Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Nadace Jakuba Voráčka – Golf přinesl 330.000 pro Kluka puka

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
Nadace Jakuba Voráčka – Golf přinesl 330.000 pro Kluka puka (Golf.cz)

Jakub Voráček a celá řada sportovních i kulturních osobností podpořili svou golfovou hrou pacienty s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní.
Motto Nadace Jakuba Voráčka „Nenechte se vyřadit ze hry“ se v pondělí 7.6.2021 opět ozývalo ze všech koutů nádherného Panorama Golf Resortu Kácov. Dary a příspěvky z této akce se vyšplhaly na krásných 330.000 Kč. Cílem Nadace Jakuba Voráčka je přímá finanční podpora, kterou nadace pomáhá zlepšit situaci a kvalitu života konkrétních pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní (RS). Dle slov spoluzakladatelky a sestry Jakuba Petry Klausové, počet žádostí o příspěvky a pomoc stále roste. To je i důvod, proč kromě vlastního financování nadace pořádá i několik sportovně laděných akcí, které pomáhají nejen s medializací aktivit a projektů, ale přinášejí i další tolik potřebné prostředky.

Podpořit Jakuba svou hrou na turnaj GOLF PRO KLUKA PUKA 2021 přijela celá řada známých sportovců i kulturních osobností a donátorů nadace. Hráče čekalo fyzicky náročné 18 jamek dlouhé klání, včetně vložených soutěží, ale i již tradiční „trouble shot Kluka Puka“ na úplný závěr turnaje, kdy z lávky před klubovnou hráči přihrávají co nejblíže k hokejce Kluka Puka, který́ pomrkával zhruba 50 metrů dále. Za příspěvky a zakoupená nadačního fee pro hru po boku známých sportovců a osobností se podařilo získat neuvěřitelných 330.000 korun. Sestra Jakuba a ředitelka nadace, Petra Klausová byla dojatá: „Velice děkujeme za tak krásnou pomoc a podporu všem, kteří se připojili. Jsme moc rádi a vážíme si, že jste si našli čas na toto krásné setkání. Určitě budeme v nadační golfové túře pokračovat i v dalších letech.“ Jakub sám doplňuje: „…den na golfu mám nejradši. Navíc, když hraju pro pacienty s RS, odpouštím si ty nepovedený rány. A když mám kolem sebe lidi, kteří jsou mi blízcí, tak si to prostě moc užívám. Je to pro mě velký relax. Doufám, že si to všichni užili se mnou. Ještě bych rád doplnil, že tentokrát se mezi nás nově zapojili pro mě moc důležití, Petr a Karel Svobodovi. Opravdu hodně mi pomohli, jsem moc rád, že dorazili. Navíc Petr byl u toho, když nadace vznikala a pomohl tomu, že věnuje se právě RS. Svou podporu korunoval tím, že právě naší nadaci věnoval svou olympijskou zlatou medaili z Nagana.“

Prvenství ve třech kategoriích turnaje Golf pro Kluka Puka 2021 vybojovali Martin Růžička, Antonín Gazdík a Michal Neuvirth. Nejdelším drivem se i přes hojnou účast hokejistů pyšnil tenista Tomáš Dominik a nejpřesnější ze všech byl Roman Procháska. Nově se soutěžilo i v kategorii pro negolfisty, kterých dorazilo skoro 20. A svou první golfovou výhru v rámci puttovací soutěže získali Anna Klausová a Michal Šindelář. Všem moc gratulujeme!

Komu konkrétně a v jaké výši nadace pomůže si budou moci všichni přečíst na webových stránkách po zasedání druhé kvartální rady v první polovině měsíce července. Všechny dosud rozdělené příspěvky jsou již uveřejněny: http://www.nadacejakubavoracka.cz/komu-jsme-pomohli.
Děkujeme a těšíme se se všemi brzy na viděnou.

Petra a Jakub​

The post Nadace Jakuba Voráčka – Golf přinesl 330.000 pro Kluka puka appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom