Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můžu hrát na indooru s míčkem, který má značku fixou?

F

Frank

Neregistrovaný
Dobrý večer,

byli jsme se známým na indooru v Praze v Čechii, a nemohli jsme se shodnout, s jakým míčkem se má hrát, jestli se má hrát s novým, nepopsaným, nebo se může vzít i popsaný fixou. Já mu tvrdil, že fixa špiní plátno. To po chvíli uznal, ale že to je stejně zanedbatelné a že tak hrajou všichni, co zná.

Jak to s míčky na indooru je?
Poradíte?
 
Já osobně mám za to, že by se nemělo hrát ani s místními drivingovými (na soutěži s žádnými), protože jsou taky dost "ošuntělý" a stejně jako fix na míčku špiní plátno. Už jen to, jak to občas zmaže hůl, natož pak to bílý plátno.

A taky nedoporučuji vytahovat úplně to nejlepší, co v bagu najdeš, moje zkušenost je dost konzistentní a to taková, že po pár hrách ten míček důsledkem nárazů praskne.
 
Dobrý večer,

byli jsme se známým na indooru v Praze v Čechii, a nemohli jsme se shodnout, s jakým míčkem se má hrát, jestli se má hrát s novým, nepopsaným, nebo se může vzít i popsaný fixou. Já mu tvrdil, že fixa špiní plátno. To po chvíli uznal, ale že to je stejně zanedbatelné a že tak hrajou všichni, co zná.

Jak to s míčky na indooru je?
Poradíte?
Říkal jsi mu to správně. A to samé platí o holích. Vždy jen čisté !!
 
Dobrý večer,

byli jsme se známým na indooru v Praze v Čechii, a nemohli jsme se shodnout, s jakým míčkem se má hrát, jestli se má hrát s novým, nepopsaným, nebo se může vzít i popsaný fixou. Já mu tvrdil, že fixa špiní plátno. To po chvíli uznal, ale že to je stejně zanedbatelné a že tak hrajou všichni, co zná.

Jak to s míčky na indooru je?
Poradíte?
Ahoj, zde by měl vládnout především selský rozum, špinavý-popsaný míč = špinavé plátno. Špinavé plátno znamená zkreslení a šmouhy...
Já si na plátno beru míče nové, vydrží mi celou sezonu, krom všeho mám i dobrý pocit. ;-)
 
Mívají to v provozních podmínkách. V Erpet se nesmělo hrát ani s míčky s dotištěným logem. Také prý mohou špinit plátno.
 
Ano, na indooru by se mělo hrát míčky bez popisků fixou a dokonce bez dodatečně tisknutých log!!!

Pokud by hráli všichni s počmáranými nebo dodatečně potisknutými míčky, tak by bylo plátno během poměrně krátké doby špinavé.
Ono totiž „100x nic umořilo i vola”.
Jen by mne zajímalo, zda by k tomu, že je to zanedbatelné, tak kolega přistupoval i pokud by to byl jeho majetek.
Ostatně bych se nedivil, kdyby bylo v provozním řádu indooru napsáno, že takovéto míčky nelze použít.
Je třeba si uvědomit, že ten míč naráží do plátna často s velmi vysokými otáčkami, které po dotyku s plátnem výrazně redukuje. Třením, jak známo, vniká teplo. Takže jakékoliv „grafické” úpravy na míči se „otisknou” na plátno.

Já jsem ve svém indooru (než jsem si pořídil plátno) začínal se zelenou sítí určenou na golf.
Tyto sítě se běžně vyrábějí tzv. „bezuzlovou” technologií. Protože je k výrobě použit plast, jsou k sobě oka svařovány působením tepla. Tyto sváry po určité (krátké) době začly povolovat, navíc se zelená barva přenášela i na míče.

Takže do indooru POUZE S ČISTÝMI míči bez dodatečných potisků či malůvek.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom