Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Náš golfový hendikap (HI/HCP) - diskuse, otázky, nejasnosti

Praxe a výsledky mnohých ukazují, že to bude občas docela loterie, jak co dopadne. Někteří z nás si to budou umět spočítat, ale pro některé to bude záhadou asi navždy, co tak pročítám a poslouchám názory různě na netu ale i reálně. Aneb, kouzlo statistiky. Téma slouží k příkladům změn, ale i konkrétním tématickým nejasnostem a odpovědím.

---
Připomínám odkazy, které mohou být užitečné:
čgf.jpg

Upraveno:

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Začnu. Poslední má změna. Včera Zbraslav, první devítka. Zahrál jsem celkem 14 STB. Jaké bylo mé překvapení, když se mi upravil HI z 26,7 na 24,4.

Tohle je pro mě teď trochu demotivující, zahraný výsledek rozhodně si zlepšení nezasloužil. Ale už jsem zaregistroval i názor, že to může být ku prospěchu. Člověk to nezahodí na hřišti v půlce, že už to nemá smysl.

• To se mi líbí, Shot!
Reactions: jan

Guarneri

Aktivní člen
Jméno
Ivo
Přijmení
Růžička
Rok ZK
2008
Klub
Čechie
HI (HCP)
10
P/L
Pravák
Značka
Titleist, Odyssey
Není na tom nic divného - stačí se (klidně dopředu) podívat, který výsledek vypadává z posledních 20. První turnaj letos jsem zahál 36 stb. a zhoršil z 9,8 na 10,2. Ale zase ve čtvrtek půjdu na turnaj a nemůžu zhoršit, protože se škrtne výsledek, který se mezi 8 nejlepších nepočítá.

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Stačí se vždy před hrou podívat na http://server.cgf.cz/HcpCheck.aspx
a kouknout, který výsledek mi vypadne z 20 a který je nejhorší z osmi nejlepších (vyznačeno tmavě zelenou barvou). Pak se dá odhadnou, kam půjde HI - jestli nahoru, dolu nebo se nehne.
Někdy ani 38STB nezajistí zlepšení a naopak i 33STB může znamenat zlepšení.
Ale je pravda, že je třeba se snažit kola dohrávat jak nejlíp to jde a nezabalit to. Nikdy nevíš, kdy ti „zabalený” výsledek může spadnou mezi „best 8” ;)

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
... a nemůžu zhoršit, protože se škrtne výsledek, který se mezi 8 nejlepších nepočítá.
Nemůžeš zhoršit ten konkrétní den, nicméně tě „šrot” může dostihnout později ;)

Ukazuje se, že čím více nekonzistentní výsledky hráč bude mít, tím více se mu HI bude měnit jak na horské dráze.

Jamka R. Reader

admin
Tým 19.jamky
Robot 19.jamky
Zahrál jsem 39 stablů a stejně zvyšuji! Jak je to možné?! (GolfDigest.cz)

KOMENTÁŘE > Před pár dny se po koronavirovém přerušení rozjely po republice turnaje a každý den jejich počet roste. Mnozí hráči rekreačních turnajů jsou ovšem velmi překvapení situací, kdy zahrají 39 stablefordů, turnaj třeba i vyhrají a přesto se jim hendikep zhorší. Čím to je?

Pokračovat ve čtení...

Vaclav

Nováček
19.jamka:
Představení
Ahoj.
Mam laicky dotaz k tematu. Hraju ani ne rok a nedavno jsem byl prvne na turnaji. Apka CGF mi pise pred 54, po 40. Nekde jsem zaslechl, ze hcp se muze na 1 turnaji zmenit jen o 7,5. Poradite?

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Ahoj.
Mam laicky dotaz k tematu. Hraju ani ne rok a nedavno jsem byl prvne na turnaji. Apka CGF mi pise pred 54, po 40. Nekde jsem zaslechl, ze hcp se muze na 1 turnaji zmenit jen o 7,5. Poradite?
Pokud je k dispozici pouze jeden výsledek, tak se bere tento výsledek celý.

czordk

Nováček
Jméno
Sebastian
Rok ZK
2012
Klub
PGK
HI (HCP)
13,6
P/L
Levák
19.jamka:
Představení
a kouknout, který výsledek mi vypadne z 20 a který je nejhorší z osmi nejlepších (vyznačeno tmavě zelenou barvou). Pak se dá odhadnou, kam půjde HI - jestli nahoru, dolu nebo se nehne.
Ale je pravda, že je třeba se snažit kola dohrávat jak nejlíp to jde a nezabalit to. Nikdy nevíš, kdy ti „zabalený” výsledek může spadnou mezi „best 8” ;)
Super, díky! O tomhle jsem vůbec nevěděl a díky tomuhle a článku z golfdigestu konečně chápu, jak se to počítá! :)

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,3
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Díky, o téhle stránce jsem nevěděl, hodně mi to pomohlo.

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
@Mirek_62 diky za odkaz, tez jsem neznal.
@requo chapu tve rozcarovani... tez mi to prijde uplne na hlavu. Kdyz zahrajes pod normu, tak by proste clovek nemel nic zlepsovat. :)

ligi

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
Začnu. Poslední má změna. Včera Zbraslav, první devítka. Zahrál jsem celkem 14 STB. Jaké bylo mé překvapení, když se mi upravil HI z 26,7 na 24,4.

Tohle je pro mě teď trochu demotivující, zahraný výsledek rozhodně si zlepšení nezasloužil. Ale už jsem zaregistroval i názor, že to může být ku prospěchu. Člověk to nezahodí na hřišti v půlce, že už to nemá smysl.
Možná ti vypadla z tý dvacítky nějaká hrůza......ale spíš si myslím, že tam musí být nějaký renonc, to snad ani matematicky nejde takovým - promiň - víceméně podprůměrným výkonem zlepšit o takovou dardu .... 2,3! Mrkni na tu tabulku a uvidíš.......

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih

Koukám na tvé výsledky a přijde mi, že je chyba ve výpočtu posledního výsledku
Pokud porovnám výsledek z 9.9.19 a včerejší (zřejmě stejné hřiště), tak 9.9.19 jsi měl PO 25,1 při 20STB a včera při 14STB máš PO 17,5 !!!
To mi fakt nedává smysl, asi bych si to nechal zkontrolovat od STK klubu.

Update: mě v mé tabulce vychází PO 30,2 a ne 17,5 - určitě reklamovat u STK klubu

7C61FD89-C349-46E9-95C5-A0D04576369C.jpeg

Upraveno:

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
26,7
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Koukám na tvé výsledky a přijde mi, že je chyba ve výpočtu posledního výsledku
Pokud porovnám výsledek z 9.9.19 a včerejší (zřejmě stejné hřiště), tak 9.9.19 jsi měl PO 25,1 při 20STB a včera při 14STB máš PO 17,5 !!!
To mi fakt nedává smysl, asi bych si to nechal zkontrolovat od STK klubu.

Update: mě v mé tabulce vychází PO 30,2 a ne 17,5 - určitě reklamovat u STK klubu

Zobrazit přílohu 11886
Jj i 9.9.19 to byla Zbraslav v rámci sunsetů. První devitka. Celý ten "náš" turnaj z pondělka má divné výsledky na prepocteny HI. Zlepšovala i hračka s stb 8. Ne že bych jí to nepřál, ale je to prostě divný.

Ověřím si to dotazem u stk/cgf, diky za kontrolu. Dám vědět, co zjistím. Třeba je to v pořádku, ale pokud je tam dětská chyba, tak ať se to opraví.

Upraveno:
  • To se mi líbí, Shot!

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
10,3
P/L
Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Tak po třech turnajích musím říct, že jsem trochu rozpačitý. Byť mi nový systém přijde v obecné rovině spravedlivější a více odpovídající realitě HI daného hráče, tak reálný stav vyhlašování výsledků s tím moc v korelaci není. Jasně, nadále turnaje vyhrává ten s největším ziskem STB nebo nejmenším počtem ran, ale když se pak podíváte do výsledovky a vidíte, že i hráč s výrazně nižším počtem bodů než vy HI snížil, zatímco vy jste jen udrželi, člověk má pocit až určitě nespravedlnosti.

Je to samozřejmě otázka zvyku a ono se to po pár týdnech až měsících obrousí, ale možná by bylo vhodné do serveru ČGF implementovat tu možnost prokliku na historii hráčových výsledků - pak by to bylo lépe "ověřitelné"...

• To se mi líbí, Shot!

alda

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Tak vypada, ze i mne trosku dostihl vypocet HI. Kaslal, jsem na vysledky od 32 do 36 ze zahranici, rikam, si zadna zmena se neprojevi, co s tim budu otravovat klub a najednou to neni az tak priznive pro mne :)

Jerry

Guru fóra
Rok ZK
2015
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
16,1
P/L
Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB
možná by bylo vhodné do serveru ČGF implementovat tu možnost prokliku na historii hráčových výsledků - pak by to bylo lépe "ověřitelné"...
Souhlas. Ten samý přehled na jeden klik bych přivítal i na TT na svůj výpočet HI.

Izanagi

Člen fóra
Jméno
Michal
Rok ZK
2015
HI (HCP)
20
P/L
Pravák
19.jamka:
Představení
WITB
Je to docela divočina. V nějakém tématu jsem tu psal, že mě na jaře po přepočtu ještě dodatečně snížili HI o další 2 z důvodu malého počtu výsledků a jednoho výjimečně dobrého. Měl jsem 18,7. Teď po dvou turnajích a jednom nesoutěžním jsem na 20. Přitom podle stbl jsem dle starého systému hrál na sebe:oops:

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom