Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Mysleli jste si na začátku, že za rok budete singlisti? :)

Mysleli jste si na začátku svého golfu, že za rok budete singlisti? :)

  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    31

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Před chvíli jsem utěšoval jednoho svého známého, který začal s golfem minulý rok, a má krizi, že mu to nějak nejde, že si myslel, že už teď bude mrskat míček po hřišti jak profík. Tak jsem mu povídal, že jsem měl na začátku taky dojem, že do roka do dvou budu bez problému hráčem, který celému světu ukáže... no, byl jsem prakticky poučen, že ne. Asi to má co dělat s věkem. A postupně získávanou moudrostí... :-D

Co vy, taky jste si mysleli, že do roka do dvou budete singlisti? :) Hlasování v anketě.
A trochu vážněji - kdy jste zažili největší svoji stopku ve své golfové výkonosti a proč?
 
To jsem si rozhodně nemyslel. Vlastně až vloni (po pěti letech od prvního úderu na drivingu) jsem si toho červa lehce připustil do hlavy. A tak teď mám takový smělý plán, že do dvou let to prostě dám.😜
 
Asi má představa nebyla vztažena konkrétně na single, ale myslel jsem si, že můj progres bude lineárně navazovat na první snížení HCP. A ono se to u 14 zastavilo. Asi bych se mohl vymlouvat na to, že v té době jsem hůl držel v ruce v průměru 1x za měsíc a turnajové hry jsem za rok odehrál 4, ale skutečnost že jsem narazil na dno své výkonnosti mne obestoupila ze všech stran. A z nějakého nejasného důvodu se zase rozplynula, takže single byl loni slavnostně pokořen. Takže aktuálně očekávám, že stejnou rychlostí dojdu až k nule...:)
 
Čím starší člověk s golfem začíná, tím hůř se HI stlačuje. Samozřejmě, že záleží i na talentu, pohybové zdatnosti a tréninkové píli.
Dle mého je asi nejtěžší posun z HI cca 13 na single. Člověk cítí, že by to mohlo jít - a ono ne.
No znám i pár „smutných” případů, kdy se hráči dostali na HI 10,0 - 10,2 , ale na single se nikdy nedostali.
 
Čím starší člověk s golfem začíná, tím hůř se HI stlačuje. Samozřejmě, že záleží i na talentu, pohybové zdatnosti a tréninkové píli.
Dle mého je asi nejtěžší posun z HI cca 13 na single. Člověk cítí, že by to mohlo jít - a ono ne.
No znám i pár „smutných” případů, kdy se hráči dostali na HI 10,0 - 10,2 , ale na single se nikdy nedostali.
takovych nejtezsich posunu je pak vic, hodne lidi se sekne na hcp 4,5 a pak 3,5 :D
 
Takže aktuálně očekávám, že stejnou rychlostí dojdu až k nule...:)
Dostat se k nule je ještě těžší, než ze 14 na single ;)

Ono je krásné mít single HI, ale když pak zjistí, že už za double bogie má „0” a bogie většinou taky není žádná sláva a musí ho vyrovnat zahráním birdie, tak to člověka někdy i psychicky deptá.

A pokud pak jdete s vyšším HI, tak můžete zahlédnou nechápavé pohledy, když se snažíte soustředit na ten „metrový” pat do paru.

Ono hrát na single opravdu vyžaduje čistou hlavu a plné soustředění na každou ránu.
 
Asi tuším kdo se schovává pod tím 3,5 :)
neni to narazka na nikoho, ale vlastni zkusenost a pozorovani :)
 
Nenapadlo ani náhodou! Ale když se začíná ve 44, tak je to asi logické, zvlášť když je člověk samouk. Ale hodně jsem prožíval pokoření hranice 20. Po singlu nijak zvlášť netoužím, jsem realista, který už pozná svoje limity. Více by mě potěšilo pokoření hranice 80 ran na paru hřiště 72 a aspoň jedno HIO!
 
Ani mě to nenapadlo, byl jsem rád, že jsem začal hrát a pomalu se učil, co a jak. A na turnaj jsme měl obavu jít.
A limitů na zásek je určitě víc, ale pořád mám za to, že pokud se chci posunout a pokořit nějaký zásek, měl bych trénovat. Ach jo.
 
Nenapadlo ani náhodou! Ale když se začíná ve 44, tak je to asi logické, zvlášť když je člověk samouk.
Já začal s golfem ve 48 letech a a single pokořil jako samouk v 55 ;)
Vloni jsem se dostal na zatím nejnižší hodnotu HI 7,6.
 
Já začal s golfem ve 48 letech a a single pokořil jako samouk v 55 ;)
Vloni jsem se dostal na zatím nejnižší hodnotu HI 7,6.
Já začal s golfem ve 46 letech....a po deseti letech v 56 slavně pokořil HI 20:D.........
Což - abych navázal na Michalovu otázku - je nejspíše moje stopka. A proč? Asi jednoduché........věk + samouk + skoro žádný trénink. Se divím, že s touto trojkombinací jsem se vůbec asi na čtvrt roku pod tu "dvacku" dostal.:)
 
Asi jednoduché........věk + samouk + skoro žádný trénink. Se divím, že s touto trojkombinací jsem se vůbec asi na čtvrt roku pod tu "dvacku" dostal.:)
Myslím, že hlavní důvod bude „skoro žádný trénink”.
Golf je opravdu o konzistenci a to bez pravidelné hry a tréninku (i formou tréninkové hry) prostě nejde.
 
Jsem držitelem karty od srpna loňského roku a HI mi zůstal na 51.1. Bohužel vzhledem ke sněhu a covidu stihnu jít na hřiště jenom několikrát za měsíc. Nebýt toho, jsem si jistý že okolo 10 už určitě musím být :D :D :D
 
Já začal s golfem ve 48 letech a a single pokořil jako samouk v 55 ;)
Vloni jsem se dostal na zatím nejnižší hodnotu HI 7,6.
Tak jasně. Když není člověk úplný kopyto a věnuje tomu čas, tak se to dá zvládnout. On ten single hcp není pro každého zase tak důležitý, když vezmeš v úvahu priority, ambice a třeba zdravotní limity. Taky je na 100% rozdíl 9,9 nebo 5 a méně, natož scratch. Hodně lidí osciluje kolem 10,0 a jsou z toho na nervy. Ty hraješ cca 4x víc turnajů za sezónu, než já a o dalším čase s golfem ani nemluvím. Máš i bohaté, teoretické znalosti a občas to vypadá, že žiješ golfem 24 hodin denně. Kdo jiný než Ty, by tady měl mít single? Za sebe říkám, že se snažím nezabřednout do "Kdybyování" a tak pouze konstatuju: "Čuchnul jsem si." Toť vše!😀
 
Já ustrnul na HI cca. 18 pár let, malé děti = minimum golfu, priority jinde...minulý rok jsem hrál jak nikdy, turnaje i "normální " hry a k tomu před 2 lety nové hole a sjel jsem z 13 na 10.7... singl neřeším, jde spíš o pocit...obecně nerad hraji se singlama, většinou to strašně žerou, nervíky, zeměměřiči... dělají z toho zbytečně vědu, je to jen golf...chodím pravidelně s kámošem, HI kolem třiceti, no stress, sranda...HI singl samozřejmě hezký, ale pohoda je pohoda...když dám singl ok, když ne, hlavně, že mě to bude dál bavit
 
Jasný že věřil .. Stále tomu věřím :D :D :D
 

Přílohy

  • 1612855374209.png
    1612855374209.png
    8,4 KB · Zobrazení: 195
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom