Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
HI—- MASTER<10 , to číslo je včetně desetin a nebo se zaokrouhluje pouze na celé čísla??

A ten, kdo má HI (vlastně HCP) z roku 2016, protože od té doby neodevzdal soutěžní či mimosoutěžní výsledek bude mít co? ELITE nebo 💩 ?

Já osobně chápu tyto odznáčky jako něco ve smyslu „nejvyšší dosažené vzdělání” - ostatně mě v tom utvrzuje i PRO :cool:
 
Upraveno:
Ano, také jsem si všiml, jak se WD rozmohlo.
Myslím, že navto bude muset ČGF reagovat.
Pokud si pamatuji, tak to nějak mělo být vzhledem k HI řešeno (stejně jako další důvody např. DQ).
Řešil bych to jako průměr osmi nejhorších výsledků z posledních 20, to by byla PO (přepočtená odchylka) takové hry. A nebo radikálnější řešení - v případě odstoupení přiřadit nejhorší PO z posledních 20. Ten, kdo odstoupí vyjímečně, tak mu to nijak (nebo nijak výrazně) HI neposune.
Já jsem nadšenej, jak na to lidi rychle přišli - úžasný 😀 Řešit to má právě klubová HCP komise a pokud někdo ví, jaký jsou ty tresty, tak bych byl rád za info.
 
Já jsem nadšenej, jak na to lidi rychle přišli - úžasný 😀 Řešit to má právě klubová HCP komise a pokud někdo ví, jaký jsou ty tresty, tak bych byl rád za info.
D264DB1C-C4CD-4838-8AC3-695264FC89E9.jpeg
7EAC2AD0-86FC-4A26-873B-945FD42D3C06.jpeg
 
Tohle přesně je řešeno v článku Dalibora Procházky https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro-media/aktuality/2465-novy-handicapovy-system-8

... Pokud ovšem hráč výsledek vůbec neodevzdá (tzv. No Return neboli NR) nebo odehraných jamek bude méně, než je potřebné minimum, nezapočítá se mu nic. Žádné paušální zvýšení o desetinku. Pokud ale výsledek neodevzdá s cílem manipulovat resp. ochránit svůj handicap (ať už ve smyslu udržení nízkého nebo naopak vysokého handicapu), přichází na scénu jeho handicapová autorita, která mu namísto toho může zapsat tzv. trestný výsledek a tím mu handicap upravit tak, aby byl více v souladu s realitou. Jasně, jedno NR se může stát, ale pokud takových bude mít hráč více, měla by jeho handicapová autorita určitě zasáhnout.
 
Tohle přesně je řešeno v článku Dalibora Procházky https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro-media/aktuality/2465-novy-handicapovy-system-8

... Pokud ovšem hráč výsledek vůbec neodevzdá (tzv. No Return neboli NR) nebo odehraných jamek bude méně, než je potřebné minimum, nezapočítá se mu nic. Žádné paušální zvýšení o desetinku. Pokud ale výsledek neodevzdá s cílem manipulovat resp. ochránit svůj handicap (ať už ve smyslu udržení nízkého nebo naopak vysokého handicapu), přichází na scénu jeho handicapová autorita, která mu namísto toho může zapsat tzv. trestný výsledek a tím mu handicap upravit tak, aby byl více v souladu s realitou. Jasně, jedno NR se může stát, ale pokud takových bude mít hráč více, měla by jeho handicapová autorita určitě zasáhnout.
Jj, díky chlapi! Člověk nezvládne sledovat všechno! Mno, jsem na ty kontroly zvědav, moc do toho nevidím, navíc jsem ve virtuálním klubu a pochybuju, že zrovna tam se tím bude někdo zabývat.
 
Já jsem nadšenej, jak na to lidi rychle přišli - úžasný 😀 Řešit to má právě klubová HCP komise a pokud někdo ví, jaký jsou ty tresty, tak bych byl rád za info.
Pořád se tady na diskuzi přesvědčuji jak jsem i ve svým věku naivní...já zíram, to by mě nenapadlo...odstoupit ze hry, protože hraju šrot...Co s některými golfisty ten HI dělá...nebo he to ego, či co to je...děsný.
 
Měl bych dotaz ohledně HI, asi už se to řešilo, ale už jsem to nenašel, tak se raději zeptám znovu.
Koukal jsem se dnes na výsledky turnajů na ČGF (http://server.cgf.cz/HcpCheck.aspx) a nenašel jsem tam jeden výsledek. Snad správně jsem odhadl, že tam není výsledek turnaje, který byl napsaný "jen na snížení", někde jsem zaregistroval, že tyto výsledky se v přepočtu neberou.
Ale jak je možné, že v soupisu výsledků mám i jiné turnaje, které také byly "jen na zlepšení".
V podstatě mi tam chybí jen tento jeden turnaj.
Můžete mi tohle někdo pomoct objasnit?
Děkuji.
 
Turnaje jen na zlepšení se berou v úvahu jen v případě dobrého výsledku (na svůj hcp, nebo zlepšení). Když se neuplatní zhoršení, jako by turnaj nebyl.
 
Aha, super, tak to sedí. Dík moc za info, aspoň vím, že tam nemám chybu.
 
Na čgf se včera objevil článek:


---
  • Metodika přechodu EGA-WHS popisuje, jak byly spočítány výchozí hendikepy (resp. hendikepové indexy) pro začátek letošní sezóny na základě historicky evidovaných výsledků. Pro aktivní hráče je to již minulost, ale určitě se to ještě bude hodit každému, kdo se z jakýchkoli důvodů do turnajové hry ještě nezapojil a údiv nad rozdílným hendikepem od konce loňské sezóny ho teprve čeká.
  • Metodika získání prvního hendikepu popisuje, jakým způsobem by měl být přidělen a hlavně na server zanesen úvodní hendikep. Jde o to, že hendikep se opírá výhradně o evidované výsledky, takže jednorázové ruční nastavení (ať už hodnoty 54 nebo jiné) je platné maximálně do prvního odehraného kola. Ale i ten úvodní hendikep by správně měl být založen na nějakém doloženém výsledku, který je záhodno zapsat buď formou nesoutěžního výsledku (pokud jsou k dispozici detaily výsledku) nebo alespoň jako tzv. zahraniční výsledek (pokud jsou k dispozici jenom kumulované hodnoty za celé kolo). Systém sám pak na základě takto zapsaného výsledku spočítá odpovídající první hendikepový index, který v řadě případů bude nižší, než těch 54.
  • Metodika hlášení zahraničních výsledků popisuje, jakým způsobem by hráč měl svému domovskému klubu hlásit všechny své výsledky odehrané jinde, aby mohly být zaevidovány na server ČGF a zahrnuty tak do hendikepových výpočtů. Metodika detailně popisuje, jaké údaje je potřeba doložit. Nejdůležitější je pak dodávat své výsledky obratem a i průběžně, pokud je jich více za sebou. Každopádně za úplnost své hendikepové historie zodpovídá hráč – nenahlášení zahraničního výsledku je ve své podstatě porušením hendikepového řádu, ať už jde o výsledek dobrý nebo špatný. Tak tomu ostatně bylo i předtím, jen je to nyní, s ohledem na jiné principy výpočtu, ještě citlivější záležitost.
  • Metodika zápisu zahraničních výsledků je pak určena klubům a popisuje, jak hráči správně zapsat nahlášený zahraniční výsledek a vypočítat mu tak nový a správný hendikepový index.
---

Odkazy přidávám na Nástěnku (první příspěvek tohoto vlákna).
 
K zamyšlení...

O víkendu se mi stala taková "podivná" věc. Zahrál jsem 31 STB a zhoršil si HI z 7,2 na 8,1. Překvapilo mě, jak jednoduše a rychle je možné si HI zhoršit. Což by mohla být cestička k "nabití" si ran k dobru na očekávaný atraktivní turnaj.

A jak s novými výsledky rychle ubývají ty staré dobré nevejdoucí se už do posledních 20-ti :(
 
Dokázal by mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi HI hracím a turnajovým? Můj známý, který hrál turnaj měl podle hracího HI (28) mít 43 STB, ale dle turnajového zahrál jen 38 STB, které měl ve výsledkové listině - vůbec tomu tím pádem nerozumím. Hrál Beroun ze žlutých odpališť s HI 25, ale v turnaji hrál na 23
 
Dokázal by mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi HI hracím a turnajovým? Můj známý, který hrál turnaj měl podle hracího HI (28) mít 43 STB, ale dle turnajového zahrál jen 38 STB, které měl ve výsledkové listině - vůbec tomu tím pádem nerozumím. Hrál Beroun ze žlutých odpališť s HI 25, ale v turnaji hrál na 23

Jaky turnaj?
 
PRO-AM teaching tour

Turnaj byl pro kategorii amatérů vypsán s omezením HCP na 20. Tzn. proto se původních +27 ran upravilo na "pouhých" +22 ran. Proč to tak bylo je otázka na pořadatele, ale výsledek je správně.
 
Turnaj byl pro kategorii amatérů vypsán s omezením HCP na 20. Tzn. proto se původních +27 ran upravilo na "pouhých" +22 ran. Proč to tak bylo je otázka na pořadatele, ale výsledek je správně.
Takhle se krásně odfiltruje zadržený HI, pro výsledkovou listinu, škoda, že pro úpravu HI není brán skutečný výsledek, nikoli ten upravený.
 
Takhle se krásně odfiltruje zadržený HI, pro výsledkovou listinu, škoda, že pro úpravu HI není brán skutečný výsledek, nikoli ten upravený.

Uprava HI s vysledkem turnaje nijak nesouvisi...
 
Uprava HI s vysledkem turnaje nijak nesouvisi...
Ano, u turnaje na rány, proto mne zarazilo , proč byl uvedeno startovní omezení HI.
Asi někdo použil nějakou zadávací košilku a nevšiml si toho.
 
Ano, u turnaje na rány, proto mne zarazilo , proč byl uvedeno startovní omezení HI.
Asi někdo použil nějakou zadávací košilku a nevšiml si toho.
Protože se hraje soutěž součtu STB u PRO + AM, proto je tam to omezení, aby si někdo nevzal hráče s HI 54 a nevyhráli to jen díky tomu a bylo to maximálně férové.
 
Protože se hraje soutěž součtu STB u PRO + AM, proto je tam to omezení, aby si někdo nevzal hráče s HI 54 a nevyhráli to jen díky tomu a bylo to maximálně férové.
Jestli mluvíme o stejném turnaji , sice jsem tam nebyl, ale dle propozic turnaje žádné pro+am tam nebylo pouze pro kategorii am tabulka dle StB a ano to je to co jsem uváděl vyčihováci by vyhráli prestižní turnaj a tak tam asi bylo omezení max HI 20.
 

Přílohy

  • 58BD1DEC-517D-42D5-BFFB-B3846BDCD191.jpeg
    58BD1DEC-517D-42D5-BFFB-B3846BDCD191.jpeg
    75,1 KB · Zobrazení: 191
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom