Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Nejčastější chyby začátečníků při hře

doktordee

Guru fóra
Co jste jako GREENhorni nejčastěji dělali, nebo vidíte že dělají, za chyby?

První co mě napadá - nepočítají prošvih jako ránu. (Nedělám si iluze, že to dělají i hráči co mají už nějakou tu sezónu za sebou).

Zkuste napsat vždy jen jednu co tu ještě není.


f37ea04139a4873a09b7e8c3dc6d5db7.jpg
 
hrají otlucenym micem a na greenu ho vymeni za novy
 
Nejsou ready.......
 
šlapou v dráze putu
 
- nepamatují si jakým míčem hrají a při hledání je jejich každý nalezený
- sbírají nelezené míče aniž by si uvědomili, že mohou být ve hře
 
- dohrávání jamky, i když to už nemá při hře na stb vůbec smysl (např. v turnaji)
 
Nechávají výbavu před greenem proti směru hry.
Ale nutno nebejt k začátečníkům tak kritičtí, vše co zde padlo, dělají i zkušení golfisté.
 
Upraveno:
Jako nejnebezpečnější vidím postávání před míčem spoluhráče při jeho ráně a obecně pohybem, znamenajícím nebezpečí pro nováčky samotné i pro spoluhráče na hřišti.
Zbytek je "jen" o čase a případně vlastních číslech nováčků.

A bohužel jsem se setkal v poslední době s absolutně tristní znalostí pravidel čerstvých držitelů ZK, ze které plynou samozřejmě naprosto zásadní chyby, které poškozují tempo hry, bezpečnost na hřišti a někdy taky náladu ve flightu.
 
Já myslím, že největší chybu mají v course managementu.

  1. Nevědí co to je
  2. Za všech okolnosti bez rozmyslu hrají co nejdelší ránu, takže jim pak zbývá 30m chip, který neumí
  3. Za všech okolností počítají s tím, že se jim rána, bez ohledu na její obtížnost, povede, místo aby zahráli konzervu na jistotu
  4. Ze dvou rizik /třeba out vpravo a voda vlevo/ si neumí vybrat to správné, protože vidí vodu a tak to raději naservírují do outu, protože voda je opticky viditelnější zlo.
  5. + politicky nekorektně nutno říci, že holky neumí mířit.
Prostě neumí používat to, co umí, a snaží se používat to, co neumí.
 
- nepamatují si jakým míčem hrají a při hledání je jejich každý nalezený
- sbírají nelezené míče aniž by si uvědomili, že mohou být ve hře
Osobně si myslím, že by v golfové výzvě měla zmizet výzva nalezené míče třeba za zahraný eagle... Připadne mi hloupé sbírat a hledat míče během hry. Nováčkovská velká neřest a nemoc šetřivých golfistů.
 
Já myslím, že největší chybu mají v course managementu.

  1. Nevědí co to je
  2. Za všech okolnosti bez rozmyslu hrají co nejdelší ránu, takže jim pak zbývá 30m chip, který neumí
  3. Za všech okolností počítají s tím, že se jim rána, bez ohledu na její obtížnost, povede, místo aby zahráli konzervu na jistotu
  4. Ze dvou rizik /třeba out vpravo a voda vlevo/ si neumí vybrat to správné, protože vidí vodu a tak to raději naservírují do outu, protože voda je opticky viditelnější zlo.
  5. + politicky nekorektně nutno říci, že holky neumí mířit.
Prostě neumí používat to, co umí, a snaží se používat to, co neumí.
dopredu se omlouvam, ale nemuzu si to odpustit - amateri neumi cist a nebo nechapou obsah, treba kdyz se napise napiste jednu vec, tak jich napisou 5 a jeste tam urazi devcata, .. zrejme stylem "podle sebe soudim tebe"
 
dopredu se omlouvam, ale nemuzu si to odpustit - amateri neumi cist a nebo nechapou obsah, treba kdyz se napise napiste jednu vec, tak jich napisou 5 a jeste tam urazi devcata, .. zrejme stylem "podle sebe soudim tebe"

Course management je jedna věc. Zbytek Tvé poznámky na Tebe sedí tak, až mne to rozesmálo. Díky za skělé dopoledne.

P.S.: K tématu horšího míření obecně viz https://sever.rozhlas.cz/odlisnosti-zenskeho-a-muzskeho-mozku-i-barvy-orientace-a-pozornost-7795861, https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2006/cislo-7/rozdily-mezi-muzem-zenou.html, tedy to není urážka, nýbrž fakt.
MY MUŽI ZAS NEUMÍME NAJÍT V LEDNICI MÁSLO ...
 
Course management je jedna věc. Zbytek Tvé poznámky na Tebe sedí tak, až mne to rozesmálo. Díky za skělé dopoledne.

P.S.: K tématu horšího míření obecně viz https://sever.rozhlas.cz/odlisnosti-zenskeho-a-muzskeho-mozku-i-barvy-orientace-a-pozornost-7795861, https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2006/cislo-7/rozdily-mezi-muzem-zenou.html, tedy to není urážka, nýbrž fakt.
MY MUŽI ZAS NEUMÍME NAJÍT V LEDNICI MÁSLO ...
Hm. Tak já si myslím, že mě mí trenéři postupně naučili docela dobře mířit. Že to pak letí jinam, to už je jiná věc. Jo, a to máslo jsem nedávno musela dojet znovu koupit, abych ho pak našla v jiný polici za jogurtama... Takže asi tak. Nejlepší je nesortovat.
 
Nejčastější chyba některých začátečníků je, že si našprtají pravidla a snaží se je dodržovat v domnění, že je i ti zkušení znají a dodržují! :):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom