Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

NO GOLF na 19.jamce

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Další podnět, který jsem dostal - tentokrát k poptávce zprovoznění negolfových témat. Dávám k názorům.

Patří na 19.jamku i negolfová témata? 19.jamka je golfové fórum, jedná se však rovněž o komunitu lidí s rozdílnými zájmy, znalostmi a zájmy. V současnou chvíli je na 19.jamce v sekci ostatní HOSPUDKA "U Zlomenýho týčka" - Pro všechny méně odborné golf i negolf diskuse. Hospůdka je bohužel taková upozaděná, slouží spíše někde v koutku, tak jakoby mimoděk. A možná je to škoda. Je spousta témat, které nás zajímají a na které můžeme mezi sebou najít miimálně diskusní parťáky z řad golfistů a tím u dalších objevit netušené klady, které nás nakonec spojují. Setkal jsem se ale s tím, že i Hospůdka je příliš golfová a že se tam nějaké téma nehodí atd.

Mám předpřipravené toto řešení:

- Ponechat Hospůdku "U Zlomenýho týčka" pro spíše různé méně vážné diskuse, prostě méně odborné víceméně golfové krafání
- Nový "Salónek NO GOLF" - všechna vážněji míněná negolfová témata a diskuse, co nás zajímají

Následně přesunout diskuse. Např. Běhání atd. Do No Golf si dokážu představit sportovní témata, politická, co se děje ve světě koníčky, rodičovství, zdraví, typy na výlety... a zobrazovat je mezi ostatními novými. Každý má možnost si případně takové téma nastavit jako ignorované/nesledované. Ale vytvořit větší prostor pro NEGOLFOVÁ TÉMATA.

Jak se na tuto myšlenku díváte? Uvítali byste více otevřenou 19.jamku i směrem mimo golf, nebo držet dále co nejvíce čistě golfovou linii...

?
 
Když je téma jasně odělený,jako že je, tak mi to vůbec nevadí..
 
Jak už zde padlo, taky mi negolfové téma nevadí. Ale smysl mi nedává.
Existují specializovaná fóra na vše možné, tak proč se uzavírat do jedné bubliny golfistů, z nichž by jeden dva možná mohli mít i nějaký další společný zájem? Když je někde fórum, kde je těch lidí 1000...
 
Jak už zde padlo, taky mi negolfové téma nevadí. Ale smysl mi nedává.
Existují specializovaná fóra na vše možné, tak proč se uzavírat do jedné bubliny golfistů, z nichž by jeden dva možná mohli mít i nějaký další společný zájem? Když je někde fórum, kde je těch lidí 1000...
nemyslím, že jde o suplování jiných, specializovaných fór. ale může se přece stát, že zjistím, že golfista, se kterým jsem se potkala zde má i jiné zájmy podobné jako já. konkrétní příklad - já a Marcela - golf a kdyby mě nezradilo koleno, jely jsme společně lyžovat... a přece jí nebudu hledat na fóru věnovaném lyžování ;)
 
nemyslím, že jde o suplování jiných, specializovaných fór. ale může se přece stát, že zjistím, že golfista, se kterým jsem se potkala zde má i jiné zájmy podobné jako já. konkrétní příklad - já a Marcela - golf a kdyby mě nezradilo koleno, jely jsme společně lyžovat... a přece jí nebudu hledat na fóru věnovaném lyžování ;)
Ale to já prece neříkám. Ale asi k tomu nepotřebujete tady téma o lyžování ne?
Jak jsem psal, nevadí mi to, ale pro mě zbytečné...
 
Ale to já prece neříkám. Ale asi k tomu nepotřebujete tady téma o lyžování ne?
Jak jsem psal, nevadí mi to, ale pro mě zbytečné...
Myslím, že ztrácím schopnost vysvětlit co jsem tím minila. Zdravím.
 
@JardaK ,@wasp , @Francovka... Co si mám tedy, v souvislosti s vašimi komentáři zde, myslet o vaší debatě nad mrtvým basketbalistou....
 
@JardaK ,@wasp , @Francovka... Co si mám tedy, v souvislosti s vašimi komentáři zde, myslet o vaší debatě nad mrtvým basketbalistou....
Co chceš si můžeš myslet...
Debatu ve vlákně již založeném a rozšíření fóra chápu jako dvě různé věci. Vlákna netýkající se golfu nezakládám, když už tam bylo a padl v něm jistý názor, měl jsem potřebu reagovat. Stačí takto?
 
nemyslím, že jde o suplování jiných, specializovaných fór. ale může se přece stát, že zjistím, že golfista, se kterým jsem se potkala zde má i jiné zájmy podobné jako já. konkrétní příklad - já a Marcela - golf a kdyby mě nezradilo koleno, jely jsme společně lyžovat... a přece jí nebudu hledat na fóru věnovaném lyžování ;)
Me snad najdes vzdycky ne??? ;) Ať budu v kterékoli foru!
 
Osobně mi na žádném ze specializovaných fór MIMO oborová vlákna nevadí. Pokud mě nezajímají - nesleduji je. Domnívám se však, že jsou pro komunitu spíše přínosem, protože:
  • nestíhám sledovat vše a nejsem členem desítkem fór (sleduji podrobně jednotky). Takže když něco nevím, snažím se to řešit s okruhem svých známých - svoji bublinou
  • ano, mohu si nalézt informaci pomocí google, vyhledat. A přečíst. Má však pro mě větší hodnotu informace od někoho, koho dlouhodobě třebas i jen virtuálně znám. A díky jeho názoru radě zjistím, že vlastně máme mnohem více společného i mimo obor fóra
  • neoborová témata považuji za přínos - takové téma může zaujmout i někoho, kdo se stydí přispívat mezi hlavní oborová témata, třeba jen proto, že je zatím nováčkem, aby se neztrapnil, bojí se reakce... a jakmile získá jistotu v komunitě na příslušném neoborovém tématu, mnohem snáze se zapojí i to těch "hlavních" témat. Ošahá si to tím. Myslím, že je to i o otevřenosti.
  • je to i budování kontaktů, které spolu nemusí alespoň zpočátku souviset, ale přitom tam nějaká vazba je... prostě inspirace i z jiného oboru
To co jsem napsal je můj osobní pohled. Pohled z hlediska Jamky je takový neutrální - především proto, že každá změna a rozšíření vyvolává nějaké vnitřní pnutí a nespokojenost. Určitě může zůstat současný stav, kdy to není zakázáno... rozšíření z jedné kategorie (hospudka) na dvě (hospudka pro pokec a NOGOLF pro odbornejsi) je spise kosmetickopsychologická záležitost umožňující lepší správu a dohled nad obsahem pro moderátory.

Vytvořil jsem nyní jedno takové vlákno...
  • Auta na alternativní pohon - které třeba mě osobně dlouhodobě zajímá a zajímali by mě na něj i názory lidí, co jsou na Jamce. A doufám, že se tam pár užitečných názorů sejde a bude to vlákno žít dlouho. Ne jen jeden dva dny...
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom