Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg
 
Upraveno:
No, já už tušil, že jsi magor 🤭 to mi bylo jasné po první hře, ale že jsi takový, to jsem nečekal.
Jestli mě naštveš, udělám tabulku i tobě a až spolu půjdeme na turnaj, tak ti před každou jamkou budu říkat, co musíš zahrát... 😂
Mě to fakt baví se v tom hrabat a tohle je pro mě super nástroj. To, že umím 💩 a na funkci rostlináře to nemá vliv, je věc druhá. ;)
 
Jestli mě naštveš, udělám tabulku i tobě a až spolu půjdeme na turnaj, tak ti před každou jamkou budu říkat, co musíš zahrát... 😂
Mě to fakt baví se v tom hrabat a tohle je pro mě super nástroj. To, že umím 💩 a na funkci rostlináře to nemá vliv, je věc druhá. ;)
Říkat to můžeš, v tom problém není, problém bude se těch rad držet :D :D
Každého baví něco ;), ale říkat, že umím 💩 a pak tam sázet birdie, to je rouhání :p:p
 
Jestli mě naštveš, udělám tabulku i tobě a až spolu půjdeme na turnaj, tak ti před každou jamkou budu říkat, co musíš zahrát... 😂
Mě to fakt baví se v tom hrabat a tohle je pro mě super nástroj. To, že umím 💩 a na funkci rostlináře to nemá vliv, je věc druhá. ;)
Jen tak mimochodem, pokud tě baví Excel (což nechápu), kdybys někdy hledal práci, dej vědět. Dohodím ti místo v naši centrále v Belgii. Tam se ti bude líbit, v podstatě nedělají nic jiného než tabulky v Excelu a nahrávají je na server. Sice jsou o ničem, k ničemu a nikdo je nepotřebuje, ale to vám bláznům asi nevadí.
 
Když já dal naposledy birdie, tak se mohlo ještě jezdit k moři... :rolleyes:
Já myslel, že to bylo v době, kdy Mrtvý moře bylo ještě nemocný 🤭😂
 
Jen tak mimochodem, pokud tě baví Excel (což nechápu), kdybys někdy hledal práci, dej vědět. Dohodím ti místo v naši centrále v Belgii. Tam se ti bude líbit, v podstatě nedělají nic jiného než tabulky v Excelu a nahrávají je na server. Sice jsou o ničem, k ničemu a nikdo je nepotřebuje, ale to vám bláznům asi nevadí.
Náhodou Excel je super (jednoznačně nejlepší program od Mrkvosoftu), já dělal už s Excel95 🤭 (to když prakticky skončil Lotus 1-2-3).
Měl sem v tom např. kompletní cenotvorbu firmy vč. operativních kalkulací.

Ale je fakt, že je centrálama (a nejen jima) zneužíván k vytváření blbostí a nesmyslů.
Příkladem je např. tabulka PES, podle které dochází k totální destrukci ekonomiky 😡

Ale tahle tabulka pro výpočet HI je jen taková blbůstka pro hračičky 😂
 
Náhodou Excel je super (jednoznačně nejlepší program od Mrkvosoftu), já dělal už s Excel95 🤭 (to když prakticky skončil Lotus 1-2-3).
Měl sem v tom např. kompletní cenotvorbu firmy vč. operativních kalkulací.

Ale je fakt, že je centrálama (a nejen jima) zneužíván k vytváření blbostí a nesmyslů.
Příkladem je např. tabulka PES, podle které dochází k totální destrukci ekonomiky 😡

Ale tahle tabulka pro výpočet HI je jen taková blbůstka pro hračičky 😂
A já snad tvrdím, že není super?
Osobně jsem léty dospěl do fáze, že do obrazovky nečumím když to není nutné. Rád to přenechám těm, kteří na to ještě nepřišli...
 
Moc hezký:up:...........a taky je hezký pocit, že se tu vyskytujou ještě o něco větší magoři než já :D
Ale pozor, ať nenaštveš @Ferrry aby nám pak neposílal nějaké tabulky 🤭 🤭
Zase aspoň v tom nebudu sám 🤗
 
Jestli mě naštveš, udělám tabulku i tobě a až spolu půjdeme na turnaj, tak ti před každou jamkou budu říkat, co musíš zahrát... 😂

Tohle by byl hodně krutý přístup treba k Jamkovce. Úplně to vidím : "Ty hele, Michale, co jsem koukal do statistik, naposledy si tady zahral párek v roce 2016. Od té doby sem tam bogey, no ale když jsem ti to zprumeroval, tak to za poslední tři roky tady u tebe vychází dlouhodobě jako easy tripl jamka... A ještě mi přišlo zajímavý, že sis na tomhle hřišti většinou na turnaji zkazil HI. Není to zajímavé? No nic, pustíme se do toho, co říkáš? Tak to tam pošli a hezkou hru!" :)
 
Upraveno:
Dneska mi volal kámoš s dotazem, jak se aktuálně vypočítává HI. Mám za to, že se u každé odehrané hry (turnaj + nesoutěžní výsledek) vypočítá PO, následně se z posledních 20ti her vybere 8 nejlepších PO her a průměr dává aktuální HI.
Je to tak?
Pokud ano, tak proč u něj nejsou vybrány výsledky na řádcích 1,4 na úkor řádků 8,13?
 

Přílohy

  • Screenshot 2021-05-31 at 14.56.37.jpeg
    Screenshot 2021-05-31 at 14.56.37.jpeg
    83,7 KB · Zobrazení: 225
Dneska mi volal kámoš s dotazem, jak se aktuálně vypočítává HI. Mám za to, že se u každé odehrané hry (turnaj + nesoutěžní výsledek) vypočítá PO, následně se z posledních 20ti her vybere 8 nejlepších PO her a průměr dává aktuální HI.
Je to tak?
Pokud ano, tak proč u něj nejsou vybrány výsledky na řádcích 1,4 na úkor řádků 8,13?
Je třeba se podívat, jak byl turnaj vypsán, třeba tam ve vztahu k HI bylo nějaké omezení.
 
To me taky napadlo, ale nejnovejsi hra je z vcerejsiho dne, kdy jsme hrali ve Varech a tam zadne omezeni nebylo.
 
To me taky napadlo, ale nejnovejsi hra je z vcerejsiho dne, kdy jsme hrali ve Varech a tam zadne omezeni nebylo.
Kde konkrétně? Protože "včera" žádný turnaj na ČGF ve Varech nevidím...
 
A neberou se nejlepsi "Points"? Pak to vychazi, ze je zapocteno 8 nejvyssich vysledku.
 
Dneska mi volal kámoš s dotazem, jak se aktuálně vypočítává HI. Mám za to, že se u každé odehrané hry (turnaj + nesoutěžní výsledek) vypočítá PO, následně se z posledních 20ti her vybere 8 nejlepších PO her a průměr dává aktuální HI.
Je to tak?
Pokud ano, tak proč u něj nejsou vybrány výsledky na řádcích 1,4 na úkor řádků 8,13

Nový způsob výpočtu výsledku je v podstatě systém, který je v podstatě zcela identický s výpočtem dle stablefordu, jen je přepočítávaný na rány. Princip je ale naprosto stejný, nepočítají se rány navíc, za které by hráč už nebral bod ani ve stablefordu. Proto je v tabulce výsledků praktičtější hledat výsledek ve stablefordu. Tvůj kamarád dosáhl na řádcích 1 - 30 stbl. bodů, na řádku 4 - 32 stbl. Na řádku 8 nasbíral 34 stbl. bodů, na řádku 13 - 36 stbl. Vše vypadá OK.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom