Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
Když to hodíš do Excelu, tak si nasimuluješ, co potřebuješ a je to pak rychle 😉
Když vás, pánové @Mirek_62 a @ligi, tak čtu, normálně se děsím, jak to mám na háku :D
Nějak by mě ani nenapadlo dělat si nějakou analýzu nebo dávat něco do excelu, abych věděl, jak mám zahrát. To je fakt loterie, spíš bych asi vyhrál první ve sportce než si říct, jak mám těch 18 jamek zahrát :cry::cry::cry:
Ale to není nic ve zlém, jen jsme k tomu asi ještě nedospěl.
Max se před hrou podívám, jaký výsledek vypadne a řeknu si, že bych chtěl zahrát lépe ;)
 
To je fakt loterie, spíš bych asi vyhrál první ve sportce než si říct, jak mám těch 18 jamek zahrát :cry::cry::cry:
Tak je určitě důležité vědět, jestli ti na poslední jamce stačí par nebo musíš zahrát birdie 🤭

Já to dělám jen ze zvědavosti, abych věděl. Určtě to není tak, že si řeknu „Dneska musíš zahrát 78”, pak jdu a zahraju 78. Ale zase, když na druhou stranu vím, že mi chybí jedna rána abych udržel HI, tak jdu do rizika a zkusím tu ránu získat 😉
 
Tak je určitě důležité vědět, jestli ti na poslední jamce stačí par nebo musíš zahrát birdie 🤭

Já to dělám jen ze zvědavosti, abych věděl. Určtě to není tak, že si řeknu „Dneska musíš zahrát 78”, pak jdu a zahraju 78. Ale zase, když na druhou stranu vím, že mi chybí jedna rána abych udržel HI, tak jdu do rizika a zkusím tu ránu získat 😉
Jako určitě, plán je vždy dobrý mít, jen já ho tak nějak skoro vždy poruším 🤔

Já si taky vždy říkám (a ideálně po drivingu), že dnes bych měl a chtěl zahrát třeba 90, akorát mi to vyjde tak jednou za rok. A to to většinou ani nečekám :eek:
A to hraju na riziko skoro pořád (jestli se tomu tak dá říkat) :p
 
A to hraju na riziko skoro pořád (jestli se tomu tak dá říkat) :p
Možná, že to je ten důvod, proč ti to vyjde „jednou za rok” 😉
 
Když vás, pánové @Mirek_62 a @ligi, tak čtu, normálně se děsím, jak to mám na háku :D
To se neděs, patříš mezi tu "normální" většinu. Za @Mirek_62 bych si to říct nedovolil, ale za sebe už jsem to tady naznačil, že v této věci jsem malinko divnej:D
 
Míro, pošleš mi ten "algoritmus"? Excel mě baví a jsem taky trochu praštěnej... 😂
Není to žádnej „automat”, jen mám přidaný jeden řádek výpočtu navíc, kam si růčo zadám „limitní” hodnoty podle toho, jaký výsledek mi vypadne.
 
kam si růčo zadám „limitní” hodnoty podle toho, jaký výsledek mi vypadne.
No právě, tady nevím co kam dát. 🙈 Jaké sloupce potřebuju doplnit, abych pak při doplnění počtu ran věděl, jaké PO a WHS HI mi to vyplivne? 🤷‍♂️
 
Já jsem s novým systémem po roce moc spokojený. Nejvíce se mi líbí, že to vlastně funguje a nezaregistroval jsem v širokém okolí žádný zásadnější nedostatek nebo obecný výpadek nastavených a změněných systémů. Ano, tak nějak všichni očekáváme, že systémy fungují pořád a že se to nějak samo na pozadí udělá, ale ono to tak - pořád pro mnohé překvapivě, není. Množství vstupů je značné, množství výstupů taky, výpočty, podmínky, různé specifické vyjímky, pravidelné přepočty, do toho data dostupná online každému rejpalovi veřejně - no, každý, kdo někdy něco takového vytvářel a udržoval, ví, o čem mluvím. A v podstatě (ok, i díky možná plonkovějšímu zimnímu období) žádná významnější nedostupnost, alespoň co vím. Pak se mi líbí množství materiálů k tomu dostupných - kdo chce, a malinko bude na cgf hledat (případně v prvním příspěvku tohoto vlákna - viz nahoře), dohledá velmi podrobně, jak se k danému svému číslu dá dojít. Zároveň se mi líbil i edukativní seriál k dané změně od čgf. Dokonce i poměrně čtivý. Takže za mě díky čgf a pravděpodobně v tomto hlavně p. Procházkovi, dobrá práce! :)

Jako hráč - jsem spokojený. Někdy na začátku jsme tu řešili, jak předchozí systém byl "potenciální". Současné číslo je dle mého názoru mnohem více odpovídající dlouhodobé herní úrovni a baví mě to. Baví mě to, protože se nemusím už bát, že jedním omylem povedeným turnajem a těmi deseti minutami slávy si zlepším své HI tak, že se pak budu 50 turnajů a her jenom trápit, protože stejného čísla další rok/dva/nikdy už nedosáhnu. Pro jednoho známého to třeba i znamenalo, co vím, že začal znovu hrát turnaje - předtím se styděl, že už dávno nehraje na to, co má ve své golfové průkazce poznamenáno. To, že nevím, na kolik musím zahrát poslední dvě jamky, jestli stačí PAR nebo birdie, mi s ohledem na můj HI vůbec nevadí. V podstatě naopak - díky tomu, že nejsem schopen/ochoten si to rychle vypočítat, mi dodává takový ten klid, že toto můžu při své hře klidně ignorovat.

A poslední... i když se mi zkratka HCP líbila, tak HI je lepší. Je kratší a vždycky mám radost, když se podaří něco zredukovat. :-D Jak stačí málo ke štěstí.

---
Co vím, tak je tu pár STKářů, a dalších insiderů - zaregistrovali jste s novým systémem nějaké zasádnější nedostatky v praxi?
 
Upraveno:
Pro mne nový systém znamená, že jsem se ještě více odpoutala od myšlenek na svůj hcp. A asi skutečně odráží to, jak hraju. No a co? Víc to řeší naši kluci, mají těch odehraných turnajů mnohem víc, a když jim začaly "vypadávat" lepší turnaje tak zhoršili, i když nehráli vyloženě špatně. Někdy to bylo skoro frustrující, že velmi dobře zahrané kolo s hcp nějak nehnulo. Ale tak nějak si na to všichni zvykli.
 
Dle mého nový systém více odráží skutečnou výkonnost, zejména rychleji reaguje a dlouhodobější změnu výkonnosti (zejména směrem dolů).
Ale pokud hraje člověk konzistentně, tak i HI se chová předvídatelně ;)
 
A neni lepsi hrat co nejlepe vzdy, nez si neco matlat v excelu?
Chtít hrát co nejlépe je asi standardní požadavek. Někdo si kupuje kšiltovky, někdo si leští hole, někdo si bere na kolo jen dvě hole a někdo si dokonce ani nepíše výsledky. Neskutečný, co si ty lidi dovolí... 😂 Mě baví čísla. ;)
Update:
Zároveň mi to slouží jako příprava, abych nebyl překvapen, že jsem zahrál super výsledek a přesto jsem zhoršil. Vyhnu se takovýmu tomu: jak tóóó... ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom