Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Náramkové hodinky na golfu. Ano nebo ne?

Takto vypada strojek stary 130 let!

24834153-71BB-445A-BB39-3FE176721EEA.jpeg
 
....Vypada to, ze nejlepsi golfove hodinky se udelaly diky US army :D

Tak jestli se nějaké hodinky díky US army udělaly, to jsem snad ani nechtěl vědět... ;-)

Ale nejlepší hodinky na golf už tu přece dávno jsou


H2_.jpg H1_.jpg
 
jan: No tedy, to je maso, s turbilionem může hrát golf jedině... Bubba Watson :). Nebo někdo, kdo ho fasuje jako pracovní pomůcku. Tak yýstřední milionář by to mohl být :). I když na druhou strranu, podle mě se ten nepříznivý vliv golfu na hodinky příliš dramatizuje, běžte si zaběhat a protřepete je mnohem víc. A jak by řekl Jára Cimrman - bude-li vás honit četník, nebo budete-li dobíhat vlak, taky se nejdřív nezastavíte a nesundáte si hodinky z ruky ;-).

@Guarneri: hesalit nebo safír? ;-)
 
Upraveno moderátorem:
No tedy, to je maso, s turbilionem může hrát golf jedině... Bubba Watson :). Nebo někdo, kdo ho fasuje jako pracovní pomůcku.

Presne tak. My ostatni si za ty penize radeji poridime novy dum nebo poradne auto. :D
Jak jsem to pochopil, tak prave Richard Mille si zalozil existenci na vyrobe turbilionu, co vydrzi vice nez bezne hodinky. Normalni turbilion se rozbije pri spatnem pohledu na nej... on je rozdal lidem jako Watson nebo Nadal, aby je meli na sobe pri sportu, ktery se pro hodinky nedoporucuje vubec. Kolik kusu kazdy nafasoval se asi nedozvime, stejne ani to, jak presne to chodi. :D

Ohledne toho vlivu... urcite je dobre rozlisovat to, ze hodinky ztrati presnost nebo se rozbiji komplet.
Jsou celkem dobre dolozene situace, kdy napriklad ruzne armady resily presnost mechanickych hodinek pro piloty (akrobacie a nasledne jets). Vice mene se to vyresilo prichodem quartz/digitalek.
Mnoho lidi hraje golf s hodinkami, ale stejne tak drtiva vetsina lidi vubec neresi, kdyz jim jejich rolexy misto deklarovane presnosti +-2s denne delaji 20x horsi vysledek, jeste idealne kdyz to neni konstantne jednim smerem.

Me osobne prijde logicke je trosku setrit... ale je to dano proste tim, ze kdyz neco stoji desitky tisic, tak se k tomu proste chovam slusne. A naopak mam i kusy za jednotky tisic, ktere beru vice spotrebne/sportovne.
U golfu je vyhoda, ze na nej mam specialni hodinky a bezne mi vzdy vadily (vaha), takze toto nemusim resit. :D
 
Hesalit - prostě original, ze začátku jsem toho trochu litoval, ale zvykl jsem si.

Nový dům, nebo pořádné auto - to nejsou tyhle hodinky, dům by byl spíš z lega, auto by asi šlo, ale pořádné těžko.
 
Hesalit - prostě original, ze začátku jsem toho trochu litoval, ale zvykl jsem si.

Nový dům, nebo pořádné auto - to nejsou tyhle hodinky, dům by byl spíš z lega, auto by asi šlo, ale pořádné těžko.
Tak je fakt, ze ojete milly, nektere modely, lze koupit i pod 2 miliony czk :D
 
Guarneri: já jsem chtěl safír, protože ten plast se snadno poškrábe, kdo ho má, tak ho musí čas od času leštit. Ale vypouklý safír má takové mléčné zakalení na okraji, na to jsem si zase musel zvyknout já, nic není dokonalé. A taky mi trochu vadí ta masivní vteřinovka, při letmém pohledu se mi plete se s hodinovou, teda pokud nemám puštěné chrono.

jan: jak už psal Guarneri, tyhle hodinky zase tak moc nestojí, standardní provedení se dá sehnat pod sto tisíc, u limitovaných edic (které sekají, jako Baťa cvičky :( ) to můžou být i násobky. V podstatě si můžeš vybrat, jestli si koupíš nové "originální" Primky, nebo moony. A když se na to podíváš takhle, tak pak už jenom kroutíš hlavou nad sebevědomím obchodníků z Eltonu.

S těmi vlivy jsi to myslím vystihl. Kdo má rolexy na takové to běžné denní nošení (a nemá jenom jedny), tak to vůbec neřeší, je to pro něj spotřebka. A my ostatní se k tak drahému mechanismu chováme slušně. Od toho mám na bagu kapsu na cennosti, golf se nehraje na čas - a já nemám rád, když se mi pod tahem potí ruka, kožené řemínky v létě z toho důvodu nosím jenom na "reprezentaci". Na druhou stranu, dnešní hodinky snad musí něco vydržet - a na třetí stranu, nekoupit si občas nové hodinky, co by to bylo za život? :)
 
Mám je jedenáct let a sklíčko už mám třetí. Hodinky jsem tehdy kupoval s 50, nebo 60% slevou. Teda dostal k narozeninám :)
 
Btw. Resite nekdo presnost?
 
jan: přesnost? :). U manuálního nátahu to seřídím při natahování, nenosím je každý den a těch pár vteřin za den se zaťatými zuby přežiju ;-). I když je fakt, že tu mám jedny Poljoty a ty dělají za den 12 minut do plusu, to už je malinko nepříjemné :).
 
jan: přesnost? :). U manuálního nátahu to seřídím při natahování, nenosím je každý den a těch pár vteřin za den se zaťatými zuby přežiju ;-). I když je fakt, že tu mám jedny Poljoty a ty dělají za den 12 minut do plusu, to už je malinko nepříjemné :).
Mam to stejne... winder doma sice mam, ale stvalo me, ze ho slysim. :D
 
@alda
Máš nějaký odkaz na cenu?
Jinak já nevím, už i ty nové garminy mi přijdou cenově přes čáru. Nejsou to hodinky, je to zařízení ve tvaru hodinek, které za pár let bude dobré leda dětem na hraní jak zastará.
A vypálit za něco takového 50-100t mi přijde padlé na hlavu, když za tu cenu můžu mít už slušné klasické hodinky.
 
No já už taky.
Na mechaniku zapomeň, jsou to normální smarwatch s android wear (Nebo jak se to jmenuje zrovna ted). Mají to propojené s aplikací v telefonu, pro všechny fce se bez něj neobejdeš.
Za mě - hloupý vtip...
To mám u svejch samsungů za 300 dolarů taky.

Kdo má apple watch, může si tu aplikaci stáhnout a používat.
 
No já už taky.
Na mechaniku zapomeň, jsou to normální smarwatch s android wear (Nebo jak se to jmenuje zrovna ted). Mají to propojené s aplikací v telefonu, pro všechny fce se bez něj neobejdeš.
Za mě - hloupý vtip...
To mám u svejch samsungů za 300 dolarů taky.

Kdo má apple watch, může si tu aplikaci stáhnout a používat.
jj ja si delal srandicky :)

aplikaci jsem si nainstaloval a vypada docela dobre.... pekne zobrazeni jamek v 3D, hned zitra ji otestuju na hristi, ci bude fungovat uplne samostatne a jake bude ovladani a co zobrazi ve statistice...

.... budu hrat lepe????? :):):)
 
jj ja si delal srandicky :)

aplikaci jsem si nainstaloval a vypada docela dobre.... pekne zobrazeni jamek v 3D, hned zitra ji otestuju na hristi, ci bude fungovat uplne samostatne a jake bude ovladani a co zobrazi ve statistice...

.... budu hrat lepe????? :):):)
No nekup to - hodinky za 1850$ a ještě platit každý rok 1500,- Kč za přístup ke všem funkcím a upgrade appky 🤭:down:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom