Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můj švih (mkopcak)

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
8,0
Poprvé v životě jsem se dopracoval ke koupi nových holí a rok 2019 se dá považovat za můj první skutečně golfový. Hrál jsem celkem hodně (40 her) a hrál jsem celkem dobře (z HCP 13 na necelých 11). Ale hlavně, poprvé od golfových začátků jsem skutečně trénoval a snažil se přijít na to, jak který můj pohyb může ovlivnit let míče. Výsledkem je aktuální všehochuť, kdy občas jdu agresivně do míče a řízku, občas jen lehounce škrtám terén. Občas cíleně tlačím draw, občas přirozeně nechávám fade. A byť stále nosím v podstatě stejná čísla, dokázal jsem letos udržet 90% her pod 90 ran a několikrát se i přiblížit 80ce. Prostě mám ze své hry radost, byť k tomu vlastně nevidím moc důvod:-D.

Hraju aktivně golf: 10 let
Můj současný HI (HCP) je: 11
Můj typický úder je: dost nevypočitatelný, aktuálně mám kompletní portfolio, byť obecně se snažím z lehkého fade dopracovat k lehkému draw
Ránu, kterou se snažím eliminovat je: slice jako prase




 
Upraveno:
Já hraju rok a stále na to nemůžu přijít rotace linie atd atd přenesení váhy mi nic neříká a hra zevnitř ven už vůbec ne tak aspoň mám tento rok na čem pracovat :)
 
Hned tě rozeberu.. překvapivě bych řekl že dobrý, jenom ti tělo utíká při nápřahu doprava,ale to asi vidíš sám..:up:
 
Zameril bych se na pohyb zapesti, v naprahu ho nezalamovat tolik za sebe a po impaktu udrzet pevne a neflipovat :)
 
Hned tě rozeberu.. překvapivě bych řekl že dobrý, jenom ti tělo utíká při nápřahu doprava,ale to asi vidíš sám..:up:

Jj, o tom vim. Nedávno jsem někde zaznamenal, že díky drobnějšímu přesunu váhy dozadu můžeš pak při dobře zvládnutym švihu přenést tu váhu zase zpět a vygenerovat tím víc energie = delší ránu. Třeba Buba Watson to dělá podobně. Není to nejkrásnější švih, ale dlouhej je😄.
 
Zameril bych se na pohyb zapesti, v naprahu ho nezalamovat tolik za sebe a po impaktu udrzet pevne a neflipovat :)

1. Musel jsem si najít co je flipping😄
2. Kua noha to je přesně můj problém, “flipování způsobuje nepravidelné netrefení cíle vpravo i vlevo”
3. Je to původ mého samoučení švihu, kdy jsem si na začátku myslel, že zápěstí se při golfu nerotuje, ale překlápí
4. Díky moc, zkusím na tom zamakat.
 
1. Musel jsem si najít co je flipping😄
2. Kua noha to je přesně můj problém, “flipování způsobuje nepravidelné netrefení cíle vpravo i vlevo”
3. Je to původ mého samoučení švihu, kdy jsem si na začátku myslel, že zápěstí se při golfu nerotuje, ale překlápí
4. Díky moc, zkusím na tom zamakat.
... zvazoval si hrat nalevo? :)
Nic neresit a hrat...
 
1. Musel jsem si najít co je flipping😄
2. Kua noha to je přesně můj problém, “flipování způsobuje nepravidelné netrefení cíle vpravo i vlevo”
3. Je to původ mého samoučení švihu, kdy jsem si na začátku myslel, že zápěstí se při golfu nerotuje, ale překlápí
4. Díky moc, zkusím na tom zamakat.
zkusil jsem trosku graficky, tohle by pak melo hodne pomoct i s tim flipem, mel jsem driv podobne problemy, idealni na hlidani u treninku je, kdyz si u gripu budes drzet drill stick a zkusis pomaly svih, v naprahu potrebujes videt, ze ti od gripu tycka miri mezi nohy a micek a v impaktu pokud udelas flip, tak te tycka pekna nafackuje :D
1AB58ADD-9036-4995-A689-FDF2C2221233.jpeg
 
Jj, o tom vim. Nedávno jsem někde zaznamenal, že díky drobnějšímu přesunu váhy dozadu můžeš pak při dobře zvládnutym švihu přenést tu váhu zase zpět a vygenerovat tím víc energie = delší ránu. Třeba Buba Watson to dělá podobně. Není to nejkrásnější švih, ale dlouhej je😄.
Já do toho řežu způsobem baseball/hokejový golfák, ale k Bubovi mám blíž než ty. Hraju to na správnou stranu, jako on... 😂😂😂 Sorry, Marťas, já musel. Už mizím... 😉
 
zkusil jsem trosku graficky, tohle by pak melo hodne pomoct i s tim flipem, mel jsem driv podobne problemy, idealni na hlidani u treninku je, kdyz si u gripu budes drzet drill stick a zkusis pomaly svih, v naprahu potrebujes videt, ze ti od gripu tycka miri mezi nohy a micek a v impaktu pokud udelas flip, tak te tycka pekna nafackuje :D Zobrazit přílohu 9815
Prosím o zavedení a aktualizování slovníčku. Flipováním to tu určitě neskončí... 🤓
 
Takovej ten den, kdy ať to držíte jak chcete, tak z toho máte prostě dobrej pocit.


Ale proti těm ocelovejm mrakům prostě nevidíte, kam to padá. A pak jdete hrát 3ku, která je do kopce a 280 m daleko...

4F076AE2-C9D6-4B1F-AC66-74AB33617F37.jpeg
 
Koukám,že už jste Pinguinem velký kámoši,gratulace k takovým Super Peckám.Jen se obávám,že až se vice oteplí,tak ty míčky
najdeš až v lesíku za 3kou.:):up:
 
Takovej ten den, kdy ať to držíte jak chcete, tak z toho máte prostě dobrej pocit.


Ale proti těm ocelovejm mrakům prostě nevidíte, kam to padá. A pak jdete hrát 3ku, která je do kopce a 280 m daleko...

Zobrazit přílohu 9849
Skoro jako DeŠampón - taky si málem vyskočil z bot 🤭
Ale jinak je tam ta energie vidět, i ve tváři ;)
 
Skoro jako DeŠampón - taky si málem vyskočil z bot 🤭
Ale jinak je tam ta energie vidět, i ve tváři ;)

Bys měl vidět ty trenky!:-D
 
Pěkný zvířecí švih, tam sem nebyl ani za tepla na tý trojce po drivu, takže slušná délka!
 
Koukám,že už jste Pinguinem velký kámoši,gratulace k takovým Super Peckám.Jen se obávám,že až se vice oteplí,tak ty míčky
najdeš až v lesíku za 3kou.:):up:

Máme tu jednoho takovýho, Tomáš se jmenuje. Má 2 m a něco kolem 130 kg. Ale švihá jak baletka, fakt radost pohledět. Když jsme spolu šli turnaj, vzal na 3ce tuším 3 dřevo. Řikám si, že je konzerva. Trefil to jak ze žurnálu, uplně rovná nádherná rána. A začal nadávat. Až když jsme došli nahoru k lesu, tak jsem to pochopil. Sice bylo víc sucho, ale i tak ta rána měla přes 300 m a skončila v tom lese...
 
Pěkný zvířecí švih, tam sem nebyl ani za tepla na tý trojce po drivu, takže slušná délka!

Cílem je být v momentu impaktu oběma nohama aspoň 3 cm nad terénem:-D
 
Rozhodl jsem se, že mi flip nevadí, naopak bude mou tajnou zbraní. Nikdo nebude tušit (včetně mě), jaká rána přijde!

 
Myslel bych si, že napsáním tohohle článku dal @requo konečně průchod své latentní homosexualitě. Jenže to je v rozporu s tím, v jaké poloze jsem je v neděli s @kristyna přistihl v lesní školce u 4. jamky, přestože se snažili narychlo schovat za úlem. Pak mne napadlo, že je v přechodu a jde jen o nával horka. Pak jsem ale obrátil zraky ke své maličkosti a musím mu dát za pravdu. Kvalitním obsahem jsem poslední dobou zdejší fórum příliš nenaplňoval, takže jsem se rozhodl to napravit.

A zároveň samozřejmě musím ohřejvat svoji polívku, protože dobrý slovo člověka nenakrmí. Takže podávám pomocnou ruku všem začátečníkům, šlajzérům, drbačům a gagarinům. Poladil jsem po vzoru malého Lukáše svůj nápřah a švih:


Snažím se o plošší nápřah a důsledné táhnutí švihu s nataženou levou rukou až kam to jde, aniž bych dramaticky opouštěl svou startovní pozici, co se týče rozložení váhy a výšky postoje. Před impaktem se soustředím na rotaci zápěstí, abych tu nasbíranou energii poslal správným směrem. Všimněte si využití švihového sádla, které možná nějaké estéty dráždí, ale kdyby vám to rány prodloužilo o 40 m, žerete taky! Btw. hraju poslední dobou výhradně bos - užívám si tu luxusní šťavnatou trávu, blahodárně mi to působí na mozek, mnohem lépe vnímám váhové změny ve švihu a nervu to.

No a pak jsem to vyslal na 3ce, kde jsem tedy z důvodu autů na obou stranách drobně ubral:


No a když jsem dokráčel nahoru k bagru, kde míček zastavil na konci FW, našel jsem hezkou sbírku renžáků, které jsem tam před tím nasázel. Žlutá čára je konec drivingu na 240 m do kopce:). Kdyby chtěl někdo trenéra, mám pár volných lekcí k dispozici...

IMG_0728.JPG
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom