Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nejlepší golfové tréninkové drily?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Máme tu zimu, alespoň kalendářně tedy a to je vhodný čas na takové to domácí trénování, pro ty, co jsou nedočkaví. Máte nějaké osvědčené golfové tréninkové drily na doma, které můžete doporučit ostatním?
 
Rozdíl v tréninku profíků a nás amatérů ;)
V jakém poměru „odpálíte” vy 50 míčků?
A37522F5-6C5A-440E-9088-40219E83F99B.jpeg
 
Nu, je tu položená otázka, tak ji zvednu... asi bych pár míčků přesunul z mid irons do wedgi, ale jinak jsem průměrný amatér. Možná, ze někde dělám chybu, ale přijde mi to logické. Když se dostanu pod 130metru ke greenu na nějakou rozumnou plochu, tak green trefim (jasné, ze ne vždy, ale většinou ano) a věřím ve 2 putty. Mám daleko větší nekonzistenci v dlouhé hře, která mi poté relativně často neumožňuje být v rozumné pozici na prihru do greenu, proto logicky zvýšena pozornost zde.

Zatímco u PROs se bavíme o tom, zda se v přesnosti zlepší o 10m u dlouhé hry nebo o 3 metry v krátké hře. Ty 3 metry u nich je často rozdíl jeden vs dva putty. Stejný pocet získaných ran u mě dělá nepřesnost z tee.

Je to super porovnání a na první pohled jsem se zamyslel co dělám oproti profíkům špatně. Ale to rozložení v mem případě dává smysl.

Napadá mě k tomu spousta dalších komentářů a vysvetlivek, ale uvidíme co se strhne za reakce už na tohle 😂
 
ten poměr wedgí u PRO je úplně logický. Vychází to z course managementu - každý hráč by měl hrát z takové vzdálenosti do greenu, jaká mu nejvíce vyhovuje, tzn na 4, 5-parech si to posílat pokaždé na stejnou vzdálenost (pokud zrovna není na dostřel green pod regulaci) např. na 80m, nejvíce používaná hůl po putteru bude tedy ta na 80m. Proto je tam zrovna takový poměr. Fakticky pak na hřišti - pokud neděláte chyby hrajete třeba 13x stejnou ránu do greenu.
 
Chybí tady to nejpodstatnější putting, čas strávený patováním A/ PRO, procento úspěšných patů z 1/2/... m A/PRO.
 
Chybí tady to nejpodstatnější putting, čas strávený patováním A/ PRO, procento úspěšných patů z 1/2/... m A/PRO.
Jednoznačně, ale to už je v závislosti na přiblížení právě tou wedgí, kdy by hráč měl být schopen to vždy z té jeho preferované pozice poslat do 3-5m od jamky, pak už je to rutina
 
Taky se zeptám. Má smysl trénovat čipování do sítě (košíků) apod, když nevidíte reálný doběh míčku?
 
Taky se zeptám. Má smysl trénovat čipování do sítě (košíků) apod, když nevidíte reálný doběh míčku?
Reálný doběh míčků je závislý na rychlosti grýnů a na trajektrorii úderu. Čipování „na cíl” rozhodně není na škodu. Je třeba se naučit trefovat to „pravé místo” na grýnu.
 
Já teda čím dál tím víc vnímám rozdíl mezi obstojným hráčem a výborný hráčem v pokorném/ srabáckém přístupu ke hře. V podstatě souhlasím s @Jerry , který tu kdysi zmínil, že golf nehraje proto, aby si přihrával a hrál připosraně. Ale hraje ho pro tu euforii ze skvělé rány. Ale tenhle přístup prostě dlouhodobě výsledkově smysl nedává.

Pískal jsem letos několik vrcholných akcí ČGF (amatérky, NGTM,...) a tam je ten rozdíl zcela jasně viditelný. Tradiční hráč těchto turnajů prostě v průseru sklopí hlavu a pokorně si vyklepne ránu zpátky na FW a hraje s upraveným přístupem s tím, že napíše max + 2.

Oproti tomu většina hráčů na našich turnajích se z průserové situace vyhrává naprosto nesmyslně pokusem o životní ránu a v 95% případů končí ve sračkách, ze kterých naseká dalších X ran a končí jamku na quadruple a víc.
 
Oproti tomu většina hráčů na našich turnajích se z průserové situace vyhrává naprosto nesmyslně pokusem o životní ránu a v 95% případů končí ve sračkách, ze kterých naseká dalších X ran a končí jamku na quadruple a víc.
Tak přesně tohle se mi stalo v neděli na 16-ce v Boleslavi. Tři pokusy o životní ránu z háječku po pravé straně fairwaye 🤪 :rolleyes:🤪. Ale jestli si tady někdo myslí, že jsem z toho poučil, tak na 18-ce jsem zkusil další životní ránu zpoza stromů přes vodu na grýn. Škoda, že už to byla 18.jamka, protože podle "Kopčakova pravidla devadesáti pěti procent" by se mi ta pátá životní rána dozajista povedla. Ale neva, vím teď, že juž je na řadé a v Hořehledech ji nékteří i uvidíte.:cool::cool::cool:
 
Taky se zeptám. Má smysl trénovat čipování do sítě (košíků) apod, když nevidíte reálný doběh míčku?
Má, je to úplně stejný jako v zimě do sítě :D natrénuješ hlavně, techniku, kontakt s míčem a opakovatelnost. Pokud se s košem dá posouvat nebo lze měnit pozici, tak potrénuješ i dopadovou vzdálenost
 
Našel jsem zajímavý blog o rychlostech míčků PRO-AM
 
Upraveno:
Nu, je tu položená otázka, tak ji zvednu... asi bych pár míčků přesunul z mid irons do wedgi, ale jinak jsem průměrný amatér. Možná, ze někde dělám chybu, ale přijde mi to logické. Když se dostanu pod 130metru ke greenu na nějakou rozumnou plochu, tak green trefim (jasné, ze ne vždy, ale většinou ano) a věřím ve 2 putty. Mám daleko větší nekonzistenci v dlouhé hře, která mi poté relativně často neumožňuje být v rozumné pozici na prihru do greenu, proto logicky zvýšena pozornost zde.

Zatímco u PROs se bavíme o tom, zda se v přesnosti zlepší o 10m u dlouhé hry nebo o 3 metry v krátké hře. Ty 3 metry u nich je často rozdíl jeden vs dva putty. Stejný pocet získaných ran u mě dělá nepřesnost z tee.

Je to super porovnání a na první pohled jsem se zamyslel co dělám oproti profíkům špatně. Ale to rozložení v mem případě dává smysl.

Napadá mě k tomu spousta dalších komentářů a vysvetlivek, ale uvidíme co se strhne za reakce už na tohle 😂
mně to dává smysl, co píšeš - já se, jak jsem psala jinde, soustředím na železo 5 a na krátkou hru se vrhnu až si budu alespoň trochu jistá s touhle holí
 
mně to dává smysl, co píšeš - já se, jak jsem psala jinde, soustředím na železo 5 a na krátkou hru se vrhnu až si budu alespoň trochu jistá s touhle holí
Tady bych jen nerad vyvolal mylný dojem. Pro mě to platí v době, kdy se od 9i níže dostanu “někam” na green, kde můžu normálně puttovat. Proto je pro mě důležité dlouhou holí skončit dobre. Dokud jsem tohoto nebyl schopen, tak pro mě bylo na hřišti efektivnější jít pouze 8i a nižší. Stále věřím, že krátká hra je důležitější. :)
 
Taky se zeptám. Má smysl trénovat čipování do sítě (košíků) apod, když nevidíte reálný doběh míčku?
Určitě ano, trefováním do předem určeného místa dobře simuluje princip čipu na reálný grýn. U čipu byť počítám s rolováním, přesto si vybírám místo dopadu míče, tudíž trefovat košík, síťku, terč či jiné výseče je skvělou přípravou.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom