Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Natáčecí den

0BE6FC30-2CF8-494D-BF6A-7F3AFA6531CA.jpg


Možná úvod není k tématu, ale asi sem nějak patří. V severním Skotsku, v drsných místech divokých skal, bouří, mlh a proudů se prý traduje tato legenda: Když zemře námořník na moři a jeho tělo se nemůže vrátit na zem, změní se prý jeho duše v racka. Poletuje pak u rodných břehů a pozorně sleduje plavby lodí. Když se přiblíží nebezpečná bouře, volá na své živé druhy a snaží se je tímto křikem varovat.

Někdy se stane, že člověku utkví v mysli střípek nějakého děje. Ani neví proč, zdá se bezvýznamný, vytržený z kontextu. Střípek, který ulpět vůbec neměl.
A mně takto ulpěl v hlavě okamžik, kdy jsem se vracela v Hodkovičkách z hřiště, míjela už cvičné části a pokukovala po trénujících. A v jednom okamžiku mi blesklo hlavou, jak je možné, že trénující žena nemá při provádění nápřahu pokrčené obě nohy a tu jednu má propnutou. Zařadila jsem ten pohled do škatulky "chyb".
Nevím proč, ale ten okamžik na mě tak nějak průběžně dorážel ale nijak intenzivně, čas od času se mi vybavil. Zbyla z něj vlastně jen ta propnutá noha.

Jelikož mi včera tak pěkně šel trénink, řekla jsem si, že je čas se natočit na video a provést analýzu ze zpomalených záběrů. Po natáčení jsem srovnávala "své" sekvence s obrázky z knížky. Bylo jasné, že mě to táhne při nápřahu nahoru a ruce dozadu. Znovu zkouším nápřah, trup se není schopný pootočit bez nadzvednutí.
A tak jdu načítat videa. Dívám se na youtube na trupy hráčů, instruktorů, zkouším různé drobné úpravy.
A pak mi naskočí obrázek té propnuté nohy. Zkusím to a ...

Bingo.
Jak jsem to mohla nevidět, neslyšet, nepoznat, nepřijít na to! Okamžitě se začnu týrat.
Stačilo pootočit daleko víc při nápřahu pánev a mizí dosavadní potíže! A tělo nadto jede krásně samo z nápřahu zpět.
Hledám video, kde bych si ověřila právě "objevený" pohyb pánve. Jenže všechna videa se zaměřují na jiné části pohybu, nebo jsou z úhlů, kde to není vidět. Nakonec nalézám zlomek vteřiny, kde si mohu ověřit, že jsem na dobré cestě.
Znovu se natáčím. Ano, je to dobrý směr!

Po počátečním nadšení ve mně začnou hlodat pochybnosti... kolik takových objevů jsem už za ten rok udělala. A? Kam jsem se zatím dostala?
A v tu chvíli mě golfový pánbůh okřikne: "Na hřiště, má milá! Mezi opravdu fajn lidi! K nádhernému sportu! Máš super kondici! Pěkný botky a hadříky! Tak co pořád kňouráš?"
"No jasně, má recht", hned se rozveselím.
A začnu přemýšlet, kterou holí to dnes odpoledne při tréninku vyzkouším.

Pěknou každou hru!
 
Upraveno moderátorem:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom