Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

HODNOCENÍ hřišť na 19.jamce - diskuse, podněty

Ahoj asi sem to blbe napsal, zkresleny je ne tech Leadingcourses.com je aspon dle me teda. Je nekde "oficialni" rating ceskych hrist? Treba 3. tam je Kynzvart, coz je uplan blbost. Chapu 1.Oaks i kdyz nesouhlasim a 2. Albatross taky nesouhlasim. Kynzvart je treti protoze tam hrajou hodne nemci. Je zvlastni, ze to neni v zajmu hrist byt dobre hodnocenej na evropskych servrech, vzdyt prece klubovy manazeri potrebujou fee hrace a ty z ciziny utratej, nebo se mylim?
 
Podle mne mícháš víc věcí dohromady...

1. Co chtějí manažeři/ provozovatelé/ majitelé asi nejde generalizovat. Množství hřišť (jejich rozvrstvení, cílovka,...) napovídá, že každý bude chtít něco jiného a dle mého dobrá polovina z nich na žádné cizince necílí. A jsou hřiště, která jsou na fee provozu postavena a jsou taková, kam feečkař zabloudí zřídka. Golfová turistika se týká naprosto zanedbatelného počtu hřišť a ty si to co vím řeší beztak po své ose.

2. Nic jako oficiální rating golfových hřišť neexistuje, alespoň dle mého osobního názoru. Všechny pokusy, které jsem za ty roky zažil byly motivovány ať už zcela přiznaným nebo rádoby skrytým osobním prospěchem/ ziskem. Viz prapodivný projekt Golfadvisor, který byl živen společností TeeTime a jak tak koukám, po jejich ústupu z trhu definitivně padnul.

3. Já mám k hodnocení čehokoli veskrze odpor, protože za ty roky jsem zažil tolik těžko uvěřitelných paradoxů, že o věrohodnosti jakékoli recenze mám velké pochybnosti. Krásným příkladem je třeba letošní hodnocení Všudehrálů, kde na krásném celkovém 49. místě skončil Štiřín, kde se už rok nedá hrát:oops:. Málokdo je schopen poskytnout použitelnou zpětnou vazbu a to že mi dá někdo za driving tři, pět nebo jednu hvězdičku mi je jako provozovateli k čemu?

4. Leadingcourses.com - proč bych se např. měl snažit o hodnocení na tomto serveru? Dle názvu jde zjevně o kategorii výjimečných hřišť, tam já (a dalších 90 hřišť v ČR) rozhodně nepatříme...
 
Ahoj, dik reakci. Je to mozny ze motam vic veci dohromady. Jestli jsem to dobre pochopil tak jsi manazer v Horehledech.
ad1) Ano chapu, ze jsou asi hriste, ktera na cizince necili a staci jim klubovy hraci ci cesky feeckari, nic proti tomu nemam. Nicmene treba osobne se znam se Zuzkou Solfronkovou z Ceske Lipy a treba ty na cizince feeckare cili, stejne tak ted Ypsilonka dost zije z polskych a nemeckych hracu. Dle meho nazoru, je skoda ze u nas se golfova turistika pro cizince nerozviji, jezdim dost po hristich v okolnich zemich a vidim, ze mame co nabidnout a hriste mame srovnatelna s Rakouskem, Nemeckem a dalsima okolnima statama. Kdyz to reknu jinac lidi jedou do Spanelska hrat za draho na hristich, kde fee stoji min 80Eur a kvalita a designe je kolikrat horsi nez na prumernem hristi u nas.

ad2) to mas pravdu na tom se shodnem a je to skoda, ze neni,

ad3) ja mam obcas taky problem hodnoti a nesnasim ruzne pruzkumy a hodnoceni zbozi po nakupu. Nicmene ja si myslim ze zpetna vazba neni spatna a pokud je vse spravne vysvetleno a nastaveno tak zpetna vazba muze pomoct. SOuhlasim, ze nekteri lidi chteji skodit a ne hodnotit, nekteri zas neradi slysi kritiku.

ad4) Pouze pokud mas zajem aby o tobe bylo povedomi u zahranicnich hracu, pokud o ne nemas zajem tak chapu ze te to nezajima. Nejde o kategorii vyjimecnych hrist, je tam zaneseno 96 ceskych hrist, takze prevazna vetsina. Server funguje nejen jako hodnotici ale majitele se snazi spolupracovat z hristi a prodavat ve spolupraci s hristi feecka. Feecka jsou prodavana za pultovou cenu hriste, zadne slevy za polovic atd. A rozhodne tam patrite, patri tam vsechna hriste.
V kazdem pripade diky za nazor a diskusi, budu rad, kdyz se to tady rozjede vic na tohle tema.

Pokud mas zajem muzem se sejit a pobavit se o tom, predem rikam ze nic neprodavam, jsem neplaceny Ambassador, protoze me bavi tam ty hodnoceni psat a sam si podle toho v cizine vybiram hriste a zatim mi vsechna hodnoceni pomohla k tomu najit hriste dle meho gusta 90% uspesnot, pro me.
 
Haha. Moje advokátní kancelář má na Googlu tři negativní recenze:
1) jednu od člověka, kde to trvalo déle - OK, beru
2) druhou od člověka, který proti nám všechno projel, ale zapomněl to do té recenze napsat
3) třetí do člověka, který v recenzi tvrdí, že s námi něco řešil jako protistrana; napsal jsem mu, že jeho jméno neprochází naší databází účastníků, a už se neozval.
Tolik k recenzím.
 
Haha. Moje advokátní kancelář má na Googlu tři negativní recenze:
1) jednu od člověka, kde to trvalo déle - OK, beru
2) druhou od člověka, který proti nám všechno projel, ale zapomněl to do té recenze napsat
3) třetí do člověka, který v recenzi tvrdí, že s námi něco řešil jako protistrana; napsal jsem mu, že jeho jméno neprochází naší databází účastníků, a už se neozval.
Tolik k recenzím.
Tak ja vam napisu urcite dobrou pan Cerny me zna a zatupoval me a moji bejvalou firmu :) cekal bych ze jefna z tech recenzi bude od nekoho z Nido :)
 
Nicmene treba osobne se znam se Zuzkou Solfronkovou z Ceske Lipy a treba ty na cizince feeckare cili, stejne tak ted Ypsilonka dost zije z polskych a nemeckych hracu. Dle meho nazoru, je skoda ze u nas se golfova turistika pro cizince nerozviji, jezdim dost po hristich v okolnich zemich a vidim, ze mame co nabidnout a hriste mame srovnatelna s Rakouskem, Nemeckem a dalsima okolnima statama. Kdyz to reknu jinac lidi jedou do Spanelska hrat za draho na hristich, kde fee stoji min 80Eur a kvalita a designe je kolikrat horsi nez na prumernem hristi u nas.
Já se v Lípě narodil a do 22 let jsem žil v Novém Boru, Zuzku taky znám. Jak konkrétně na cizince cílí? Oficiální český golfový turismus dle mého neexistuje a pokud ano, jsou v něm (dle mého asi logicky) zapojena pouze premiová hřiště - po nich je poptávka. Žádný Korejec nebo Nor nepojede při týdenní návštěvě ČR hrát do České Lípy nebo Hořehled. Navíc naše golfová sezóna prostě není dostatečně dlouhá na to, aby byla pro cizinu atraktivní. Celá severní Evropa to má jen o hodinu letu dál do Itálie, Španělska nebo o 2h dál do Turecka, kde se dá hrát v podstatě celý rok. Tomu při nejlepší snaze nemůžeme konkurovat. Tzn. pro většinu hřišť má smysl si dělat nějaký lokální marketing a jsou-li blízko hranic, možná se jim vyplatí ho dělat i v zahraničí. Já se o to kdysi pokoušel přes Czech Tourism a bylo mi řečeno, že 9ka u Plzně vlastně nikoho nezajímá...
Nejde o kategorii vyjimecnych hrist, je tam zaneseno 96 ceskych hrist, takze prevazna vetsina. Server funguje nejen jako hodnotici ale majitele se snazi spolupracovat z hristi a prodavat ve spolupraci s hristi feecka. Feecka jsou prodavana za pultovou cenu hriste, zadne slevy za polovic atd. A rozhodne tam patrite, patri tam vsechna hriste.
V kazdem pripade diky za nazor a diskusi, budu rad, kdyz se to tady rozjede vic na tohle tema.
Tak je v prvé řadě matoucí název. A na rovinu se přiznám, že takových přeprodejců, zaručeným partnerů a skvělých obchodních příležitostí dostávám denně několik. Já si chci v prvé řadě prodávat sám na svých platformách. Pak se snažím být na těch, které vyhodnotím jako hybatele trhu. Zbytek jde naprosto mimo mě, protože abych udržoval každou jednotlivou platformu v běhu, to bych se musel zbláznit.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom