Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa NEodevzdali jste někdy skorku?

NEodevzdali jste někdy skorku?

  • ANO, NEodezvdal - z jiného důvodu, popíšu...

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    33
že to hráči nejde nebo mu není dobře není nic zas tak hrozného, ale pokud hráč není schopen, či ochoten odevzdat skorkartu, turnaje nemá hrát..
Absolutní souhlas! Stejně je to s dodržováním pravidel! Ať si dělá každý co chce, ale ne na turnaji! Hodně lidí to pořád nechápe!
A když někdo odstoupí z turnaje jen kvůli tomu, aby proboha nezhoršil svůj opečovávaný hcp, tak si myslím, že je to skoro jistě člověk, který k tomu nynějšímu dospěl právě tím, že ho v minulosti získal úmyslným nedodržováním pravidel!:(
 
Postupem času na tom osobním nedokončení turnaje a neodevzdání turnaje nevidím u nikoho nic moc špatného. Můžu si myslet svoje, ale každý má své důvody, které mu v tu chvíli pro to přijdou dostatečně vážné a sám za sebe nemohu s čistým svědomím říct, že bych danou situaci někdy v nějakém psychickém rozpoložení neudělal také. A jedno jestli mi někdo před turnajem oznámil nějakou smutnou zprávu, nebo prostě jsem se v průběhu úplně rozsypal... je to realita a je to život. Necítím se tak, že bych nikdy nechyboval a že bych se nikdy nerozhodl se v danou chvíli špatně, abych morálně posuzoval rozdílné skutky a rozhodnutí ostatních. No ano, cílené obcházení systému a jeho využívání k osobnímu prospěchu proti jeho duchu se mi taky nepozdává - ale domnívám se, že to jsou rozdílné situace od nějaké občasné nahodilosti. Nejsme většinou profesionálové a stroje, kteří jsou šlechtění pro to, aby v okamžik X podali nejlepší výkon, ať se kolem nich v životě děje cokoli, zvlášť když se na turnaj přihlásí o x dní dříve, kdy ještě svět je růžový a všechno jde.

Nemyslím, že vstup do turnaje automaticky znamená = musím ho povinně dohrát. Pravidla a výsledková listina umožňují postihnout mnohé situace. U turnajů čgf ve výsledků je tato legenda:

Výstřižek.JPG

Tzn. je tam jak Neodevzdaný výsledek, tak Skreč a je za tím jistě systém, který se s tím umí vhodně popasovat. Od toho je tam soutěžní výbor, aby každou takovouto situaci vhodně pojmenoval a zanesl do výsledků ideálně tak, jak nastala. Zároveň míra 20ti výsledků a hodnocení nejlepších osmi je dostatečně dle mého názoru odolná, aby toto vše reflektovala. Co třeba se domnívám, že by být mělo, jako základ - pokud je hráč přihlášen na turnaj, tak by výsledek měl být vždy do systému zanesen, ať je jaký je, co nejblíže přibližný realitě. A pak s tím systematicky pracovat dál. Pokud soutěžní výbory neodevzdané výsledky řeší tak, že hráče úplně vyšoupnou z turnaje, jakoby tam reálně nebyl, tak je to špatně.
 
Hodil sem do toho vidle 2x a vždy sem tam měl WD, prostě pokud se ten den cítím na prd, stačí se blbě vyspat, ztrácím míček za míčkem, nebaví mě to, jedu domu.
 
Postupem času na tom osobním nedokončení turnaje a neodevzdání turnaje nevidím u nikoho nic moc špatného. Můžu si myslet svoje, ale každý má své důvody, které mu v tu chvíli pro to přijdou dostatečně vážné a sám za sebe nemohu s čistým svědomím říct, že bych danou situaci někdy v nějakém psychickém rozpoložení neudělal také. A jedno jestli mi někdo před turnajem oznámil nějakou smutnou zprávu, nebo prostě jsem se v průběhu úplně rozsypal... je to realita a je to život. Necítím se tak, že bych nikdy nechyboval a že bych se nikdy nerozhodl se v danou chvíli špatně, abych morálně posuzoval rozdílné skutky a rozhodnutí ostatních. No ano, cílené obcházení systému a jeho využívání k osobnímu prospěchu proti jeho duchu se mi taky nepozdává - ale domnívám se, že to jsou rozdílné situace od nějaké občasné nahodilosti. Nejsme většinou profesionálové a stroje, kteří jsou šlechtění pro to, aby v okamžik X podali nejlepší výkon, ať se kolem nich v životě děje cokoli, zvlášť když se na turnaj přihlásí o x dní dříve, kdy ještě svět je růžový a všechno jde.

Nemyslím, že vstup do turnaje automaticky znamená = musím ho povinně dohrát. Pravidla a výsledková listina umožňují postihnout mnohé situace. U turnajů čgf ve výsledků je tato legenda:

Zobrazit přílohu 14460
Tzn. je tam jak Neodevzdaný výsledek, tak Skreč a je za tím jistě systém, který se s tím umí vhodně popasovat. Od toho je tam soutěžní výbor, aby každou takovouto situaci vhodně pojmenoval a zanesl do výsledků ideálně tak, jak nastala. Zároveň míra 20ti výsledků a hodnocení nejlepších osmi je dostatečně dle mého názoru odolná, aby toto vše reflektovala. Co třeba se domnívám, že by být mělo, jako základ - pokud je hráč přihlášen na turnaj, tak by výsledek měl být vždy do systému zanesen, ať je jaký je, co nejblíže přibližný realitě. A pak s tím systematicky pracovat dál. Pokud soutěžní výbory neodevzdané výsledky řeší tak, že hráče úplně vyšoupnou z turnaje, jakoby tam reálně nebyl, tak je to špatně.

Zajímavé je, že možnosti nedohrání ( které byly dříve platné ), které uvádíš, již server cgf ( technická část pro pořadatele ) již nenabízí. Pokud hráč nyní nedohraje kolo je na výběr jedna z těchto možností - odstoupení ze hry, - hráč se nedostavil, - odstoupení před hrou a - neprošel cuttem ( do nějaké odborné zkratky WD,NS apod. se to překlopí automaticky ). Je to tak pro zadávání výsledku daleko přehlednější a ten, kdo to zadává nemusí být znalec golfovým pravidel ( často recepční ). Myslím, že je dobře, že nelze jednoduše zadat NR - neodevzdaný výsledek, protože to tomuto postupu dávalo jistou legitimitu. Pro mne osobně je neodevzdaný výsledek jasná diskvalifikace, hráč totiž formálně správně nedokončil kolo.
 
Zajímavé je, že možnosti nedohrání ( které byly dříve platné ), které uvádíš, již server cgf ( technická část pro pořadatele ) již nenabízí.

Aha, díky za opravu. Čerpal jsem ty zkratky z veřejně dostupné části pod výsledky každého turnaje na webu čgf:
viz např. https://www.cgf.cz/cz/turnaje/turna...a-kategorie?id=615265670&categoryId=615265681
K technické části nemám přístup - nenapadlo mě, že to není ve shodě.

Pro mne osobně je neodevzdaný výsledek jasná diskvalifikace, hráč totiž formálně správně nedokončil kolo.

Podle mého je jedno - jaká tam bude zkratka, ale tvůj argument chápu. Pokud není jiná možnost, než DQ, tak ať se zadá DQ, ale ať se to hlavně zadá - se všemi možnými důsledky pro daného hráče. Nastoupil, nedokončil = DQ. Je to reálný stav a život a myslím (doufám?), že je ve výsledku jedno, jaký osobní důvod k tomu vedl.
 
Podle mého je jedno - jaká tam bude zkratka, ale tvůj argument chápu. Pokud není jiná možnost, než DQ, tak ať se zadá DQ, ale ať se to hlavně zadá - se všemi možnými důsledky pro daného hráče. Nastoupil, nedokončil = DQ. Je to reálný stav a život a myslím (doufám?), že je ve výsledku jedno, jaký osobní důvod k tomu vedl.

Já se opravím, napsal jsem omylem neodevzdaný výsledek, ale chtěl jsem napsat NEODEVZDANÁ SKORKARTA. Na neodevzdaný výsledek, tedy nedohrané kolo ( s odevzadnou skorkartou ) mám stejný názor jako ty, hráč na to má v podstatě právo. Neodevzdaná skorkarta - znamená pro mne pravidlovou analogii ( horší verzi ) s tím, že skorkarka není podepsána, tedy DSQ.
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom