Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můj švih (Seppper)

Seppper

Guru fóra
Klub
Golf Club Beřovice
HI (HCP)
6,8
Jedna doga z Berouna, jamka 14., dle mého pohledu švihnuto zvenku dovnitř, taky sem to trefil na úderové ploše hodně nahoře, takže to nemělo sílu, nicméně ty bankry dole to přeletělo.
Vítám tipy, co zlepšit. Moje typická rána bývá poslední dobou fade, v horším šlajz.

 
Jedna doga z Berouna, jamka 14., dle mého pohledu švihnuto zvenku dovnitř, taky sem to trefil na úderové ploše hodně nahoře, takže to nemělo sílu, nicméně ty bankry dole to přeletělo.
Vítám tipy, co zlepšit. Moje typická rána bývá poslední dobou fade, v horším šlajz.

Zdá se mi, že máš už odtažení „out”. ale to asi problém není. Ale k míči mi to přijde, že to tak moc zvenku nejde.
Nicméně ruce po impaktu jdou hned hodně „in”, takže tím způsobíš tu silnou boční (levou) rotaci a šlajs. Zkus ještě chvíli po impaktu ruce nechat jít rovně a ne dovnitř.
 
Ideálně přijď.... neideálně v nápřahu ti jde pravá ruka od těla, vzdaluje se a tím vzniká rolování zápěstí.... abys se vrátil zpět k míči, tak do inswingu zatlačíš levou rukou a úderová plocha je open... protlačené ruce v impaktu.... náprava je správné takeaway bez odhození pravé ruky a následného tlaku do inswingu...🤷🏿‍♂️
 
Upraveno:
Take away je relativně v pořádku, problém je v pohybu boků, celou fázi odtažení je jen rukama a horní častí trupu, který potom v nápřahu otočíš, tím se vlastně tvůj swing plane zlepší. Nicméně následná pronace zápěstí v kombinaci s tlakem levé ruky do pravé a její následné zkrčení v impaktu(zmíněno správně), ti neumožní supinaci, bez které se dá hrát drivem jen velmi složitě. Výsledná rána je tedy většinou vlevo od cíle, v tém případě tedy push-push slice.
 
Díky za tipy, byl sem dnes na drivingu na tom zapracovat, teď je z toho takový baby fade nebo jak to nazvat, ale nepřišel už ke konci žádný šlajz, což je velmi pozitivní.
Natočím pak o víkendu jak to aktuálně švihám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom