Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Novinka - hodinky GARMIN MARQ

Tak me @Mirek_62 predbehl, zrovna jsem to sem chtel postnout...

Garmin-MARQ-.jpg


Long story short... Garmin uvadi zcela novou radu sportovnich hodinek MARQ. Ma jit o "high-end" multipurpose hodinky, primarne na navigaci, expedice a sport. Jsou velke a vzhled je opravdu premiovy: vypadaji jako skutecne hodinky, na prvni pohled bych to srovnal s Tag Heuer Connected. Material je titan, luneta keramicka a sklo safirove, tedy opravdu vse, co slusne hodinky maji mit.

Garmin nabizi pomerne sirokou skalu lunet a reminku/tahu pro vsechny mozne ucely. Cena je kolem 1500 - 2500,- USD a software se zda byt vice mene shodny, mozna rozdilna sensorika (nezkoumal jsem).

Z hlediska golfisty je to pomerne zasadni vec, neb na rozdil od rady Fenix, rada MARQ (vsechny) obsahuje i plne course-view a plays-like distances. Jinymi slovy obsahuje funkce z Garmin S60, tedy top funkce co Garmin na golf nabizi (rada Fenix mela golfove funkce omezenejsi, byt stale velmi velmi dobre).

Za me palec nahoru. Prvni opravdu multipurpose hodinky...
 
Krása, jen pomíjivá, dnes hit zítra trilobit. Ke hře patří praktičnost cena/výkon. Krásu chápu jinak a když, tak nepomíjivou:
 

Přílohy

  • 899ED806-9944-4D8A-B7E0-FDEB188A4400.jpeg
    899ED806-9944-4D8A-B7E0-FDEB188A4400.jpeg
    90,2 KB · Zobrazení: 296
Vím, že to je trochu out off topic ale inspirovalo mě to k zamyšlení. Uvědomil jsem si při čtení, že čím jsem starší tím míň se stotožňuju s upínáním se k, byť krásným, věcem. Nebylo by lepší si za ty prachy užít trochu té pomíjivé krásy třeba někde u Málagy na golfu? Za mě teda ano ... ;)
 
Vím, že to je trochu out off topic ale inspirovalo mě to k zamyšlení. Uvědomil jsem si při čtení, že čím jsem starší tím míň se stotožňuju s upínáním se k, byť krásným, věcem. Nebylo by lepší si za ty prachy užít trochu té pomíjivé krásy třeba někde u Málagy na golfu? Za mě teda ano ... ;)
Myslis, ze to je otazka, pred kterou stoji onen zakaznik? :)

Ja v tom vidim dulezity rozmer. Az do nedavna byly golfove hodinky osklive, ryze sportovni vecicky, co clovek nemohl normalne nosit. S60 uz vypadaly trosku civilne, kazdopadne az toto umi nahradit normalni hodinky ciste z estetickych/kvalitativnich/cenovych duvodu.
 
Myslis, ze to je otazka, pred kterou stoji onen zakaznik? :)

Ja v tom vidim dulezity rozmer. Az do nedavna byly golfove hodinky osklive, ryze sportovni vecicky, co clovek nemohl normalne nosit. S60 uz vypadaly trosku civilne, kazdopadne az toto umi nahradit normalni hodinky ciste z estetickych/kvalitativnich/cenovych duvodu.
Dovedu si představit návštěvníka st opery s těmito estetickým hodinkami. V této cenové relaci jsou to hodinky prestižní a ti co si je koupí jako prestiž si po hře a max po nasednuti do patřičného přibližovala , hodinky vymění za normální . Hodinky-opasek-boty, max v létě brýle.
 
Dovedu si představit návštěvníka st opery s těmito estetickým hodinkami. V této cenové relaci jsou to hodinky prestižní a ti co si je koupí jako prestiž si po hře a max po nasednuti do patřičného přibližovala , hodinky vymění za normální . Hodinky-opasek-boty, max v létě brýle.
Proč by je měli měnit za “normální”?
Co je na nich (tedy pro někoho kromě ceny) nenormálního.
 
Proč by je měli měnit za “normální”?
Co je na nich (tedy pro někoho kromě ceny) nenormálního.
To je úhel pohledu,jedou autem, na parkovišti stráví kupu času šminkováním/česáním/jiné boty, atd. A tady z těchto lidí, nikdo nechce mít virtuální hodinky.
 
To je úhel pohledu,jedou autem, na parkovišti stráví kupu času šminkováním/česáním/jiné boty, atd. A tady z těchto lidí, nikdo nechce mít virtuální hodinky.
Virtuálni hodinky? To je proboha co?
Takže, když to nemá “kolečka”, tak to nejsou hodinky.
Jen divím, že na rukou nemáš sluneční o_O
 
Vím, že to je trochu out off topic ale inspirovalo mě to k zamyšlení. Uvědomil jsem si při čtení, že čím jsem starší tím míň se stotožňuju s upínáním se k, byť krásným, věcem. Nebylo by lepší si za ty prachy užít trochu té pomíjivé krásy třeba někde u Málagy na golfu? Za mě teda ano ... ;)

My tohle rozhodnutí se ženou udělali po dostavění domu. Místo kupování věcí se snažíme investovat do zážitků. Občas se to ne zcela daří, ale taky mi to přijde smysluplnější. Např. na Alicante budu vzpomínat do konce života! Teda na těch pár hodin, co si pamatuju...
 
Myslis, ze to je otazka, pred kterou stoji onen zakaznik? :)
Jako, jo, máš pravdu. Pokud bych nevěděl co s penězma, tak to řešit nebudu. Líbí se mi, koupím. Nechceš mě sponsorovat? :p;)
 
  • Pobavilo, díky!
Reactions: jan
Virtuálni hodinky? To je proboha co?
Takže, když to nemá “kolečka”, tak to nejsou hodinky.
Jen divím, že na rukou nemáš sluneční o_O
Ano, to je to co se tváří jako , ale není, to. Až, se ti pokazí, skus s nimi zajít k hodináři, ať ti je opraví. Uvnitř to je , spíše mobil, než hodinky, nejen vnitřkem, ele i konstrukcí. Ano, a proto, že to nejsou primárně, hodink
Virtuálni hodinky? To je proboha co?
Takže, když to nemá “kolečka”, tak to nejsou hodinky.
Jen divím, že na rukou nemáš sluneční o_O
Virtuální realita:
Jde o vytváření vizuálního, sluchového, hmatového či jiného zážitku budícího subjektivní dojem skutečnosti pomocí zobrazovacího zařízení počítače, speciální audiovizuální helmy, brýlí atd
 
Ano, to je to co se tváří jako , ale není, to. Až, se ti pokazí, skus s nimi zajít k hodináři, ať ti je opraví. Uvnitř to je , spíše mobil, než hodinky, nejen vnitřkem, ele i konstrukcí. Ano, a proto, že to nejsou primárně, hodink

Virtuální realita:
Jde o vytváření vizuálního, sluchového, hmatového či jiného zážitku budícího subjektivní dojem skutečnosti pomocí zobrazovacího zařízení počítače, speciální audiovizuální helmy, brýlí atd
Hodinky jsou malé přenosné hodiny, které ukazují čas. Krom toho mohou mít i další funkce (tzv. hodinkové komplikace[1]) – nejčastěji datumovník, tj. ukazují též den v týdnu a v měsíci, případně i celé datum. Mohou být vybaveny i zařízením na odměřování kratších časů (chronograf, stopky), mohou mít otočný číselník, atd.

Primární funkcí hodin (či hodinek) je zobrazení času. A je jedno, jakým způsobem je toho docíleno. Zda působením slunce (sluneční hodiny), působením gravitace (přesýpací hodiny), mechanickým strojkem, kmitáním krystalu či elektrickým impulsem.


Ad virtuální realita - hezky jsi to definoval, nicméně ti chybí to základní - virtuální realita vytváří iluzi, že je něco skutečného (či hmatatelného). Jenže ty hodinky jsou fyzicky hmatatelné, tudíž nejde v žádnem případě o něco “virtuálního”.
Je to prostě přístroj, který ukazuje čas jiným technologickým způsobem, než mechanickým.
 
Vím, že to je trochu out off topic ale inspirovalo mě to k zamyšlení. Uvědomil jsem si při čtení, že čím jsem starší tím míň se stotožňuju s upínáním se k, byť krásným, věcem. Nebylo by lepší si za ty prachy užít trochu té pomíjivé krásy třeba někde u Málagy na golfu? Za mě teda ano ... ;)
V tomhle jsem ještě divnejsi. Auto jsem si naposledy koupil před 12 lety. Mám ho furt. Ty mánie měnit auto každý dva roky nechápu, byť mne teď daňový poradce láme na operativní leasing.
Hodinky mám klasický, pravda, stály asi jako 5 Garminu, ale jsou na celý život.
Hole mám taky starý, ale to se asi letos změní.
Jsem primitiv, největší zážitek je pro mne jídlo a víno. [emoji14]

Odesláno z mého ANE-LX1 pomocí Tapatalk
 
Zajimave... Garmin S40 dle specky vypada ciste jen jako jiny design Vivo3 s ciste golfovym softwarem.
Hlavnim rozdilem oproti Garmin Vivoactive 3 je, ze vsechna hriste jsou v hodinkach prednahrana, dale je to absence sensoru mereni tepu.

Jinak fyzicky (vaha/velikost) identicke hodinky jako Viva. Funkcne oproti S60 postradaji ony "pokrocilejsi funkce" jako course view a plays like distance, ale mozna budou diky kovove lunete hezci.
 
Zajimave... Garmin S40 dle specky vypada ciste jen jako jiny design Vivo3 s ciste golfovym softwarem.
Hlavnim rozdilem oproti Garmin Vivoactive 3 je, ze vsechna hriste jsou v hodinkach prednahrana, dale je to absence sensoru mereni tepu.

Jinak fyzicky (vaha/velikost) identicke hodinky jako Viva. Funkcne oproti S60 postradaji ony "pokrocilejsi funkce" jako course view a plays like distance, ale mozna budou diky kovove lunete hezci.
Mne se S40 strasne libi a premejslim o nich. Chybi mi u nich kompas, ten by se mi obcas hodil.
 
Mne se S40 strasne libi a premejslim o nich. Chybi mi u nich kompas, ten by se mi obcas hodil.
Kompas jako myslis smer na pin v golfu, nebo konkretne kompas jako kompas?
To druhe je resitelne externi appkou co ti ukaze sever diky GPS datum. Neni to uplne presne, ale lepsi nez nic.
 
Kompas jako myslis smer na pin v golfu, nebo konkretne kompas jako kompas?
To druhe je resitelne externi appkou co ti ukaze sever diky GPS datum. Neni to uplne presne, ale lepsi nez nic.
Pardon. Myslim smer na pin. Fenix 5, S60 i ty Viva to maji. Skoda, ze to v tech S40 nebude.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom