Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

HODNOCENÍ hřišť na 19.jamce - diskuse, podněty

Byt si napr. o Booking.com myslim svoje, tak jejich system hodnoceni je naprosto genialni - at si kazdy hodnoti jak chce a jeho hodnoceni je svate. Je problem provozovatele, ze dostal blbe hodnoceni, ne klienta. Tzn. 19. jamka ma sanci v tomhle uspet, pokud si ponecha totalni nezavislost hodnoceni a zkombinuje to s vetsim mnozstvim...

Pevně věřím a doufám, že se nezávislost podaří zachovat. To větší množství je o hledání nějakého kompromisu pro zadavatele - jak toho většího množství dosáhnout? Nápady?

A co takhle anketa, něco ve smyslu: Jak často hrajete? Je to převážně na domovském hřišti nebo rádi cestujete a vyhledáváte nová místa?
Myslím, že nás cestovatelů zase tak moc není, ani já už tak moc nejezdím a hraju hlavně v okolí, takže informace o kondici blízkých hřišť můžu sehnat od známých. Proto si myslím, že skupina golfistů sledujících "Hodnocení" není velká a těch přispívajících je logicky ještě míň.

Díky za podnět k anketě, udělám. :up:

Já osobně se dle zážitků ostatních dost řídím, kam se vydat na výlet. Pokud koukám na nějakou oblast, tak se podívám, jestli tu k ní nejsou nějaké fotky a dojmy, kdo tam hrál a dost podle toho vybírám, jakému hřišti při svém výletování dát přednost.

Ale byl bych osobně pro navýšení počtu hvězdiček, protože u pěti se nedá rozlišit rozdílnost kvality hřišť. 10 by bylo asi víc vypovídající. Ve "Všudehrálech" je u hodnocení taky jen 5 a je to málo, ale chápu, že tady to není hlavním cílem.

To je dle mého čistě akademická diskuse. Pokud by bylo na mě, stačí mi i jen tři. :) Líbí, ani tak ani tak, nelíbí. :-D Pět je v pohodě, deset se pak dostáváš dle mého názoru k přílišné fragmentaci, jaký je rozdíl mezi 7 a 8? Co vím, tak málokdy pak člověk dává méně jak 6. Ale rozumím a chápu. Tady to bohužel nejde - fórum má v sobě na hvězdičky funkci, která funguje s hodnocením pěti hvězdiček. Deset není možné bez změny zdrojového kódu - kterou nechci dělat, protože se to může promítnou nečekaně na různých jiných místech a zároveň pak budoucí aktualizace "jádra fóra" to dost nepředvídatelně přepisují. Podnětu rozumím, ale prostě musíme vydržet s pěti hvězdičkami, věřím že to zvládneme.

A zároveň - ten modul, které to hodnocení řeší - má nepřekročitelnou podmínku, že celkové hodnocení u "hodnocení" musí být. Takže je tam jedno. Ale co je možné přidat pro rychlé zadání je něco, jako je golfadviser, booking apod - další hvězdičky pro něco jiného, např:

Grýny
Ferveje
Odpaliště
Obsluha
Restaurace...

Atd. Nemyslím, že si řešit, že to je pro každého značně subjektivní, to je jasné. Ale spíše - že to může být usnadnění pro zadávání hodnocení a vizualizovat atraktivní formou pro čtenáře. Plus tedy současná podoba + a -. Ně každý je psavec. Ta kardinální otázka ale je: ale chceme tu i recenze bez textu, nebo s minimálním textem typu "vše ok" a hvězdičky? Je to pro nás jako golfisty přínosné?
 
Upraveno:
Tak pak jsou to pitomci. 😠
Ani nejsou. Je to obchodní záměr. Těžko dostanou nějaká fee do odměn, pokud budou hřiště dostávat nehezká hodnocení. A když nebudou mít fee do odměn, nebudou lidi psát ta hodnocení.
Mám pocit, že cílem je mít databázi s velkým počtem uživatelů a hodnocení, jak moc jsou odpovídající je asi fuk.
Edit: upraveno. Nějak se mi tam vloudilo "ano" 😁
 
Upraveno:
Zvažuju to. Jestli nedávat za hodnocení nějakou "odměnu" až už virtuální nebo reálnou. Ono s těmi komunitním projekty je to trochu obtížné... Na druhou stranu, to běžného uživatele nezajímá. Jak by si to pojal?
Odměnu nedávat! Nevěřím na jakoukoli vnější motivaci...nefunguje...v dlouhodobém horizontu určitě ne!
Raději méně hodnocení, ale od těch, kteří NEZIŠTNĚ chtějí...
 
Ok, uvidíme. Ono jak píše @PFP - "Moderní výdobytky, jako je např. pouze pozitivní motivace, fungují velmi omezeně. Prostě staletími prověřené metody a la "dlouhej bič a malej dvorek" leckdy fungují výrazně efektivněji."

A něco na tom určitě je. Jen najít vhodnou formu.
 
Několik poznámek pro @requo k tomuto projektu.
Chtěl jsem udělat recenzi, což jsem zkusil, ale hned mě odradilo, že nestačí vyplnit klikací pole, ale musím něco psát, jinak to nejde odeslat.

Z vlastní praxe vím, že pokud tam dáš jakoukoliv možnost "svobodného projevu", dá se to jen těžko vyhodnotit. Více můžeme probrat třeba v Hořehledech. Po pár pivech budeme mnohem moudřejší 😀
 
Několik poznámek pro @requo k tomuto projektu.
Chtěl jsem udělat recenzi, což jsem zkusil, ale hned mě odradilo, že nestačí vyplnit klikací pole, ale musím něco psát, jinak to nejde odeslat.
Třeba by stačilo do vypisovaciho pole dát jen hvězdičku. Podobně obchází blbé vypisovaci tiskopisy v práci, když tam nemám co napsat a nechce mě to pustit dal... 😉
 
@DzejBee a @Dana - jedna hvězdička do komentu nestačí. Alespoň deset. :)

Ale ano, rozumím.Jde o to, jestli umožnit i rychle krátké recenze bez textu - pak by to asi chtělo více poli, které hvězdičkove zaklikat, aby daná rezence k něčemu byla. A nebo obecně jde o ten osobní pohled a vysvětlení. Co je ten všeobecně užitečný kompromis? Podívejte se na to prosím jak ze strany hodnotitele, tak i toho, kdo informace čerpá. Dokážu si představit, že bude nepovinný text, plus přibudou nějaká další zaskrtavatko typu :

Odpaliště
Ferveje
Grýny
Obsluha
Restaurace

A případně jsme další? Nebo?
 
@DzejBee a @Dana - jedna hvězdička do komentu nestačí. Alespoň deset. :)

Ale ano, rozumím.Jde o to, jestli umožnit i rychle krátké recenze bez textu - pak by to asi chtělo více poli, které hvězdičkove zaklikat, aby daná rezence k něčemu byla. A nebo obecně jde o ten osobní pohled a vysvětlení. Co je ten všeobecně užitečný kompromis? Podívejte se na to prosím jak ze strany hodnotitele, tak i toho, kdo informace čerpá. Dokážu si představit, že bude nepovinný text, plus přibudou nějaká další zaskrtavatko typu :

Odpaliště
Ferveje
Grýny
Obsluha
Restaurace

A případně jsme další? Nebo?
To byl žert z mé strany. Vždyť víš, že se nakonec vždycky rozkecam...
 
Ja osobne jsem byl spise fanousek tagovani hrist ve vlakne “jak jste naposledy hrali” a samo i jinde.
Prave ty pribehy, historky a spol jsou to, co mi vzdy dalo nejvice.

Mj. i na bookingu si ctu text a je pro me vice urcujici nez hodnoceni. Ukazuje se, ze ruzne skupiny/narodnosti hodnoti zcela jinak a nejake hodnoceni u *** je uplne neco jineho nez *****.
Tzn. procist si negativni komenty je daleko zajimavejsi nez rating... dozvi se clovek o hluku v okoli, problemech s restauraci nebo parkovanim.
 
Jak píše @jan , taky mi přijde přínosné textové hodnocení. Je dobré vědět, z jakého pohledu vlastně bylo hodnoceno.
Někomu vadí slepé jamky a proto dá za layout hřiště negativní hodnocení. Já jsem třeba krátkej a když je to slepé i pro mě, beru to jako dobrodružství. Takže jen s hvězdičkama se nedozvím co potřebuji.
Někdo bere hřiště jako sportoviště a okolí ho nezajímá. Mě třeba ano. A tak by se dalo pokračovat..
Za mě, text jednoznačně ano.
 
Z jiné diskuse :

Bohužel mi v telefonu pod recenzi Jardy nejdou vložit fotky (@requo, jsem lojza, nebo to nejde?), tak je vložím sem.

Jsou to technicky "jen" komentáře již vloženého hodnocení jiného uživatele. Komentáře nenahrazují (nemají) nahrazovat další recenzi a jejich možnosti jsou omezené. Nejde to, neumí to (jsou to komentáře podobně jako pod články na idnes a spol). Takže pro fotky vlastní hodnoceni, případně i do vlákna. Je dobré to vnímat tak, že i hodnocení jednoho dne mohou být rozdílná. Ono by to mohlo být i problematické. Místo nové recenze by uživatel mohl cítít potřebu mrsknout své hodnocení k hodnocení někoho jiného a pak by se vyjma "bordelu" v tom i ztrácelo. A automat bohužel zatím neumí rozhodnout a pohlídat - kdy je to žádoucí doplnění a kdy už nová recenze.
 
Upraveno:
@requo mrkni na způsob řazení recenzí - zdá se mi že je to podle data recenze ale lepší by bylo podle data hry, např teď Ypsilon - nahoře poslední recenze z 10.7. a pod ní 27.7.
 
@requo mrkni na způsob řazení recenzí - zdá se mi že je to podle data recenze ale lepší by bylo podle data hry, např teď Ypsilon - nahoře poslední recenze z 10.7. a pod ní 27.7.

Díky za uporoznění a podnět. Jj, vím o tom. Řeším to s vývojáři daného modulu. :up:

Je tam trochu problém, že fórum počítá s tím, že se dávají hodnocení k položce aktuálně, tzn. přírůstkově. Nahoře tedy to, co bylo zadáno jako poslední (podobně jako ve vlákně, taky je aktuální to, co napíšeš, i když to třeba je rok stará informace) A není aktuálně jednoduchá možnost nastavit defaultní řazení podle jednoho vnitřního nesystémového "atributu". Chvíli prosím vydržme, pokouším se s vývojáři najít nějaké smysluplné řešení.

Představme si situaci, kdy by bylo hodnocení 10 a nově zadané hodnocení by se zařadilo pak na deváté místo, tzn. "neviditelně" vnořilo. Je to dobře, nebo špatně? To je to, co s vývojáři si vyjasňujeme. A hledáme cestu, jak z toho uživatelsky přívětivě ven.
 
Na zkoušku jsem k hodnocení přidal hvězdičky - pojal jsem to i nadpisem tak, aby bylo zřejmé, že se jedné o soukromí názor hodnotitele k aktuální návštěvě hřiště. Hvězdičky nejsou nijak vynucovány - je možné je nechat prázdné. Plně si uvědomuji jejich rozdílnost a nepřesnost, takže je to koncipováno jen jako jedno z pomocných možností, jak hodnotit a na co se zaměřit a co dovysvětlit v preferovaném slovním komentáři.

Celkové hodnocení je samostatné - nedopočítává se zprůměrováním.

Vypadá to tedy zhruba takto (mělo by se to i docela dobře zobrazovat na mobilu):

Hodnocení hvězdičky.JPG


Živě viz: https://www.19jamka.cz/hriste/svratka.90/review/39/
 
Na zkoušku jsem k hodnocení přidal hvězdičky - pojal jsem to i nadpisem tak, aby bylo zřejmé, že se jedné o soukromí názor hodnotitele k aktuální návštěvě hřiště. Hvězdičky nejsou nijak vynucovány - je možné je nechat prázdné. Plně si uvědomuji jejich rozdílnost a nepřesnost, takže je to koncipováno jen jako jedno z pomocných možností, jak hodnotit a na co se zaměřit a co dovysvětlit v preferovaném slovním komentáři.

Celkové hodnocení je samostatné - nedopočítává se zprůměrováním.

Vypadá to tedy zhruba takto (mělo by se to i docela dobře zobrazovat na mobilu):

Zobrazit přílohu 13634

Živě viz: https://www.19jamka.cz/hriste/svratka.90/review/39/

Nejde tam doplnit možnost "nehodnoceno"? Protože např. bunkery nebo personál či jídlo nemusím hodnotit, protože jsem se s tím nesetkal. A aby pak nevyplnění hvězdiček nebylo zaměňováno za 0 hvězdiček?
 
Nejde tam doplnit možnost "nehodnoceno"? Protože např. bunkery nebo personál či jídlo nemusím hodnotit, protože jsem se s tím nesetkal. A aby pak nevyplnění hvězdiček nebylo zaměňováno za 0 hvězdiček?

Zajímavý, pravda. No, ono je to tak, že když dáš nula, resp. nevyplníš, tak se to ani nezobrazí. Takže minimum pro zobrazení je jedna hvězdička - která říká, že je to příšerný, odpad. Hodnotíš na škále 1 až 5. Nevyplněno (nula) = nehodnotím (nezobrazuje se).

Je to bohužel vlastnost. Někam to k zadávání dopíšu. Díky za postřeh.
 
Upraveno:
Zajímavý, pravda. No, ono je to tak, že když dáš nula, resp. tak se to ani nezobrazí. Takže minimum pro zobrazení je jedna hvězdička - která říká, že je to příšerný, odpad. Hodnotíš na škále 1 až 5. Nevyplněno (nula) = nehodnotím (nezobrazuje se).

Je to bohužel vlastnost. Někam to k zadávání dopíšu. Díky za postřeh.

Super, tohle reseni mi prijde sikovny.
 
Mam dotaz na Vas na vsechny aktivni gofisty. Vzhledem k tomu, ze se zde resi hodnoceni hrist, hodnotite hriste jenom tady nebo i na jinych serverech? Jak vybirate hriste v cizine podle jakeho hodnoceni Google maps? Ja leta funguju na Leadingcourses https://www.leadingcourses.com/…zgy pod prezdivkou Czexican :D. Zajima me to z toho duvodu, ze letos jsem se stal jejich cestnym ambassadorem a resili jsme jak lidi z Cech hodnoti a kde a proc rating ceskych hrist tak zkresleny kdy mame v CR tolik golfistu. Ja hodnotil i na golfadvisoru ale tam jsou jen cesky hriste. Diky za kazdou reakci.
 
kde a proc rating ceskych hrist tak zkresleny kdy mame v CR tolik golfistu
Z čeho usuzuješ, že je rating nějak zkreslený?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom