Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Může se golfový rozhodčí v ČR uživit plnohodnotně?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Není to úplně na samostatnou Otázku, spíše je to téma, které mě už nějakou chvíli zajímá a třeba k tomu vznikne i obsáhlejší diskuse. Zajímalo by mě to, jak je to s pískáním golfu, coby zdrojem rohlíků. Může se v ČR a případně od jaké úrovně golfový rozhodčí na full time uživit? Se započtením nákladů? Živnost? Pravděpodobně se jede asi jen na ičo nebo?

Jaké jsou odměny od čgf/plat... fixní per turnaj?

PS: Nemám chuť jít pískat, ale co víte, kdy mě z toho v práci "jebne". :)
 
Není to úplně na samostatnou Otázku, spíše je to téma, které mě už nějakou chvíli zajímá a třeba k tomu vznikne i obsáhlejší diskuse. Zajímalo by mě to, jak je to s pískáním golfu, coby zdrojem rohlíků. Může se v ČR a případně od jaké úrovně golfový rozhodčí na full time uživit? Se započtením nákladů? Živnost? Pravděpodobně se jede asi jen na ičo nebo?

Jaké jsou odměny od čgf/plat... fixní per turnaj?

PS: Nemám chuť jít pískat, ale co víte, kdy mě z toho v práci "jebne". :)
Osobně si myslím, že v naší kotlině ne.
Jen pro zajímavost, u extrémního golfu je to 400Kč + inflace od roku 2010 za akci
tady třeba odměny v tenise http://www.cztenis.cz/docs/rozhodci-sazebnik-2019.xls
 
Není to úplně na samostatnou Otázku, spíše je to téma, které mě už nějakou chvíli zajímá a třeba k tomu vznikne i obsáhlejší diskuse. Zajímalo by mě to, jak je to s pískáním golfu, coby zdrojem rohlíků. Může se v ČR a případně od jaké úrovně golfový rozhodčí na full time uživit? Se započtením nákladů? Živnost? Pravděpodobně se jede asi jen na ičo nebo?

Jaké jsou odměny od čgf/plat... fixní per turnaj?

PS: Nemám chuť jít pískat, ale co víte, kdy mě z toho v práci "jebne". :)

Mne už prdlo v hlavě :-D ...

Můj názor je asi takový ...
III. třída - je na rozkoukání jak co funguje a na výpomoc domovskému klubu
II. třída - to je pro čgf jestli to začínáš myslet vážně?
I. třída - tak asi to opravdu myslíš vážně a už máš i něco odpískáno
R&A - ok, tak už teda rozhodčí jseš a můžeš soudcovat na velkých turnajích, kde se dá vydělat i nějaká kačka :-D

Beru to s nadsázkou, spíš by to chtělo objektivní názor někoho kdo prošel všemi stupni .. :)
 
Není to úplně na samostatnou Otázku, spíše je to téma, které mě už nějakou chvíli zajímá a třeba k tomu vznikne i obsáhlejší diskuse. Zajímalo by mě to, jak je to s pískáním golfu, coby zdrojem rohlíků. Může se v ČR a případně od jaké úrovně golfový rozhodčí na full time uživit? Se započtením nákladů? Živnost? Pravděpodobně se jede asi jen na ičo nebo?

Jaké jsou odměny od čgf/plat... fixní per turnaj?

PS: Nemám chuť jít pískat, ale co víte, kdy mě z toho v práci "jebne". :)

Odměny se řídí směrnicemi, které jsem dal do přílohy. Stručně - na turnajích CGF je nejvyšší odměna 3 500 kč / den, v případě že jsi ředitel turnaje a zároveň hlavní rozhodčí, pro ostatní samozřejmě výrazně klesají. Federace zároveň hradí ubytování, nějaké diety a cestovné. Uživit na full time se tím podle mne nedá ( znám podmínky, ale osobně nepracuji ), protože je v Česku poměrně hodně vysoce kvalifikovaných rozhodčích ( mezinárodních ), ale turnajů zas tolik ne. Navíc část nejlépe placených míst ( obvykle ředitel ) si pro sebe ponechávají placení zaměstnanci CGF ( Klikar, Libecajt, Šonka ). Ještě upřesnění - ideální pozice není rozhodčí, ale ředitel turnaje.Ředitel turnaje se totiž rozhodně nestrhá, pozice hlavního rozhodčího je náročná práce od rána do večera s velkou zodpovědností.
 

Přílohy

  • Rozhodnuti vyboru CGF 2-23-2019 o poskytovani cestovnich nahrad osobam mimo CGF.pdf
    193 KB · Zobrazení: 258
  • 2019_STK_Smernice_3-2019.pdf
    681,4 KB · Zobrazení: 285
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom