Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
Jestli mluvíme o stejném turnaji , sice jsem tam nebyl, ale dle propozic turnaje žádné pro+am tam nebylo pouze pro kategorii am tabulka dle StB a ano to je to co jsem uváděl vyčihováci by vyhráli prestižní turnaj a tak tam asi bylo omezení max HI 20.
přečti si propozice.
 
V jednu chvíli jsem si myslel, že už v tom mám jasno, ale po poslední výsledkový hitparádě v tom zase plavu. :rolleyes:
Pokud se průměrují jen tmavě zelené výsledky, tak přeci nemůžu mít 21,8, ne?
A zároveň mě zajímá (jasný, nemám 20 turnajů, takže se nemůže průměrovat 8 nejlepších), ale jak to bude přibývat? Ze šesti se průměrují 2, takže z dvanácti 4, z osmnácti 6 a z dvaceti těch 8? Nebo jaký je klíč? 🤔
Tohle mi byl čert dlužnej... 😂
 

Přílohy

  • IMG_20200715_210656.jpg
    IMG_20200715_210656.jpg
    93,3 KB · Zobrazení: 225
Jsem na tom úplně stejně 😀 počet použitých výsledků viz níže. Je to výcuc že stručných pravidel čgf pro výpočet HI.

Jestliže má hráč ve své výsledkové historii méně než 20 přípustných výsledků, určí se
hendikepový index podle následující tabulky:
Počet přepočtených odchy-
lek ve výsledkové historii
Jak se z dostupných přepočtených
odchylek vypočítá hendikepový index Případná další úprava
1 Nejmenší 1 -2,0
2 Nejmenší 1 -2,0
3 Nejmenší 1 -2,0
4 Nejmenší 1 -1,0
5 Nejmenší 1 0
6 Průměr nejmenších 2 -1,0
7 až 8 Průměr nejmenších 2 0
9 až 11 Průměr nejmenších 3 0
12 až 14 Průměr nejmenších 4 0
15 až 16 Průměr nejmenších 5 0
17 až 18 Průměr nejmenších 6 0
19 Průměr nejmenších 7 0
20 Průměr nejmenších 8 0
 
Jsem na tom úplně stejně 😀 počet použitých výsledků viz níže. Je to výcuc že stručných pravidel čgf pro výpočet HI.

Jestliže má hráč ve své výsledkové historii méně než 20 přípustných výsledků, určí se
hendikepový index podle následující tabulky:
Počet přepočtených odchy-
lek ve výsledkové historii
Jak se z dostupných přepočtených
odchylek vypočítá hendikepový index Případná další úprava
1 Nejmenší 1 -2,0
2 Nejmenší 1 -2,0
3 Nejmenší 1 -2,0
4 Nejmenší 1 -1,0
5 Nejmenší 1 0
6 Průměr nejmenších 2 -1,0
7 až 8 Průměr nejmenších 2 0
9 až 11 Průměr nejmenších 3 0
12 až 14 Průměr nejmenších 4 0
15 až 16 Průměr nejmenších 5 0
17 až 18 Průměr nejmenších 6 0
19 Průměr nejmenších 7 0
20 Průměr nejmenších 8 0
Aha, ta "případná další úprava" -1, vysvětluje ten nepřesný průměr. 👍
Tak schválně, jestli jsem to pochopil správně.
Teď mám před sebou dva turnaje, kdy nemůžu zhoršit, jen zlepšit, je to tak?
Update: vlastně mužů zhoršit, protože mi zmizí to -1. 🙈
A až po mým 9. turnaji se vyberou tři nejlepší výsledky, ty se zprůměrují, ale už tam nebude ta "případná další úprava" -1.
Je tak? 😉
Díky.
 

Přílohy

  • IMG_20200718_085051.jpg
    IMG_20200718_085051.jpg
    62,4 KB · Zobrazení: 197
Upraveno:
Po včerejší hře v Bohdanči jsem zhoršil HI méně než bych měl. Mám 24,9, ale dle průměru z těch 8 nejlepších výsledků bych měl mít 25,8..... Po přepočtu z loňska jsem sezónu začínal na 22,7...pak zlepšil na 22,4....a od té doby pořád zhoršuju nebo udržuju. Je pro to nějaké vysvětlení?? Je tam tuším nějaká blokace, že se nedá zhoršit během roku o více něž.....nějaké číslo....že jo?
 
Po včerejší hře v Bohdanči jsem zhoršil HI méně než bych měl. Mám 24,9, ale dle průměru z těch 8 nejlepších výsledků bych měl mít 25,8..... Po přepočtu z loňska jsem sezónu začínal na 22,7...pak zlepšil na 22,4....a od té doby pořád zhoršuju nebo udržuju. Je pro to nějaké vysvětlení?? Je tam tuším nějaká blokace, že se nedá zhoršit během roku o více něž.....nějaké číslo....že jo?

Nemohlo by se tě týkat toto?

Výstřižek.JPG


Zdroj: http://fls.cgf.cz/DBFL/CGSRedaction/Documents/WHS_Strucny_pruvodce_v2.pdf, str. 8
 
Ahoj, muzu se prosim zeptat, vcera jsem hral prvni turnaj a CGF mi hlasi PO = 46.6 (oznaceno jako vyjimecny vysledek) a WHS HI = 43.6. Cekal bych ze ta 2 cisla budou stejna, pochopil bych po zbeznem nastudovani metodiky i rozdil 2 bodu, ale 3?
 
Ahoj, muzu se prosim zeptat, vcera jsem hral prvni turnaj a CGF mi hlasi PO = 46.6 (oznaceno jako vyjimecny vysledek) a WHS HI = 43.6. Cekal bych ze ta 2 cisla budou stejna, pochopil bych po zbeznem nastudovani metodiky i rozdil 2 bodu, ale 3?
Ahoj, tipuju, že jsme ten turnaj šli spolu ;) Já tedy když kouknu na ověření hendikepu, to "PO" tam znamená "přepočtená odchylka" , což netuším co je, ale tvůj výsledný HI je těch 43.6. Třeba ti to tady chlapci objasní ;) Za mne jen, byla to skvělá hra!
 
Ahoj, tipuju, že jsme ten turnaj šli spolu ;) Já tedy když kouknu na ověření hendikepu, to "PO" tam znamená "přepočtená odchylka" , což netuším co je, ale tvůj výsledný HI je těch 43.6. Třeba ti to tady chlapci objasní ;) Za mne jen, byla to skvělá hra!

je, zdravim :) taktez jeste jednou dekujeme za skvelou hru!

ano, vypoctu prepoctene odchylky rozumim, neni mi pouze jasne jak se od ni vysledny hcp muze lisit hned o 3 body
 
Tak už se o tom ví ( asi se to rozmohlo víc, než je zdrávo ), ale řešení je v nedohlednu. Viz článek Antonína Ebra v Golfových novinách číslo 7 ( září ).

Ten článek A. Erbra ( dal jsem do přílohy ) jsem si teď přečetl. Je to v podstatě přepsání informací z tabulky do textu. Nic víc, nic míň.
pokud jde o :
- umělé nezhoršení HCP neodevzdáním skórkarty ( hráč kolo nedohraje ) - hráč většinou není klasifikován jako NR ( no return), ale jako WD ( withdraw ), tedy odstoupení ze zdravotních důvodů. Hráč totiž obvykle tvrdí, že mu to ten den nejde, protože jej něco bolí, ne proto, že je motyka. To, že v důsledku neodevzdání skórkarty, hráč udrží lepší HCP , než na který má nárok, není v zásadě problém. Bude jen ostatním pro smích, nikdy nic nevyhraje. Pokud na něj nikdo nepodá protest, tak si HCP komise určitě nebude přidělávat práci a řešit ho nikdy nebude. On vlastně okrádá sám sebe o případné lepší umístění, ale ostatní hráčům nijak neškodí.
- umělé zhoršení HCP pomocí několika špatných výsledků - to ten článek nezmiňuje, přitom právě to je největší slabina nového HCP systému, jehož jsem jinak velký příznivec. Dříve bylo totiž vysoké zhoršení HCP velmi obtížné a velmi okaté. Nyní lze zhoršit velmi rychle a zdaleka ne tak průhledně. Částečně tomu mají bránit právě ty závory přílišného zhoršování.. Nicméně zatím jsem neslyšel, že by se čachrování se zhoršováním HCP nějak výrazně rozjelo. Případ, který článek zmiňuje - neodevzdaná skorkarta s dobrým výsledkem - občas se to asi děje, určitě nic masového. Většinou u těchto lidí převládne ego ( chce se pochlubit dobrým výsledkem ) před vypočítavostí. Navíc tento případ nemá ani souvislost s novým HCP systémem ( WHS ). Stejnou nebo velmi podobnou výhodu by hráč získal v systému starém ( EGA ), kde se zlepšovalo také celkem razantně, zatímco zhoršovalo velice mírně.
 

Přílohy

  • GolfoveNoviny_2020-07.pdf
    4,4 MB · Zobrazení: 218
... ale řešení je v nedohlednu.
Evidentně chybí „politická vůle” to řešit :mad:

Přitom by stačilo při neodevzdání skórky zařadit do výpočtu HI nejhorší z již započítávaných výsledků.
Pokud se bude jednat o ojedinělý připad, tak to nebude mít na HI prakticky vliv.
Pak by si každý rozmyslel to dělat opakovaně.
 
Evidentně chybí „politická vůle” to řešit :mad:

Přitom by stačilo při neodevzdání skórky zařadit do výpočtu HI nejhorší z již započítávaných výsledků.
Pokud se bude jednat o ojedinělý připad, tak to nebude mít na HI prakticky vliv.
Pak by si každý rozmyslel to dělat opakovaně.

Minimálně o situaci záměrného neodevzdání scorekarty ČGF ví a v rámci představení nového HI systému se mluvilo o tom, že systém dokáže identifikovat hráče, kteří toho opakovaně "zneužívají". Přeloženo - pokud to někdo bude dělat často, půjde na kobereček...
 
Evidentně chybí „politická vůle” to řešit :mad:

Přitom by stačilo při neodevzdání skórky zařadit do výpočtu HI nejhorší z již započítávaných výsledků.
Pokud se bude jednat o ojedinělý připad, tak to nebude mít na HI prakticky vliv.
Pak by si každý rozmyslel to dělat opakovaně.

To by nic nevyřešilo. Tím by se hrozně nahrálo těm, co chtějí plánovaně zhoršit HCP. Podle mne je jediné rozumné řešení to, aby se těm co nedohrávají turnaje neumožnilo po nějakou dobu hrát turnaje ( časově omezený distanc ) - když nejsi schopen kolo řádně dohrát, tak nehraj. Každá varianta s dopočtem výsledků má totiž výrazné nevýhody a je administrativně komplikovaná.
 
Upraveno:
Osobně jsem to zažil na Kuňce. Hráč
si nechtěl kazit skóro s hřištěm a tak
neodevzdal skorkartu a ve výsledku turnaje má WD.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom