Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nejkrásnější golfové hole

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Tak golfisti, které hole by pro vás stáli na stupích vítězů a proč? Všechnz jedné značky, nebo různých značek? Máte nějakou vysněnou hůl?

Pozn.: Vždy první, druhé, třetí místo. Jakákoli hůl, cena, stáří. Nejlépe s obrázky/odkazem. A pokud to bude hůl, kterou vlastníte, tak i s příběhem. Diskuse vítána, každý diskutující by se však měl pochlubit. :)
 
Tak já začnu. 
Pro mě jsou nejkrásnější hole Honma. Proč ? Je to ruční práce srovnatelná s výrobou samurajských mečů. Hole se vyrábějí  na míru po podrobné analýze švihu. Každá hůl má své unikátní číslo a v případě potřeby (ztráty, krádeže, zničení) firma vyrobí přesný klon. Hůl a člověk si musejí sednout a musím jim hlavně věřit. :p
 
Hoho :)...
Mno u mě to jsou obecně japonské kované hole premiových značek... Je jich opravdu hodně a z těch, které občas lze vidět i u nás to jsou např. Miura (v bagu), Chikara (v bagu), Yururi, Vega... (Honma paradoxně u mě nee :))
Pokud bych měl vypíchnout jednu vysněnou - tak by to bylo Itobori :). ten "nedokonale opracovaný a nedokončený" design je prostě pecka :)... 
Z holí co jsem hrál byly pro mě určitě nejkrásnější Bridgestone j33 combo (blbec do dnes nechápu, proč sem je prodával :()...
Jedinou výjimkou ze spektra japonských holí a mou srdcovkou je Ben Hogan a jejich žiletky. Ben Hogan Apex 99 jsou prostě úžasné a nedávno se mi podařilo vydražit jeden lehce hraný setík na Ebay za supr peníze od 2 do E (= u Hoganu je to PW) - snažím se sehnat i 1 železo, ale hodně blbě se shání... 
Jinak Ben Hogan začal po čase opět vyrábět Hole s velkým "H" a jejich nová řada FT (železa) a TK (wedge) se nadmíru povedla a mám takové divné svrbění, že to budou horcí favorité na můj následující setík, jakmile budou lépe dostupné v EU, případně přes Ebay :)...
 
Tak samurajske tradice (za me to vnimam hlavne u Miury) uz byly zmineny, Hogan taktez. 

Takze dame neco soudobeho: 
- Aktualni rada zelez Srixon 5x5, 7x5, 9x5. Dle meho velmi krasne hole
- Cleveland Classic series drivery (mam i doma) - Titanovy driver v designu "dreveneho" dreva. Velmi povedeny design a i to slusne leta(lo). Par lidi to uziva dodnes i na PGA. 
- Bettinardi Zombee serie putteru a coveru - ty zombie vcelicky a honeycomp face jsou proste super kombo :) 
 
Tedy, ta zmíněná železa od Itobori jsou fakt nádherná. To bych někdy chtěl... :)
 

Přílohy

  • dsc0453-edit.jpg
    dsc0453-edit.jpg
    93,2 KB · Zobrazení: 898
RyBBhm8.jpg

Ty "nedodělané" opravdu mají své kouzlo. Pro mě je ale srdeční záležitost tenhle jednoduchý čistý design... :)
 
doktordee řekl:
Ty "nedodělané" opravdu mají své kouzlo. Pro mě je ale srdeční záležitost tenhle jednoduchý čistý design... :)
Nj, hold Miura ;-)...
 
RazoR řekl:
doktordee řekl:
Ty "nedodělané" opravdu mají své kouzlo. Pro mě je ale srdeční záležitost tenhle jednoduchý čistý design... :)
Nj, hold Miura ;-)...
LOL :D
 
RazoR řekl:
doktordee řekl:
Ty "nedodělané" opravdu mají své kouzlo. Pro mě je ale srdeční záležitost tenhle jednoduchý čistý design... :)
Nj, hold Miura ;-)...
:lol: :lol: :lol:
 
Helldriver řekl:
Tak já začnu. 
Pro mě jsou nejkrásnější hole Honma. Proč ? Je to ruční práce srovnatelná s výrobou samurajských mečů. Hole se vyrábějí  na míru po podrobné analýze švihu. Každá hůl má své unikátní číslo a v případě potřeby (ztráty, krádeže, zničení) firma vyrobí přesný klon. Hůl a člověk si musejí sednout a musím jim hlavně věřit. :p
Dnes jsem mel chvili cas tak jsem se byl podivat v Honma shopu......
Vyzkousel jsem si putter PP101 Beres. Pocitove super, ale ty ceny.... obycejna verze 720 ecek, specialni edice - jiny shaft 1250 ecek.... hmmmm
Vsechny výrobky designove nadherne, jen ty brutalni ceny. Drivery se pohybovaly od 1200 ecek vyse na sadu holi jsem se radeji ani neptal. Na to jsem asi ještě nedospel :)
 
alda řekl:
Helldriver řekl:
Tak já začnu. 
Pro mě jsou nejkrásnější hole Honma. Proč ? Je to ruční práce srovnatelná s výrobou samurajských mečů. Hole se vyrábějí  na míru po podrobné analýze švihu. Každá hůl má své unikátní číslo a v případě potřeby (ztráty, krádeže, zničení) firma vyrobí přesný klon. Hůl a člověk si musejí sednout a musím jim hlavně věřit. :p
Dnes jsem mel chvili cas tak jsem se byl podivat v Honma shopu......
Vyzkousel jsem si putter PP101 Beres. Pocitove super, ale ty ceny.... obycejna verze 720 ecek, specialni edice - jiny shaft 1250 ecek.... hmmmm
Vsechny výrobky designove nadherne, jen ty brutalni ceny. Drivery se pohybovaly od 1200 ecek vyse na sadu holi jsem se radeji ani neptal. Na to jsem asi ještě nedospel :)
Jó jo, ty ceny jsou děsivé, ale zase když vezmeš, že tohle už jsou hole skoro na doživotí a né dvakrát za rok kupovat super, hyper, extra, ještě delší, rovnější, krásnější klacky tak už to není zase tak zlé. Za tři novinky máš jednu pořádnou hůl. :p
Jsou sety 5*s cenou přesahující 1.000 000 Kč. Ale to už je pro ty co mají v garáži několik Rolls Royců a na golf létají vlastním [font=Arial, Helvetica, sans-serif]Hawker H900XP  :lol:
 
nejkrasnejsi jsou mojeeeee :-D 
 
Opěvované hola Honma a Miura jsou sice ručně dělané, relativně hezké, ale nesmyslně předražené. Nebo myslíte, že takováhle hůl hraje 3 líp než Titleist AP2? Myslím, že se jí ani nepřiblíží. Na ručně kované hole už musí mít hráč sakra dobrý švih a kdo to o sobě může říct? U nás na západě říkáme, že Honmy jsou hole pro Rusáky, hlavně hodně zlata. Hlavně ty drivery, to je bída. Jednou jsem byl na výstavě, kde jsem se ptal prodejce, v čem jsou ty hole tak vyjímečné. Ty marketingový řeči, jako kdyby prodával pneumatiky se po pár větách nedali poslouchat a raději jsem beze slova odešel. Ale hlavně, takové hole bez špičkového fitingu, šaftu přesně na míru (švihu) a sednoucí gripy jsou absloutně k ničemu, jen drahá výkladní skříň. A těmhle typům já se zdaleka vyhýbám.
 
Opěvované hola Honma a Miura jsou sice ručně dělané, relativně hezké, ale nesmyslně předražené. Nebo myslíte, že takováhle hůl hraje 3 líp než Titleist AP2? Myslím, že se jí ani nepřiblíží. Na ručně kované hole už musí mít hráč sakra dobrý švih a kdo to o sobě může říct? U nás na západě říkáme, že Honmy jsou hole pro Rusáky, hlavně hodně zlata. Hlavně ty drivery, to je bída. Jednou jsem byl na výstavě, kde jsem se ptal prodejce, v čem jsou ty hole tak vyjímečné. Ty marketingový řeči, jako kdyby prodával pneumatiky se po pár větách nedali poslouchat a raději jsem beze slova odešel. Ale hlavně, takové hole bez špičkového fitingu, šaftu přesně na míru (švihu) a sednoucí gripy jsou absloutně k ničemu, jen drahá výkladní skříň. A těmhle typům já se zdaleka vyhýbám.
O tom asi neni sporu.
Na obranu Honmy jen to, ze krome zlata maji pomerne hodne nainvestovano do svych vlastnich shaftu. Nicmene to, da ti sednout ci ne je o fittingu. Honma obecne hole neprodava (az na ty nejlevnejsi modely na TT shaftech, ktere ale stoji stejne jak ty AP2), ale stavi na miru. V tom je to zbozi taktez luxusni, neb se to stavi jak auto pro konkretniho zakaznika. Mj. neni uplne od veci, ze jak Honma, tak treba XXIO stavi hole pro mnohem prumernejsi hrace, nez treba Titleist. Co si budem povidat, ono to, ze je TM driver super pro PGA Tour boyz je pro vetsinu lidi uplne irelevantni... naopak to casto vede k tomu, ze se nekdo cpe do vybaveni, na ktere herne nema.

Faktem tez je, ze ty hole lidi nalepkuji... kdyz vidim nekde zaparkovany Jucad s Beres bagem, tak mam celkem jasno, kdo si pro nej prijde. :D
 
Nejhezci hole jsou ty, ktere nemuzu mit [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Že teda fušuju adminovi do řemesla...zkuste si vypnout to oznameni odkud vysíláte ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom