Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nová golfová iniciativa

Beru tedy otázky v prvním tématu jen jako jakýsi velmi obecný průzkum, situace je přeci jiná na každém jednom hřiště (saturace hřiště počtem golfistů, potenciál, očekávaná úroveň služeb atd.), věřím, že v Hořehledech vědí co nejlépe funguje u nich, ale možná to samé nebude platit pro Oaks.

Ano, přesně tak to je. Mnohokrát se mi stalo, že ve svém úzce profesním pohledu nevidím něco, co přitom sedí přímo na špičce nosu. A proto jsem si zvykl se ptát - kolegů, přátel, členů, hostů, 19. jamky...a už se tu sešla řada podnětů a názorů, které mohu poslat dál a naši iniciativu dle toho upravit. A to je prostě super!
 
Nedá se jim vzít, ze hřiště bývá v pěkném stavu, cena je velmi slušná. A mám to docela blízko. Ale to je tak vše.

Tak byl to pro tebe dostatečný argument proto, abys mé hřiště opustil a našel jiné. Tzn. buď si protiřečíš a nebo to špatně chápu. To, že ti hřiště nepůjde 100% na ruku je asi logické, nejde vyhovět všem. Jde o to, že dokáže nabídnout to, proč tam jsi. Nemusí to nutně přece být reciprocity a úžasná klubová atmosféra. Bohatě může stačit kvalitní hřiště za rozumnou cenu. Pokud si to najde své zákazníky, kteří hřiště uživí tak, že jsou obě strany spokojeny, tak je to ideální...
 
A máš možnost to jako člen nějak ovlivnit?

Jednoduchá statistika - v minulém newsletteru poslaném na 577 členů jsem požádal o zaslání jedné věci, které mým členům na našem hřišti vadí, nevyhovuje, je špatně. A stejně tak nějaké pozitivní. Dostal jsem 3 odpovědi...Vím o stovkách připomínek, stížností, problémů. Ale jakmile má člověk možnost vystoupit za anonymity remcání na recepci a skutečně něco ovlivnit, k mému překvapení k tomu nedojde.
 
Tak byl to pro tebe dostatečný argument proto, abys mé hřiště opustil a našel jiné. Tzn. buď si protiřečíš a nebo to špatně chápu. To, že ti hřiště nepůjde 100% na ruku je asi logické, nejde vyhovět všem. Jde o to, že dokáže nabídnout to, proč tam jsi. Nemusí to nutně přece být reciprocity a úžasná klubová atmosféra. Bohatě může stačit kvalitní hřiště za rozumnou cenu. Pokud si to najde své zákazníky, kteří hřiště uživí tak, že jsou obě strany spokojeny, tak je to ideální...
Tak pro mě to byla vzdálenost a čas. A to jsem ti i říkal. Moc takovejch bláznů, kteří by k tobě jezdili každý týden 100km tam a 100km zpět asi není ne? Nicméně to neznamená, že musím být spokojen na 100% ne? Nevím jak ostatní zdejší členové Beřovic, ale já bych prostě práci klubu nepopsal tvými slovy. Že prostě dělá kdovíco. To je celé..
 
Tak pro mě to byla vzdálenost a čas. A to jsem ti i říkal. Moc takovejch bláznů, kteří by k tobě jezdili každý týden 100km tam a 100km zpět asi není ne? Nicméně to neznamená, že musím být spokojen na 100% ne? Nevím jak ostatní zdejší členové Beřovic, ale já bych prostě práci klubu nepopsal tvými slovy. Že prostě dělá kdovíco. To je celé..

No jasně, já to chápu a nemyslel jsem to nijak osobně, spíš jako příklad. Že můžeš mít klub, kde se třeba oproti jinému snaží významně, ale ve výsledku stejně rozhodují peníze + čas. O tom jak fungují Beřovice nemám nejmenší páru. V minulých letech se často objevovaly jako příklad toho, jak se správně dělá golf, protože jim neustále rostla členská základna. Třeba i proto, že se tam hraje celou zimu na letní greeny (což není v okolí běžné), že mají dost vody a proto i hezky zelené hřiště (když je jinde sucho) a že celkově je kvalita hracích ploch super v kontextu toho, že obdobně kvalitní plochy v okolí stojí zcela jiné peníze (Albatross, Beroun, Karlštejn). A možná právě to je důvodem, proč se na tu vatu okolo tolik nesoustředí, protože ten hotspot mají někde jinde a ví, že to funguje...
 
@mkopcak - ad lákání nových a odchody starých: jaké a jak časté jsou důvody toho, že lidi přestávají hrát golf, ať trvale, nebo se stávají dlouhodobě "spícími" hráči? Případně to zkusí a nevydrží u toho? Je to někde (asi ne), nebo je alespoň snaha a záměr se znažit to zmapovat? Mimo obecných fracích, které tak všichni nějak tušíme (čas, obtížnost, vzdálenost), ale pokusit se to nějakým způsobem změřit, popsat jako slabá místa a tato slabá místa odstranit, případně (pokud to lze přetavit jednoznačně ve výhodu), nebo alespoń dostatečně vysvětlit a ke každému poskytnout alternativní a veřejně dostupný postup - jak to nemusí být tak výrazná nevýhoda, bod po bodů?

Mohl by to být další podnět. Chápu lákání nových, ale pořád si myslím, že k tomu patří nejenom popisování přínosů, ale úplně stejně a podle mého i s větším důrazem pracovat a soustředit se na odstranění případných překážek - kdy to splní účel dvojí: jedna uspokojím současné a zároveň si připravím vhodné prostředí na nové.

Jinak mohou nastat i dva jevy (nebo alespoň mít větší výskyt):

- za těžké zdroje (prachy, čas, snahu) nalákám nováčky, kteří mi po chvíli zase odejdou (jo, třeba se jednou vrátí atd., ale možná je to škoda)
- ten kdo odejde: nový, skoronový, starý - nebude šířit o golfu obecně pěkné informace a bude působit této iniciative kontraproduktivně

Tak i to bych zahrnul do nějaké množiny nápadů, minimálně to mít na mysli. Aby se nevyhodily hromady peněz za reklamu (cíleně zjednodušuju), nenarvaly hřiště, a po prvním přílivů nenastal zase velmi rychle skoro stejný odliv.
 
jaké a jak časté jsou důvody toho, že lidi přestávají hrát golf, ať trvale, nebo se stávají dlouhodobě "spícími" hráči? Případně to zkusí a nevydrží u toho? Je to někde (asi ne), nebo je alespoň snaha a záměr se znažit to zmapovat?

Zadna celorepublikova statistika neexistuje, mozna maji sve vlastni statistiky jednotlive kluby, ale zatim nikdo z kolegu nejake zavery z teto oblasti nesdilel.

Ja za sebe mohu rict, ze cca 20% lidi ti duvod ukonceni nerekne. Dalsich zhruba 40% lidi odchazi jinam, takze v golfu zustavaji. A zbytek s golfem konci diku mixu zdravi, penize, cas.

Zamer tuto oblast lepe zmapovat mame, myslime si ze tam je restart mnohem snazsi, nez vytvoreni novacka.
- za těžké zdroje (prachy, čas, snahu) nalákám nováčky, kteří mi po chvíli zase odejdou (jo, třeba se jednou vrátí atd., ale možná je to škoda)
- ten kdo odejde: nový, skoronový, starý - nebude šířit o golfu obecně pěkné informace a bude působit této iniciative kontraproduktivně
Proto je potreba, aby ta iniciativa byla kontinualni, coz ja osobne vnimam jako nejvetsi problem. Abychom to po jednom pokusu nezabalili.

Spatne o golfu budou mluvit jen ti, co si ho spoji se spatnym zazitkem. V tomhle smeru imagiva kampan nema moc prostor, to je ukol hrist. Pripadne nejake dalsi, vzdelavaci a rozvojove iniciativy.
 
V rámci rozvíjení této aktivity jsme narazili na zajímavou variantu crowdfundingu - hřiště, shopy, trenéři,... by ze svých služeb a produktů (fee, lekce, pobyty, golfové zboží,...) vytvořili jakousi hromadu, ze které by si každý golfista mohl něco vybrat výměnou za zaslání určitého obnosu. Vzhledem k motivaci by zde byly pravděpodobně ceny o něco nižší než ceníkové. Byla by to pro vás zajímavá možnost jak si koupit něco z golfového prostředí a zároveň zafinancovat rozvoj golfu?
 
Btw. dneska proběhla k zmíněné iniciativě první online konference, a záznam je už veřejně dostupný na platformě loom. Spousta zajímavých info. :)

 
Upraveno:
V rámci rozvíjení této aktivity jsme narazili na zajímavou variantu crowdfundingu - hřiště, shopy, trenéři,... by ze svých služeb a produktů (fee, lekce, pobyty, golfové zboží,...) vytvořili jakousi hromadu, ze které by si každý golfista mohl něco vybrat výměnou za zaslání určitého obnosu. Vzhledem k motivaci by zde byly pravděpodobně ceny o něco nižší než ceníkové. Byla by to pro vás zajímavá možnost jak si koupit něco z golfového prostředí a zároveň zafinancovat rozvoj golfu?

K tomuhle - noo, a co přesně je ten "sponzorovaný rozvoj golfu"? Víš jak, jako koupit si odznáček (pobyt, služby, fee...) mohu... ale já si nemyslím, že by v českém golfu nebyly peníze. Pro mě, jako hráče jich v golfu je mraky, ale prostě vyhazují se (možná) oknem... nebo?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom