Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nejlepší golfové tréninkové drily?

… štval by mě ten rámus při trefování toho žebříku …
A co ti brání trefovat jen ty krabice 🤭😂
 
Chtěl bych poprosit - budu 14 dní na dětském táboře, kde budu mít volnější odpoledne (jako hospodář), rád bych toho využil a pokusil se pravidelně trénovat čipování - na hřišti, když děcka budou na nějaké hře. Nemáte prosím někdo z praxe nějakou smysluplnou činnost - takový backyard tréninkový čipping program, tak na cca hodinu denně, kterou bych mohl v takovémto čase zkusit? Není tam žádný grýn, ani bunker (divnej tábor). Takže nějaký target čipping, jaké vzdálenosti, kolik míčů a tak - něco smysluplného a aby to mělo řád a k něčemu to bylo.

Protože v tomto jsem trochu jak Rimmer z Červeného trpaslíka. Budu si déle něco vymýšlet, připravovat a kombinovat, než pak reálně trénovat.

Díky za pomoc!
 
Upraveno:
Chtěl bych poprosit - budu 14 dní na dětském táboře, kde budu mít volnější odpoledne (jako hospodář), rád bych toho využil a pokusil se pravidelně trénovat čipování - na hřišti, když děcka budou na nějaké hře. Nemáte prosím někdo z praxe nějakou smysluplnou činnost - takový backyard tréninkový čipping program, tak na cca hodinu denně, kterou bych mohl v takovémto čase zkusit? Není tam žádný grýn, ani bunker (divnej tábor). Takže nějaký target čipping, jaké vzdálenosti, kolik míčů a tak - něco smysluplného a aby to mělo řád a k něčemu to bylo.

Protože v tomto jsem trochu jak Rimmer z červeného trpaslíka. Budu si déle něco vymýšlet, připravovat a kombinovat, než pak reálně trénovat.

Díky za pomoc!
Malý ručník na zem a trénovat „dopad na cíl” z různých vzdáleností (klidně i po 1 - 2m) do cca 20m. Na každou vzdálenost si dám 5 míčků a pak měním stanoviště po odehrání jednoho míčku.
Cílem je naučit se trefovat do „správného místa na grýnu” 😉
Pro správně provedý čipu by sis totiž měl vybrat místo, kam má míček dopadnout a na to se soustředit. Pokud si totiž vybereš správné místo dopadu s ohledem na rychlost grýnu a jeho topologii a to místo trefíš, tak budeš daleko častěji končit easy patem.
 
Malý ručník na zem a trénovat „dopad na cíl” z různých vzdáleností (klidně i po 1 - 2m) do cca 20m. Na každou vzdálenost si dám 5 míčků a pak měním stanoviště po odehrání jednoho míčku.
Cílem je naučit se trefovat do „správného místa na grýnu” 😉
Pro správně provedý čipu by sis totiž měl vybrat místo, kam má míček dopadnout a na to se soustředit. Pokud si totiž vybereš správné místo dopadu s ohledem na rychlost grýnu a jeho topologii a to místo trefíš, tak budeš daleko častěji končit easy patem.

Uvidím jaký bude povrch, mám i takovou malou přenosnou rohožku, pokud by to bylo hodně nepoužitelné. "Fervej" tam nebude, spíš něco drnového, ale uvidím. Má smysl takovéto čipování trénovat i z té rohožky... vžydky mi přijde, že když chvíli trénuji čipování na rohožce, tak je to pak v reálu na trávě horší. :(
 
Uvidím jaký bude povrch, mám i takovou malou přenosnou rohožku, pokud by to bylo hodně nepoužitelné. "Fervej" tam nebude, spíš něco drnového, ale uvidím. Má smysl takovéto čipování trénovat i z té rohožky... vžydky mi přijde, že když chvíli trénuji čipování na rohožce, tak je to pak v reálu na trávě horší. :(
„Každý úder se počítá”.
Z podložky se soustřeď na čistý kontakt - první musíš trefit míček a to na sestupné dráze hole, pak ti podložka nebude pomáhat a až budeš na trávě, tak budeš v pohodě, protože budeš trefovat první míč. Vybuduješ si tak cit pro správný kontakt a vzdálenost letu míčku vzduchem. Samozřejmě tak můžeš trénovat i různé trajektorie (nízká rána … vysoká rána)
Problém s tréninkem na rohožce je ten, že ti odpustí tlustou ránu více, než tráva - a u čipu to platí dvojnásob.
Já v zimě na indooru taky trénuju čipy z podložky a čipy mám daleko jistější.
 
Pokud trpíte tím, že Vaše rány, jsem trefované zespoda, toto je pro mě mind changer. Už se na to koukám asi po 7. a pořád tam nacházím skvělé věci.
Za prohlednutí to fakt stojí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom