Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Musím být členem nějakého golfového klubu?

P

Pavel R.

Neregistrovaný
Ahoj, loni jsem si udělal zkoužku golfové způsobilosti a letos bych chtěl jezdit po hřištích a hrát, ale jen tak. Potřebuju k tomu být členem nějakého golfového klubu? K čemu vlastně mi je členství? Nechci být někde zavázaný. Pustí mě bez členství na hřiště? Co ke vstupu na hřiště potřebuji? Hrát turnaje nechci, hendikap mě vůbec nezajímá. Díky za radu.
 
Ahoj, loni jsem si udělal zkoužku golfové způsobilosti a letos bych chtěl jezdit po hřištích a hrát, ale jen tak. Potřebuju k tomu být členem nějakého golfového klubu? K čemu vlastně mi je členství? Nechci být někde zavázaný. Pustí mě bez členství na hřiště? Co ke vstupu na hřiště potřebuji? Hrát turnaje nechci, hendikap mě vůbec nezajímá. Díky za radu.

Ahoj Pavle,

na 99,9% golfových hřišť a to jak u nás, tak v cizině, členství v golfovém klubu nepotřebuješ. Je samozřejmě otázkou, co přesně za zkoušku máš a zda je na protokolu o jejím absolvování uvedeno, že ti byl přidělen hendikep - zpravidla 54. Pokud tomu tak je, tak se tímto protokolem stačí prokázat na recepci a zaplatit odpovídající greenfee.

Pokud nebude recepční lempl a zadá tě do odbavovacího systému TeeTime (pracuje s ním cca 95% hřišť v ČR), tak od příští návštěvy už po tobě pravděpodobně ani ten protokol chtít nebudou, protože si tě v systému dohledají.

Zároveň dnes už podstatná část hřišť ani přidělení HCP neřeší a tudíž odpovídám i na možnost, kdybys náhodou měl pouze protokol odpovídající jakémusi zaučení v golfu, ale bez přidělení HCP. V takovém případě je dobré si před hrou telefonicky ověřit, zda na hřiště takové hráče pouští a za jakých podmínek.

A poté existuje naprosto zanedbatelné 0,1% hřišť, kam se dostanou pouze členové klubu, případně pozvaní. U nás v tuto chvíli Beroun (v zimě může hrát kdokoli), Casa Serena (na pozvání) a pravděpodobně Oaks (v tuto chvíli může rovněž hrát kdokoli).

Členství se za posledních pár let často degradovalo pouze do podoby jakési permanentky, kde za určitý roční obnos (a někde i vstupní poplatek) získáš možnost hrát neomezeně po celý rok, případně za speciálních výhodných podmínek. Často jsou s tím spojené další benefity, jako slevy na partnerská hřiště daného klubu (u nás v Hořehledech mohou např. členové hrát zcela zdarma na dalších 4 hřištích v okolí), slevy na útratu v restauraci, na tréninky, buginy, ubytování,...A je pak na tobě si spočítat ekonomickou rentabilitu takového produktu.

Je dobré zdůraznit, že bez členství v klubu si nezahraješ turnaje a nesnížíš si HCP. Ale pokud tě tyto věci nezajímají, tak až na zcela zanedbatelné výjimky členství skutečně nepotřebuješ.

Kdyby tě cokoli dalšího zajímalo, klidně se ptej. Hezkou hru!
 
Ahoj pokud to je, tak jak píšeš, tak členství vůbec nepotřebuješ. Ke hře na hřišti ti stačí rezervace hry předem na daný čas a nebo si tuto udělat po dojezdu na hřiště. Já raději volím první variantu, aspoň vím, že na daný čas bude místo a nemusím třeba dlouho čekat. Určitě je dobré mít u sebe i potvrzení o ZK (stačí fotka v telefonu). Někdy ji mohou chtít. Členství ti přinese možnost hrát turnaje, případně reciprocity na jiných hřištích - tedy lepší cenu na fee.
 
Na tvém místě bych turnaje nezavrhoval, je dobré být členem a zkusit nějaký. Je to zajímavá zkušenost a potkáš podobně postižené, lecos se dozvíš. Je to do značné míry zábavná společenská událost. Původně jsem to cítíl jako ty a dnes na turnaje jezdím velice rád.
 
Ahoj, loni jsem si udělal zkoužku golfové způsobilosti a letos bych chtěl jezdit po hřištích a hrát, ale jen tak. Potřebuju k tomu být členem nějakého golfového klubu? K čemu vlastně mi je členství? Nechci být někde zavázaný. Pustí mě bez členství na hřiště? Co ke vstupu na hřiště potřebuji? Hrát turnaje nechci, hendikap mě vůbec nezajímá. Díky za radu.
Ahoj, členství v golfovém klubu je nezbytné, pokud chceš hrát turnaje. Doporučuji ČGK (český golfový klub) mají velké výhody, členství za 1000,- Kč a driving v Praze bez placení vstupu, míček za 1,- Kč. Neznám lepší možnost, jak si nechat vést HI. Nicméně, jestli máš hřiště do 45 minut, tak přemýšlej i nad tím...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom