Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můj švih (Radim)

Dnes jsem to zkoušel asi 2 hodiny no jakmile mi jdou ruce za tělem nemám nad holí kontrolu a míček netrefim ale určitě vyzkouším vytočit prvně nohu děkuji za reakci
Vše je o tréninku, pokud udržíš oči na míčku až do impaktu, tak míček budeš trefovat - mozek to zařídí.
Tím, že začneš pohyb kolenem, tak budeš i správně přenášet váhu A začneš míček trefovat na sestupné dráze - lépe pak předáš míčku energii a dostaneš i delší vzdálenost.
Koukni na fotky -
83142D62-9163-40F6-B61C-A511FE134E31.jpeg

1. v impaktu máš boky rovnoběžně s cílovou linií a přitom bys už je měl mít minimálně v pozici jako na obr.2
15C6A5C3-9312-4D6A-865C-27206F21614F.jpeg

natočené k cíli (ale ty už máš odpáleno) a obr. 3
2D28CCAA-95D4-4E21-ABEB-1693FC42E4CC.png

je tvůj finiš - nedotažené ruce, nedotočené boky (spona pásku musí mířit na cíl), nepřenesená váha na přední nohu.
Celý švih taháš jen rukama - přicházíš o rychlost v impaktu a přesnost. Navíc tím trpí záda.
 
A co říkáte na to pokrcene koleno při napřahu není to až moc nebo to nevadí??
 
Tady jsem se hodně snažil o rotaci a o hodně jsem zkrátil napřah ale neměl jsem vůbec kontrolu toho jestli míček trefím
 
Tady jsem se hodně snažil o rotaci a o hodně jsem zkrátil napřah ale neměl jsem vůbec kontrolu toho jestli míček trefím
Ty jsi ale boky nerotoval, tys narovnal nohy a boky „zastrčil”, navíc ti poklesl trup a hlava (předklonil ses) - koukni na ty dvě fotky vedle sebe - vlevo založení, vpravo impakt.
Proto jsi šel holí před míč a netrefil ho.
Navíc si kontroluj postavení (i když to trošku může být zkresleno úhlem záběru) - nohy máš „otevřené” a ramena „zavřená”.
F105B502-3020-45FE-B723-2AA45DDA8E86.jpeg
 
Zajdi si k trenérovi, ten tě srovná, hlavně moc nedej na zdejší pisálky... Neví nic!
😂😂😂
 
Ty jsi ale boky nerotoval, tys narovnal nohy a boky „zastrčil”, navíc ti poklesl trup a hlava (předklonil ses) - koukni na ty dvě fotky vedle sebe - vlevo založení, vpravo impakt.
Proto jsi šel holí před míč a netrefil ho.
Navíc si kontroluj postavení (i když to trošku může být zkresleno úhlem záběru) - nohy máš „otevřené” a ramena „zavřená”.
Zobrazit přílohu 11032
Konec gripu máš hodně” v klíně “, vem si kravatu a ta ti ukáže , kde je jeho pozice(konec kravaty ideálně míří do dírky gripu). Nehraješ to s hrdostí, moc se hrbíš, gentelmani takhle nehrají.
 
Myslím, že nikdo kdo mě zná mě nemůže podezirat z toho, že bych byla kamarád s @Trenér, ale v téhle chvíli se k němu musím přidat. @Radim Sebelepší vysvětlení od sebešikovnějšího poradce online nenahradí osobní přítomnost někoho, ideálně trenéra, se kterým si "sedneš", který přesně vidí a v tom okamžiku může poradit. Není každý trenér @Trenér a kolikrát je s nima i sranda ;).
 
Zajdi si k trenérovi, ten tě srovná, hlavně moc nedej na zdejší pisálky... Neví nic!
Rozbor videa hodný profesionála.
Chápu, doba je zlá a zadarmo ani 🐤 nehrabe i když ví všechno 😷
 
Myslím, že nikdo kdo mě zná mě nemůže podezirat z toho, že bych byla kamarád s @Trenér, ale v téhle chvíli se k němu musím přidat. @Radim Sebelepší vysvětlení od sebešikovnějšího poradce online nenahradí osobní přítomnost někoho, ideálně trenéra, se kterým si "sedneš", který přesně vidí a v tom okamžiku může poradit. Není každý trenér @Trenér a kolikrát je s nima i sranda ;).
@Trenér za co že ta červená karta?
 
Tady jsem se hodně snažil o rotaci a o hodně jsem zkrátil napřah ale neměl jsem vůbec kontrolu toho jestli míček trefím
myslím, že je dobrý nápad se tady poradit a že je i dobrá rada zajít k trenérovi. Dej ale pozor, koho si vybereš. Nejlépe na osobní doporučení od někoho komu důvěřuješ a kdo golf už hraje.
A vyber si zdravého trenéra, aby sám neměl potíže hrát. Jak bude zafačovanej nebo otejpovanej, tak je rozumný pŕedpokládat, že tak skončíš i ty. Je to jako kdybys stavěl dům se zedníkem, kterému se bortí střecha.
Je to jen můj osobní názor lajka, každý trenér ti stejně poradí něco trochu jiného.
 
Před časem jsem Ti soukromě psal, ať mne vynecháš z ironických komentářů! Nic o mně nevíš, nikdy jsi se mnou netrénovala, já také neřeším Tvou praxi, aniž bych měl zkušenost...

No minimálně víme, jak se kdo vyjadřuje ve velmi konkrétním prostředí. A zde si myslím, že @Dana nelze vytknout takřka nic. Nikdo tu nehodnotí tvou práci, s tou překvapivě (?!) nikdo z místních nemá zkušenost. Ale dle tvých reakcí na v podstatě cokoli, ti řada lidí (a dost možná i neprávem) bude přisuzovat stejný přístup i k práci. Byť to tak být nemusí, protože já taky nejsem ochota sama, ale 30 lidí ze zdejšího fóra ke mě každý rok jezdí na víkend na golf...
 
... s tou překvapivě (?!) nikdo z místních nemá zkušenost.
Tak zcela jistě by se tu nějaký „klient” našel, jen to díky svým zkušenostem s ním neventiluje. Kdo by pak chtěl být od toho „jehož jméno nesmí být vysloveno” následně bombardován urážkami a invektivami jak zde veřejně na fóru, tak v soukromé korespondenci.

Ale jeho rada jít k trenérovi byla ta nejlepší jakou ON ze své pozice „profíka” mohl poskytnout. Na rozbor videa se nezmohl (ani na to v čem se pisálci mýlí), protože žádnej pisálek není 🤭

Radimovi se omlouvám příspěvek mimo téma.
 
Máš tzv mrtvý spodek, veškerý tvůj pohyb k míči vychází pouze z akce rukou... odrovnáš si záda a budeš hrát pořád outside/inside ..... zároveň ti nefunguje správně zápěstí = špatné držení..... tlačíš na hůl....
 
není na to mladej ??? :oops::oops::oops:
Na tohle nemá věk vliv. Tedy má.......čím začínáš později, rozuměj v dospělosti, tím víc máš síly a pak máš pocit, že do toho musíš říznout s co největší silou.... tedy u těch, co mají mezi nohama párek s vejci, neb ty,co mají netopýra, tímto zpravidla netrpí. Konec hlášení!
 
Myslím, že nikdo kdo mě zná mě nemůže podezirat z toho, že bych byla kamarád s @Trenér, ale v téhle chvíli se k němu musím přidat. @Radim Sebelepší vysvětlení od sebešikovnějšího poradce online nenahradí osobní přítomnost někoho, ideálně trenéra, se kterým si "sedneš", který přesně vidí a v tom okamžiku může poradit. Není každý trenér @Trenér a kolikrát je s nima i sranda ;).
Zcela sdílím názor Dany - doporučuju trenéra!
Rady zde udělené mi dávají smysl, ale není nad to, když Tě někdo jiný vidí a přizpůsobí švih tvým schopnostem a možnostem...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom