraných jamek.

Sloupec Úspora pak vlastně říká, kolik jsem uspořil proti běžným cenám fee (aby to dobře fungovalo, je potřeba je vyplňovat při zadání hry). A ukazuje mi: ČGK mi v tuto chvíli uspořilo 790 Kč oproti běžným fee, ale v Hoře teď aktuálně na "začátku" sezóny jsem ještě skoro 3000 v minusu.

---
PS: Díky @Ferrry za podnět.
 
Upraveno:
Skvělý, děkuju! 👏
Pár hnidopišských dotazů jsem ti ještě hodil do SZ, ale to nehoří, užijte si všichni Darovou. 👌
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom