Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

HODNOCENÍ hřišť na 19.jamce - diskuse, podněty

Rád bych všechny vyzval - zkuste prosím využívat pro své krátké recenze z hřišť novou funkcionalitu. Jen tak je možné ji doladit k obecnému prospěchu většiny. Každé hodnocení vytvoří i zápis do fóra (s odkazem na dané hodnocení), stejně tak je možné dané hodnocení olajkovat a případně na něj samostatně reagovat, komentovat. Pokud se to celé osvědčí, v což doufám, je možné to celé dále postupně rozvíjet, doplňovat a upravovat nad reálnými daty, nikoli jen nad dojmy. Vlastností "nového" katalogu hřišť je do budoucna i možnost lepšího zveřejňování novinek a akcí z daného resortu, tipy na ubytování a další aktivity v okolí atd.

Možnosti individualizací jsou relativně omezené - ale nic není nemožné. Jen nemá smysl to vyvíjet a rozvíjet, pokud se to nebude používat, naslepo.

Takže díky všem, co se zapojí a vidí v tom smysl. Ano, bude to chvíli trvat, ale věřím, že postupně jsme schopni si vybudovat užitečnou databázi našich osobních hodnocení a dobře v ní hledat a využívat jí pro naše budoucí cesty za golfem ať v ČR tak v zahraničí.

Zároveň díky všem za konstruktivní připomínky a podněty sem. :)
 
Upraveno:
Pár nových recenzí hřišť se nám tu na Jamce sešlo, naleznete je pohromadě třeba tu:


Díky @mkopcak, @ulilee, @Dana, @Izanagi, @JardaK a @Romano, že překonali ostych, přidali své hodnocení a stali se tedy "pionýry" v dobrém slova smyslu.
Samozřejmě bych rád vyzval i ostatní, zapojte se. Klidně i krátká zhodnocení. Česká i zahraniční hřiště - zkus to i ty: https://www.19jamka.cz/hriste/ :)

Co si o novém formátu recenzí myslíte, je to ok? Nebo?
 
Za mně určitě ok. Ale je to hodně subjektivní, pochopitelně. Myslím, že nejvíc ovlivní naše hodnocení fakt, jak se nám na konkrétním hřišti daří hrát a jaké je výsledné skóre. Kdybych teoreticky zahrál jakékoliv hřiště v paru nebo nedejbože pod ( nyní by mi stačilo i pod 80 :) ), tak bych ho vychvaloval až do nebes a nikdy už bych nechtěl hrát jinde! :) Už mockrát se mi stalo, že jsem někam jel, sháněl informace, aby mě něco nezaskočilo, nepřekvapilo a pak se stejně ty získané informace částečně lišily od skutečnosti. V poslední době to byly např. Cihelny nebo Beřovice
 
Vždy to bude subjektivní, s tím asi nikdo nic nenadělá. Nikdo nejsme profesionální tester golfových hřišť.
U mě si troufám říct, že jak jsem hrál moje hodnocení moc neovlivní. Třeba Hazlov se mi líbí a mám ho rád, i když dobře jsem tam z pěti her zahrál jen jednou. Totéž treba Greensgate.
Chtělo by to, aby aktivně psalo víc lidí. Co otravuje život dost je, že když napíšeš hodnocení podle nejlepšího svědomí, a dáš treba i fotku jako důkaz, dostaneš po hubě. Přijde někdo, kdo začne vykládat, ze máš jet na hřiště pětkrát a zjistit si, v jakých podmínkách tam pracuje personál a podle toho hodnotit.
Čím víc lidí a častěji bude každé hřiště hodnotit, tím objektivnější a aktuálnější informace budeme všichni mít. Nikdo jiný to za nás neudělá..
 
Vždy to bude subjektivní, s tím asi nikdo nic nenadělá. Nikdo nejsme profesionální tester golfových hřišť.
U mě si troufám říct, že jak jsem hrál moje hodnocení moc neovlivní. Třeba Hazlov se mi líbí a mám ho rád, i když dobře jsem tam z pěti her zahrál jen jednou. Totéž treba Greensgate.
Chtělo by to, aby aktivně psalo víc lidí. Co otravuje život dost je, že když napíšeš hodnocení podle nejlepšího svědomí, a dáš treba i fotku jako důkaz, dostaneš po hubě. Přijde někdo, kdo začne vykládat, ze máš jet na hřiště pětkrát a zjistit si, v jakých podmínkách tam pracuje personál a podle toho hodnotit.
Čím víc lidí a častěji bude každé hřiště hodnotit, tím objektivnější a aktuálnější informace budeme všichni mít. Nikdo jiný to za nás neudělá..

Golfove hriste, podobne jako restaurace, hotel nebo aquapark jsou zivouci organizmy. Meni se majitele, marketing, administrativa, politicka situace, pocasi,...a to vse celkovy obrazek ovlivnuje. To co platilo dnes, nemusi byt pravda za mesic, natoz za rok. Urcite mnozstvi hodnoceni obrousi hrany, ale dokud to nebudou desitky mesicne, vzdy to bude spise o “stesti” nez o trendu...
 
A snad jeste jednu poznamku - Golfadvisor sbira hodnoceni uz 3 roky. Vysledkem je, ze vsechno golfova hriste v CR jsou naflakana v rozmezi 9-8 bodu. Co ti to rika? Absolutne nic! A dle meho je problem system, ktery kombinuje:

- nemoznost clenu hodnotit vlastni hriste
- odmenu za hodnoceni
- ignorace extra spatnych hodnoceni

Byt si napr. o Booking.com myslim svoje, tak jejich system hodnoceni je naprosto genialni - at si kazdy hodnoti jak chce a jeho hodnoceni je svate. Je problem provozovatele, ze dostal blbe hodnoceni, ne klienta. Tzn. 19. jamka ma sanci v tomhle uspet, pokud si ponecha totalni nezavislost hodnoceni a zkombinuje to s vetsim mnozstvim...
 
Pár nových recenzí hřišť se nám tu na Jamce sešlo, naleznete je pohromadě třeba tu:


Díky @mkopcak, @ulilee, @Dana, @Izanagi, @JardaK a @Romano, že překonali ostych, přidali své hodnocení a stali se tedy "pionýry" v dobrém slova smyslu.
Samozřejmě bych rád vyzval i ostatní, zapojte se. Klidně i krátká zhodnocení. Česká i zahraniční hřiště - zkus to i ty: https://www.19jamka.cz/hriste/ :)

Co si o novém formátu recenzí myslíte, je to ok? Nebo?
Za mě super! Jen technická, ale možná je to tím, že jsem na Jamce z 90 % v mobilu. Vidím na hlavní stránce nový příspěvek k danému hřišti, rozkliknu a tak je prolink na Nové hodnocení, takže další klik. Časem to zmizí, nebo to bude takhle fungovat? 😉
 
A snad jeste jednu poznamku - Golfadvisor sbira hodnoceni uz 3 roky. Vysledkem je, ze vsechno golfova hriste v CR jsou naflakana v rozmezi 9-8 bodu. Co ti to rika? Absolutne nic! A dle meho je problem system, ktery kombinuje:

- nemoznost clenu hodnotit vlastni hriste
- odmenu za hodnoceni
- ignorace extra spatnych hodnoceni

Byt si napr. o Booking.com myslim svoje, tak jejich system hodnoceni je naprosto genialni - at si kazdy hodnoti jak chce a jeho hodnoceni je svate. Je problem provozovatele, ze dostal blbe hodnoceni, ne klienta. Tzn. 19. jamka ma sanci v tomhle uspet, pokud si ponecha totalni nezavislost hodnoceni a zkombinuje to s vetsim mnozstvim...
Zapomněl jsi napsat "odměna za dostatečně kladné hodnocení". Už to samo o sobě dává najevo, jak moc hodnocení na golfadvisor brát vážně..
 
@requo Díky, žes možnost hodnocení takhle hezky a rychle zpracoval 👍
Určitě a rád pár hodnocení přidám.
Jediný problém, co mám, že na mobilu mi to dlouho trvá a přes NTB zase nemám k dispozici fotky...ale to je můj problém, aspoň mě to nutí vylepšit IT gramotnost 😉
 
Zapomněl jsi napsat "odměna za dostatečně kladné hodnocení". Už to samo o sobě dává najevo, jak moc hodnocení na golfadvisor brát vážně..
Dovolím si nesouhlasit. Na Golfadvisor jsem těch hodnocení napsal už hromadu a nikdy jsem se nedostal do situace, že by mi neuznali hodnocení nebo ho nepublikovali. A nemám ve zvyku nikoho extra šetřit.
Samozřejmě naprosté extrémy, které jsou obvykle napsány i s nevhodný výrazivem (Bohušu, kurva se neříká...), je třeba eliminovat. :)

Moderní výdobytky, jako je např. pouze pozitivní motivace, fungují velmi omezeně. Prostě staletími prověřené metody a la "dlouhej bič a malej dvorek" leckdy fungují výrazně efektivněji. A obdobně je to i s hodnoceními hřišť.
 
Dovolím si nesouhlasit. Na Golfadvisor jsem těch hodnocení napsal už hromadu a nikdy jsem se nedostal do situace, že by mi neuznali hodnocení nebo ho nepublikovali. A nemám ve zvyku nikoho extra šetřit.
Samozřejmě naprosté extrémy, které jsou obvykle napsány i s nevhodný výrazivem (Bohušu, kurva se neříká...), je třeba eliminovat. :)

Moderní výdobytky, jako je např. pouze pozitivní motivace, fungují velmi omezeně. Prostě staletími prověřené metody a la "dlouhej bič a malej dvorek" leckdy fungují výrazně efektivněji. A obdobně je to i s hodnoceními hřišť.
To si klidně nesouhlas. Ja vím svoje, viz. obrázky. Co je šedé, není uznáno.
 

Přílohy

  • Screenshot_20200728-001249_Chrome.jpg
    Screenshot_20200728-001249_Chrome.jpg
    69,2 KB · Zobrazení: 415
  • Screenshot_20200728-001158_Chrome.jpg
    Screenshot_20200728-001158_Chrome.jpg
    69,2 KB · Zobrazení: 398
To si klidně nesouhlas. Ja vím svoje, viz. obrázky. Co je šedé, není uznáno.
Jardo, to je možná tím, že jsi to dané hřiště už v tom kalendářním roce hodnotil (každé můžeš jen jednou, aby se ti počítalo do uznaných pro získání fee zdarma). Každé další hodnocení v tom daném roce ti sice "zešedne", (takže ti ho neuznávají jako platné pro získání fee, ale u hřiště se zobrazí). Já to tam mám taky...

1595890478480.png
 
Za mě super! Jen technická, ale možná je to tím, že jsem na Jamce z 90 % v mobilu. Vidím na hlavní stránce nový příspěvek k danému hřišti, rozkliknu a tak je prolink na Nové hodnocení, takže další klik. Časem to zmizí, nebo to bude takhle fungovat? 😉

No, je to spíš vlastnost. Hodnocení nebo "součást" diskuse, je to prostě něco jiného. Nemám jak jednoduše ve fóru upozornit, že přibylo nové hodnocení. Hodnocení "zduplikovat" do vlákna nelze - chová se to jinak. Jednoduše řečeno: máš nekonečnou diskusi, kde se dá řešit bez ladu a skladu přírustkově a vedle ní samostatná hodnocení. To upozornění je nacpano do vlákna jako info - protože vlákna se všeobecně sleduji. Mohu to dát pryč - jak ale na nová hodnocení dostatečně upozornit? Přijde mi škoda, aby zapadla. Možná by stačilo je víc vypíchnout na titulce v samostatném zobrazení (už tam jsou taky). S podněty sem - rád budu hledat cesty, jak ušetřit každé kliknutí.

Až toho bude víc, tak to ale bude muset asi zmizet. Diskuse, kde je jen tohle je k ničemu. Možná bych to mohl časem z diskuse mazat zpětně... Hmm...?
 
Upraveno:
@requo Díky, žes možnost hodnocení takhle hezky a rychle zpracoval 👍
Určitě a rád pár hodnocení přidám.
Jediný problém, co mám, že na mobilu mi to dlouho trvá a přes NTB zase nemám k dispozici fotky...ale to je můj problém, aspoň mě to nutí vylepšit IT gramotnost 😉

A já díky za to, že si se takhle rychle chytnul a hned jedno napsal. Jen tak dál. Klidně i stručná hodnocení a prip. i bez fotek.
 
Moderní výdobytky, jako je např. pouze pozitivní motivace, fungují velmi omezeně. Prostě staletími prověřené metody a la "dlouhej bič a malej dvorek" leckdy fungují výrazně efektivněji. A obdobně je to i s hodnoceními hřišť.

Zvažuju to. Jestli nedávat za hodnocení nějakou "odměnu" až už virtuální nebo reálnou. Ono s těmi komunitním projekty je to trochu obtížné... Na druhou stranu, to běžného uživatele nezajímá. Jak by si to pojal?
 
A ještě : golfadviser i booking spíš víc pracuji s hvězdičkami a spíše krátkým textem. Byt dlouhý umožňují a je vítány. Ale důležité je myslím si kvantita. Tzn možnost rychlého zadání bez nutnosti psát slohové práce. Současně nastavení to je spíše na ten obsah. Ake přidat základní kategorie s hvězdičkami pro grýny, ferveje atp je taky možné. Já osobně jsem spíše zastáncem textu.

Dívejme se na to jednak z pozice zapisovatele hodnocení ale i z pozice toho, kdo to čte, sleduje a třeba se dle názoru i řídí. Z pozice jamky je super mít stovky hvězdiček od hafo uživatelů a spolehnout se na statistiku víc, než na tu osobní rovinu (ale mě osobně nekritické jedničky z důvodu splněno moc nezajímají). Jak to vidíte, jak to vybalancovat, aby to pro nás byli všechny co nejuzitečnejsi ale zároveň, aby jedno hodnocení nevyzadovalo půldenní dovolenou? Možnosti je i mít jenom jednu diskusi, jak bylo dřív a v ní vše. Tam bohužel není možné ale jakkoli vypichivat co je recenze a co jen kecani kolem, tzn bez možnosti dohledani v obsáhlejších vláknech.

Cílem je mít časem dostatečnou másu různých hodnocení. Ale očekávat krátkodobě stovky užitečných je nereálné. A na pozadí se mi generovat fake hodnocení kvůli počtu dělat nebudu. S nápady prosím sem.
 
Upraveno:
Jardo, to je možná tím, že jsi to dané hřiště už v tom kalendářním roce hodnotil (každé můžeš jen jednou, aby se ti počítalo do uznaných pro získání fee zdarma). Každé další hodnocení v tom daném roce ti sice "zešedne", (takže ti ho neuznávají jako platné pro získání fee, ale u hřiště se zobrazí). Já to tam mám taky...

Zobrazit přílohu 13339
Ne není. Obě tato hřiště jsem hrál jen jednou. Je to proto, že jsem nedal víc než 5 hvězd. Je to i někde napsané.
 
No, je to spíš vlastnost. Hodnocení nebo "součást" diskuse, je to prostě něco jiného. Nemám jak jednoduše ve fóru upozornit, že přibylo nové hodnocení. Hodnocení "zduplikovat" do vlákna nelze - chová se to jinak. Jednoduše řečeno: máš nekonečnou diskusi, kde se dá řešit ve bez ladu a skladu přírustkově a vedle ní samostatná hodnocení. To upozornění je nacpano do vlákna jako info - protože vlákna se sleduji. Mohu to dát pryč - jak ale na nová hodnocení dostatečně upozornit? Přijde mi škoda, aby zapadla. Možná by stačilo je víc vypíchnout na titulce v samostatném zobrazení (už tam jsou taky). S podněty sem - rád budu hledat cesty, jak ušetřit každé kliknutí.

Až toho bude víc, tak to ale bude muset zmizet. Diskuse, kde je jen tohle je k ničemu. Možná bych to mohl časem z diskuse mazat zpětně... Hmm...?
Mě to takhle nevadí. Vidím vše nové na jednom místě. A klik navíc přežiju spíš, než lozit jinam jestli je nové hodnocení.
 
Cílem je mít časem dostatečnou másu různých hodnocení. Ale očekávat krátkodobě stovky užitečných je nereálné. A na pozadí se mi generovat fake hodnocení kvůli počtu dělat nebudu. S nápady prosím sem.
A co takhle anketa, něco ve smyslu: Jak často hrajete? Je to převážně na domovském hřišti nebo rádi cestujete a vyhledáváte nová místa?
Myslím, že nás cestovatelů zase tak moc není, ani já už tak moc nejezdím a hraju hlavně v okolí, takže informace o kondici blízkých hřišť můžu sehnat od známých. Proto si myslím, že skupina golfistů sledujících "Hodnocení" není velká a těch přispívajících je logicky ještě míň. Golfadviser neznám, asi se mrknu, ale to je asi vše. Žádnou odměnu bych nezaváděl - můj pohled!!!
Ale byl bych osobně pro navýšení počtu hvězdiček, protože u pěti se nedá rozlišit rozdílnost kvality hřišť. 10 by bylo asi víc vypovídající. Ve "Všudehrálech" je u hodnocení taky jen 5 a je to málo, ale chápu, že tady to není hlavním cílem.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom