Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
Nezabýval jsem se výpočtem, ale pokud si dobře pamatuji, tak se počítá 8 nejlepších výsledků z posledních 20. Může prosím někdo vysvětlit, proč je v daném případě HI 10,6, když ten výsledek není v 8 nejlepších. Nějak tomu nerozumím.
 

Přílohy

  • HI index.png
    HI index.png
    24,8 KB · Zobrazení: 265
10,6 je průměr z 8 nejlepších (tmavě zelených) výsledků
 
HI je průměr z 8mi nejlepších výsledků z posledních 20ti odehraných. Když jsi vypočítáš průměr z tmavě zelených řádků (což je 8 nejlepších), tak Ti vyjde právě 10,6
 
Jsem sice už starší člověk, absolvoval jsem jen asi 4 semestry matematiky na strojní fakultě, ale pokud mám 8 hodnot, nejnižší z nich 8,9 a nejvyšší 9,8, tak se na jejich průměr 10,6 matematicky nedostanu!
 
  • To se mi líbí
Reactions: PFP
Nezabýval jsem se výpočtem, ale pokud si dobře pamatuji, tak se počítá 8 nejlepších výsledků z posledních 20. Může prosím někdo vysvětlit, proč je v daném případě HI 10,6, když ten výsledek není v 8 nejlepších. Nějak tomu nerozumím.
protoze ti zmizel ten vysledek, ktery jsi presne usekl a ten byl lepsi, proto jsi zhorsil
 
Jsem sice už starší člověk, absolvoval jsem jen asi 4 semestry matematiky na strojní fakultě, ale pokud mám 8 hodnot, nejnižší z nich 8,9 a nejvyšší 9,8, tak se na jejich průměr 10,6 matematicky nedostanu!
Počítá se ze sloupce PO
 
Tak po třech turnajích musím říct, že jsem trochu rozpačitý. Byť mi nový systém přijde v obecné rovině spravedlivější a více odpovídající realitě HI daného hráče, tak reálný stav vyhlašování výsledků s tím moc v korelaci není. Jasně, nadále turnaje vyhrává ten s největším ziskem STB nebo nejmenším počtem ran, ale když se pak podíváte do výsledovky a vidíte, že i hráč s výrazně nižším počtem bodů než vy HI snížil, zatímco vy jste jen udrželi, člověk má pocit až určitě nespravedlnosti.

Je to samozřejmě otázka zvyku a ono se to po pár týdnech až měsících obrousí, ale možná by bylo vhodné do serveru ČGF implementovat tu možnost prokliku na historii hráčových výsledků - pak by to bylo lépe "ověřitelné"...

Pro mě je to taky hodně nezvyklé. Věřím, že si to sedne a ve výsledku to bude pro všechny paráda, praktické výhody celosvětového sjednocení, dlouhodobě přesnějšího čísla atd jsou vcelku jasné. Akorát ta fixace na zahrát na 18/36 stb je zažraná. A odstínit se od toho bude chvilku trvat. Líbi se mi moc formulace p. Halady v článku na Golf Digestu

"Jak se dočtete níže, a jak je nutné stále zdůrazňovat: stablefordy nyní vůbec nehrají roli pro výpočet vašeho hendikepu. Jsou jen číslem, které rozhoduje o vašem umístění na konkrétním turnaji, pokud se hrál na stableford."

Ohledně té historie výsledků každého hráče: u sebe ok. Ale úplně bych asi nechtěl takovouto automatickou a na klik jednoduchou lustraci, kde jsem byl posledních 20 turnajů a nějaké trasování mého pohybu dopřát bez mého vědomí a cíleného osobního zveřejnění komukoli. To že je to rozstrkaných tabulkách je fakt, ale zas tak usnadňovat sledování jednotlivce na klik, tady bych to spíš nechtěl. Myslím, že jak jsem k tomuto nastaven, tak by to vedlo u mě i k menší touze hrát turnaje. Ať toto ověřují stk a omezený počet osob, ale ne jednoduše celá golfová veřejnost/kdokoli na světě.
 
Upraveno:
Konečně je to trochu narovnáné k průměrné výkonnosti a obtížnosti hřiště, škoda, že oproti záměru tam není i nepřízeň počasí.
konečně by něco mohli udělat i s HI-seniorů. Proč o tom hovořím. Protože nehledě na HI hrají stále ze žlutých kamenů a co více mnohde je ještě zkracují na modré, prý aby to nebylo příliš obtížné( příklad jamka 5Lipiny se hraje z modrých). Jak potom nazvat takovýto dosažený HI “NADSAZENÝ“, když se hovoří o zadrženém HI. Stálo by možná za zamyšlení, tak jako tobylo u mládeže , aby se to narovnalo buďto přepočet výsledku , nebo přidat počet ran podle obtížnosti , nebo nezapočítavat výsledky do oficiálních statistik.
příkladem je hráč senior/50 let HI na černé odpaliště , HI dosáhl pouze na senior turnajích,kde se hraje nezáležně na HI pouze ze žlutých.
 
Ale úplně bych asi nechtěl takovouto automatickou a na klik jednoduchou lustraci, kde jsem byl posledních 20 turnajů a nějaké trasování mého pohybu dopřát bez mého vědomí a cíleného osobního zveřejnění komukoli. To že je to rozstrkaných tabulkách je fakt, ale zas tak usnadňovat sledování jednotlivce na klik, tady bych to spíš nechtěl. Myslím, že jak jsem k tomuto nastaven, tak by to vedlo u mě i k menší touze hrát turnaje. Ať toto ověřují stk a omezený počet osob, ale ne jednoduše celá golfová veřejnost/kdokoli na světě.

To že do dnešního dne neumí server ČGF zveřejnění údajů pouze pod nějakým přístupovým klíčem pro konkrétního jednotlivce je trochu tragedie. Ale na druhou stranu - z toho odkazu na posledních 20 her poznáš max data turnajů. Kde se to hrálo už poznat není.
 
Kde se to hrálo už poznat není.

Ok, neuvědomil jsem si to. Máš pravdu. Není tam místo. Tak to je polovina (ta horší) v pohodě. Ty termíny asi přežiju. Ale stejně, není mi to pocitově úplně příjemné - že takovéto konkrétní swotky jsou veřejně dostupné. Zabezpečení čgf číslo plus příjmení je tak max proti robotům.
 
Zabezpečení čgf číslo plus příjmení je tak max proti robotům.
Trochu OT , ale vezmi si přihlašování do turnajů, kdokoliv kohokoliv a ten je pak za kokota že tam nepřišel a ani se neomluvil.. zabezpečení 0, zero nic.. ;)
 
Konečně je to trochu narovnáné k průměrné výkonnosti a obtížnosti hřiště, škoda, že oproti záměru tam není i nepřízeň počasí.
Na to jsi přišel kde?

CSA se počítá až na konci dne ze všech výsledků toho dne na hřišti (jak turnajové, tak nesoutěžní) a pokud je tento parametr odlišný od hodnoty 0, tak dojde k následnému přepočítání PO (přepočtená odchylka) všech výsledků toho dne a případné následné úpravě HI.
 
Mam dotaz, abych priste zlepsil, musim zahrat alespon 34 stb? Jelikoz posledni zapocteny vysledek ma 33 bodu? Nebo?
Dekuji

F5801BE2-8821-472E-ABA1-7BC26D7E6CFE.jpeg
 
Mam dotaz, abych priste zlepsil, musim zahrat alespon 34 stb? Jelikoz posledni zapocteny vysledek ma 33 bodu? Nebo?
Dekuji

Zobrazit přílohu 11901
Pokud jsi tu tabulku dole neořízl, tak máš jenom 19 výsledků (a 7 do výpočtu HI), to znamená, že teprve po odehrání dalšího výsledku budeš mít 8 započítávaných.
Takže abys zlepšil, musíš zahrát tak, abys měl PO alespoň 22,5 - takže odhadem budeš potřebovat 36STB.
Pokud zahraješ hůře než na PO 24,1 (odhadem 34STB) tak budeš zhoršovat.
 
Pokud jsi tu tabulku dole neořízl, tak máš jenom 19 výsledků (a 7 do výpočtu HI), to znamená, že teprve po odehrání dalšího výsledku budeš mít 8 započítávaných.
Takže abys zlepšil, musíš zahrát tak, abys měl PO alespoň 22,5 - takže odhadem budeš potřebovat 36STB.
Pokud zahraješ hůře než na PO 24,1 (odhadem 34STB) tak budeš zhoršovat.
Diky moc, nic jsem neorizl.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom