Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Východ Nová Amerika

:( :( :( :( :( RIP :( :( :( :( :(
 
Smutné je, že to ani nepůjde nikým převzít, a znovu obnovit. Za tím asi bude takových průserů, že si myslím, že do toho nikdo moc chtít jít nepůjde.
Ale udělám tam určitě výlet a nějak si to zdokumentuju.

Dal by se tam možná zahrát crossgolf, nebo alespoň discgolf. :))
 
Smutné je, že to ani nepůjde nikým převzít, a znovu obnovit. Za tím asi bude takových průserů, že si myslím, že do toho nikdo moc chtít jít nepůjde.
Ale udělám tam určitě výlet a nějak si to zdokumentuju.

Dal by se tam možná zahrát crossgolf, nebo alespoň discgolf. :))

Tak se ozvi. Přidám se.
Nakoupim aspoň 5 balení kapesníků ať máme do čeho utírat slzy :)
 
Btw. taky bych řekl,že to bude nějaká obrovská "levárna". Ukrutná vstupní částka měla nejspíš jen za úkol vytáhnout z důvěřivých co nejvíce peněz pro vychytralého tuneláře.
 
Jen barbar muze nechat schatrat hriste, aby si nahrabal do vlastni kapsy :(
 
No že ten projekt "Bohemia Manor" nemá v českých podmínkách - a navíc v tak odlehlé lokalitě - moc šancí na úspěch jsme tady v březnu všichni tak nějak předvídali......ale že to půjde tak rychle do kytek....:(
 
Prošel sem si ty fotky a hned se mi vybavil Černobyl :)

Taky sem tam hrál asi 2x, všechny tři devítky, hřiště to bylo parádní.
 
Jdou o Nové Americe řeči všelijaké. O obrovském zadlužení už předchozího majitele, o exekucích, ....a že se tam neděje vůbec nic, co by nasvedcovalo přestavbě, o tom se mluvilo od jara. Je to vážně k pláči, krásný resort, krásné hřiště. To, co se tam údajně mělo chystat, tomu asi nevěřil nikdo. To hřiště je už ztracené. :(

Zmínku o habaďůře jsem radši vymazala....kdo ví, kdo to tu čte.....
 
Mám takový pocit že do 5 až 10 let čeká podobný osud i několik dalších hřišť. Jmenovat raději nebudu .
 
Mám takový pocit že do 5 až 10 let čeká podobný osud i několik dalších hřišť. Jmenovat raději nebudu .
Jmenuj!! :D
 
Jen barbar muze nechat schatrat hriste, aby si nahrabal do vlastni kapsy :(
Myslím si že tam šlo o velmi ztrátový byznys každý rok, jakožto většina hřišť v české republice rozhodně nekončí s žádným ziskem. Jen lituji lidi, kteří uvěřili těm senzačním nabídkám v posledním roce na to extra členství se vším všudy...
 
Myslím si že tam šlo o velmi ztrátový byznys každý rok, jakožto většina hřišť v české republice rozhodně nekončí s žádným ziskem. Jen lituji lidi, kteří uvěřili těm senzačním nabídkám v posledním roce na to extra členství se vším všudy...

Nemyslím si, že to někdo skutečně koupil. A přestože situaci na Nové Americe vůbec neznám, tak se dokážu vžít do pozice člověka, který svému snu obětoval uplně všechno a snažil se ho udržet při životě jak nejdéle to šlo.

Kdyby to vzal s opačné roviny, tak to taky mohl zavřít už před 10ti lety a nebo taky nikdy neotevřít. Často je velmi tenká hranice mezi realizací stomilionového projektu a utrpěním stomilionové ztráty. Vzpomeňme třeba Elona Muska, řada jeho projektů se v podstatě nonstop nachází na hranici krachu, on sám je chodící bankrot...A přesto je považován za jednoho z nejvlivnější lidí planety a udává v řadě oblastí směr...
 
Nemyslím si, že to někdo skutečně koupil. A přestože situaci na Nové Americe vůbec neznám, tak se dokážu vžít do pozice člověka, který svému snu obětoval uplně všechno a snažil se ho udržet při životě jak nejdéle to šlo.

Kdyby to vzal s opačné roviny, tak to taky mohl zavřít už před 10ti lety a nebo taky nikdy neotevřít. Často je velmi tenká hranice mezi realizací stomilionového projektu a utrpěním stomilionové ztráty. Vzpomeňme třeba Elona Muska, řada jeho projektů se v podstatě nonstop nachází na hranici krachu, on sám je chodící bankrot...A přesto je považován za jednoho z nejvlivnější lidí planety a udává v řadě oblastí směr...
Ano to je asi pravda, ale tak když to vezmu z pohledu investice chlapci si nejspíš neuvědomili ekonomickou stránku celé situace, v Česku jsou prostě 3 devítky příliš a ne třeba připomínat, že například rocni údržba toho největšího greenu v ČR na Woodlandu stála skoro jako údržba celé devítky Bohemia Gardens. Nejsem žádný ekonomik, ale jak jsi řekl při takové obrovské investici je zarážející že si to někdo neuvedonil.
 
Ano to je asi pravda, ale tak když to vezmu z pohledu investice chlapci si nejspíš neuvědomili ekonomickou stránku celé situace, v Česku jsou prostě 3 devítky příliš a ne třeba připomínat, že například rocni údržba toho největšího greenu v ČR na Woodlandu stála skoro jako údržba celé devítky Bohemia Gardens. Nejsem žádný ekonomik, ale jak jsi řekl při takové obrovské investici je zarážející že si to někdo neuvedonil.

Vsadil bych se, že v ČR by při respektování ekonomické logiky investic nevznikla polovina golfových hřišť. Protože ta nevznikla jako investice, jako funkční ekonomické jednotky. Ale spíš jako sny svých majitelů a tvůrců, kteří teprve časem zjišťují, jaké to vlastně provozovat golfové hřiště je. A mnohdy do života vstupují nepředvídatelné okolnosti, které i při nejlepším plánování nelze dopředu odhadnout. Po bitvě je každý generál a mě osobně je obrovsky líto, že tohle hřiště si už pravděpodobně znovu nikdy nezahraju, protože bylo nádherné.
 
Vsadil bych se, že v ČR by při respektování ekonomické logiky investic nevznikla polovina golfových hřišť. Protože ta nevznikla jako investice, jako funkční ekonomické jednotky. Ale spíš jako sny svých majitelů a tvůrců, kteří teprve časem zjišťují, jaké to vlastně provozovat golfové hřiště je. A mnohdy do života vstupují nepředvídatelné okolnosti, které i při nejlepším plánování nelze dopředu odhadnout. Po bitvě je každý generál a mě osobně je obrovsky líto, že tohle hřiště si už pravděpodobně znovu nikdy nezahraju, protože bylo nádherné.
Určitě jsem to nechtěl nějak hejtovat, jak říkáš je to složité a taky mě velmi mrzí že, to hřiště je už neobnovytelné bohužel, si ho už nikdy nezahrajem, ale naštěstí bude daleko krásnější 18tka již příští rok v Dolní Dobrouči u Lanškrouna. Vypadá opravdu fantasticky, otázkou je jak budete ochotní tam jezdit. A klubovna ještě čeká na poslední razítko takže oficiální otevřené bude v polovině příští sezóny. Ale co se týče všeho zařizování tak mě majitel říkal, že je to více než 10 let co začal vyřizovat všechny potřebné povolení a projekty takže naštěstí už jen jeden rok!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom