Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Nešťastné pěstičky. Hráčka LPGA odmítá, že podváděla

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Nešťastné pěstičky. Hráčka LPGA odmítá, že podváděla (GolfExtra.cz)

Turnaj Honda LPGA Thailand stále velmi silně rezonuje golfovým světem i několik dní po svém dohrání. V centru zájmu jsou Amy Olsonová a Ariya Jutanugarnová obviněné z toho, že se dopustily tzv. backstoppingu. Olsonová se však nálepce podvodnice usilovně brání, ačkoliv spousta lidí si o ní už navždy bude myslet své.

Pokračovat ve čtení...
 
Koukal jsem na to v TV a můj názor je ten, že měl přijít trest.
 
pokud slo opravdu o udrzeni tempa hry, bez trestu, ale nemyslim, ze by byl umysl to o ten micek zastavit, to je jednodussi to zastavit o jamku, ktera je vetsi
 
pokud slo opravdu o udrzeni tempa hry, bez trestu, ale nemyslim, ze by byl umysl to o ten micek zastavit, to je jednodussi to zastavit o jamku, ktera je vetsi
Do hlavy jim člověk nevidí, ale zbytečně to “víří vody”, a ta “oslava” tomu všemu jednoznačně neprospěla.
možná by to chtělo jasné pravidlové řešení.
 
Já jsem asi natvrdlá, mě to vůbec jako záměr nepřipadá a to, že si holky ťukly pěstičkami na mne působí tak, že jak se jim ťukly míčky, tak si ťukly pěstí. To mi přijde, že se za tím hledá něco, co tam vůbec nebylo.
 
Já jsem asi natvrdlá, mě to vůbec jako záměr nepřipadá a to, že si holky ťukly pěstičkami na mne působí tak, že jak se jim ťukly míčky, tak si ťukly pěstí. To mi přijde, že se za tím hledá něco, co tam vůbec nebylo.
Pravidlo 15.3a
 
Neřeknu, kdyby Olsonová stála někde jinde než u svého míčku a prakticky ihned neodehrála, ale takhle to fakt spíš svědčí o snahu udržet tempo.
Kdo z vás na turnaji by chtěl čekat, než se spoluhráč dotrmácí na green a omarkuje, když vy už máte namířeno a jste ready hrát? Zvlášť, když se všichni snaží prosazovat ready golf?
 
to jo, ale to nic nemění na tom, že mi to u nich nepřipadá jako záměr.
Právě, někomu ne a někomu ano.
Podle mne takhle blízko jamky si ho měla nechat označit.
 
Právě, někomu ne a někomu ano.
Podle mne takhle blízko jamky si ho měla nechat označit.
A proč by si ho měla nechat omarkovat? Pravidla ti to nepřikazují a byl by hloupý ten, kdo by takto postaveného míče nechtěl využít. Tady je imaginární problém v tom, jestli se náhodou nějak nedomluvili. Hráč nesmí vyzvat toho druhého, aby míč neomarkoval. To je samozřejmě za trest. Ale jestli na sebe jen mrkli a nikdo nic neřekl, tak si ti kritici můžou kvákat co chtějí a je jim to prd platné.
 
A proč by si ho měla nechat omarkovat? Pravidla ti to nepřikazují a byl by hloupý ten, kdo by takto postaveného míče nechtěl využít. Tady je imaginární problém v tom, jestli se náhodou nějak nedomluvili. Hráč nesmí vyzvat toho druhého, aby míč neomarkoval. To je samozřejmě za trest. Ale jestli na sebe jen mrkli a nikdo nic neřekl, tak si ti kritici můžou kvákat co chtějí a je jim to prd platné.
Právě proto, aby ji nikdo nepodezříval, že jej chtěla využít. Jutanugarnová gestikulovala, že půjde míč omarkovat (alespoň tak to na mne v TV působilo), Olsonová ji naznačila, že bude hrát bez omarkování.
A ted' 15.3a. "Jestliže se dva nebo více hráčů dohodne, že ponechají na místě míč, který některému hráči pomáhá, a tento hráč zahraje ránu, když je daný míč ponechán na svém místě, pak každý z hráčů, kteří se na uvedeném dohodli, obdrží všeobecný trest"
Prostě to pravidlo je takové, že umožňuje různý výklad - a to je dle mého špatně.
Takže by bylo vhodné buďto pravidlo zpřesnit nebo ho zrušit.
 
Jsou to nyní zajímavé momenty v rozboru pravidel .. ať už tohle, nebo WGC Dustin vs Rory .. nejlepší je z toho se poučit a prostudovat důkladně pravidla. Sice to stále bude jenom o slovíčkaření a hledání toho správného slova, které Vám umožní výhodu.
Co se koukám na video a pravidlo 15.3a, tak tam píšou, že může (tzn i nemusí) označit míč. Jak uvedl @Mirek_62 do hlavy jim nevidíme. Takže si Olsonová mohla tu ránu plánovat jinak a to, že míček "odskočil" jinak a dokutálel se až k druhému míčku, to je hold náhoda.. :)
Dle mého názoru, to bude hodně o náladě rozhodčích ..
 
Dle mého názoru jasně bez porušení pravidel, pravidla prostě umožňují míček nechaný bez označení ... stejně jak píše @Tomáš Kloud Dustin taky využil pravidla, dokázal by se k míčku postavit tak, aby nestál na chodníku a prostě se postavil tak, aby tu úlevu dostal. Dle mého názoru by jinak bral drop za nehratelný míč, neměl šanci to zahrát na levou stranu. Jen využil pravidel, stejně jako zde.
 
Upraveno:
Je to jenom zase aby bylo o čem psát.. Myslím že to bylo na golfu, ale nejsem si tím úplně jistý, že by kulečník tzv. karambol..? Ten se hraje na trefení koulí, slyšel jsem že golf se hraje do jamky.. Ale třeba se pletu a její záměr byl trefit míček soupeřky a ne jamku..:):):), mj je to daleko méně kontroverzní než již zmiňovaná úleva DJ..
 
Zase stejná písnička. Kdejaký okresní přeborník zpochybňuje pravidla, která vytvářeli několik let ti největší pravidloví odborníci na světě. Tak jim proboha věřte a už se s tím smiřte.
 
Zase stejná písnička. Kdejaký okresní přeborník zpochybňuje pravidla, která vytvářeli několik let ti největší pravidloví odborníci na světě. Tak jim proboha věřte a už se s tím smiřte.

Golf je hra, která by měla být hlavně společenská, nemám nic proti tomu, když hráč nespěchá s označením míče, nešlape po grýnu a dá mi najevo, že má dobré srdce, golfově dobrý mrav...
 
Při takto těžkých úderech trefíš cizí míček tak 1:50, povinnost běžet hned omarkovat míč není(navíc o to nebyla ani požádána) = za mě čistá situace(spojená s notnou dávkou štěstí;) )
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom