Můj švih (Mirek_62)

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
🖕

Upraveno:

davidfara

Aktivní člen
Rok ZK
2008
Klub
GC Svatý jan
HI (HCP)
PRO
P/L
  1. Pravák
Značka
Callaway, Mizuno
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO

Feedback
+0 / 0 /-0
Stojíš dost na špičkách, těžiště máš zbytečně moc vepředu, takže bych doporučil založit míč trochu blíž. Váha by měla být mezi středem až 1. třetinou chodidla.

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
:coffee:

Upraveno:

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Rok ZK
2005
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
P/L
  1. Pravák
Značka
Srixon
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Doplnění:

Hraju aktivně golf: 10 let
Můj současný HI (HCP) je: 10,2
Můj typický úder je: draw
Ránu, kterou se snažím eliminovat je: hook
Řekl bych, že při nápřahu, kde zápěstí jasně napovídá "hook", s tím zase tak moc neděláš. Otočka na levé patě znamená spíše nedokonalý přenos váhy, protože by jsi jinak tu nohu nevytočil. Jinak máš pravdu dělá to i dost špičkových hráčů (myslím to levé chodidlo).

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
9,5
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Líbí se mi, jak udržíš pravý loket u těla i ve vrcholu nápřahu, to mě nejde. A všiml jsem si propnuté pravé nohy, což by mohlo souviset s tím horším přenášením váhy a rotací levého chodidla...

EDIT: na to by bylo šikovné ještě video zepředu.

Upraveno:

bohumil.koval

Guru fóra

Feedback
+0 / 0 /-0
To je vidět hokejista, určitě golfoval z jedné nohy😆😳, doporučil bych doplňkem místo simulátoru tenis, tam pokud nestojíš a nedáváš úder ze zadní nohy s přenesením váhy jako bys nehrál. A nebo taneční hodiny speciálně “cha-cha”, tam je to z nohy na nohu spolu s vytáčením boků. Nebo se podívej na boxerský trénink s expandery jak vytahují údery z paty a přenesením váhy, těch sportů , kde jde o to správně přenášet váhu a směrovat sílu přenosu tíhy svého těla do jednoho místa u golfu head- impakt je spousty, každý jsme jiný a každý si najde svou berličku. Já se každé ráno věnuji kung- chi pohybům simulujícím údery. Držím pěsti, neboj časem to půjde, nic to nechce jen hrát lehce a hlavně netlač na pilu.

davidfara

Aktivní člen
Rok ZK
2008
Klub
GC Svatý jan
HI (HCP)
PRO
P/L
  1. Pravák
Značka
Callaway, Mizuno
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO

Feedback
+0 / 0 /-0
Doplnění:

Hraju aktivně golf: 10 let
Můj současný HI (HCP) je: 10,2
Můj typický úder je: draw
Ránu, kterou se snažím eliminovat je: hook
Hlavně jestli budeš chtít udělat razantní změnu ve švihu, tak doporučuji trenéra, protože jinak se v tom utopíš. Jak říkám, nikdy není důležité co, ale jak. Nemoc z povolání mi nutí to přirovnat ke stavbě domu - barák postaví každý, ale záleží na tom jak, někomu vydrží rok a někomu do konce života. A stejný je to se švihem, implementuješ si tam nějakou další špatnost a pak se to o to hůř bude odstraňovat :D

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
🌸

Upraveno:

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
🌦

Upraveno:

NaBednu

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Líbí se mi, jak udržíš pravý loket u těla i ve vrcholu nápřahu, to mě nejde. A všiml jsem si propnuté pravé nohy, což by mohlo souviset s tím horším přenášením váhy a rotací levého chodidla...

EDIT: na to by bylo šikovné ještě video zepředu.
super, že jsi upozornil na tu pravou ruku! děkuji R

bohumil.koval

Guru fóra

Feedback
+0 / 0 /-0
Tenis je fajn pro rotaci trupu, simulátor pro konzistenci švihu a čisté trefování míče. Zůstanu raději u simulátoru, pro golf mi dá víc. Mým zásadním problémem není přenos váhy. Ten, myslím, mám celkem ok. Ano vše se dá zlepšovat, ale to teď není můj hlavní problém.
Na křidélka je ručník nebo nafukovací míč na šnůrce , když to lítá vlevo nebo vpravo dáváš ručník pod jednu nebo druhou ruku. Váha na 3/4 chodidla je jako s lyžemi , aby je-li , taky tu váhu přeneseš tak akorát ke špičce , abys nepřepadl, na to je nejlépe hrát s kravatou, ta musí končit špičkou tam, kde začíná grip(u dírky).

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
:cool:

Upraveno:

bohumil.koval

Guru fóra

Feedback
+0 / 0 /-0
Ono @Mirek_62 na rovné podložce nacvičit 👍, potom zařadit do hry 🤭🤔, nerovný svažující terén, to chce prvně vymyslet úder , potom si ho představit , pak cvičně provést rukama bez hole( tlesknutím) NATO cvičně výška a provedení s holí a potom cvak a už letí= nejlépe směr jamka/zamýšlený cíl a délka to přijde samo. Držím pěsti.
Ps jsem rád, že i já hobík mohu pomoci

Trenér

Guru fóra
Jméno
Jiří
Rok ZK
2005
Klub
GC Čechie
HI (HCP)
5,0
P/L
  1. Pravák
Značka
Srixon
Rozhodčí ČGF
III.třída
Golf. trenér
PRO
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Dnešní trénink, zaměřený na omezení levostranné rotace míčku, splnil svůj účel.
Další tréninky budu postup opakovat, abych si zažil pozice v jednotlivých částech švihu.
Posledních deset ran - viz obrázek Zobrazit přílohu 9829
Jaká je to hůl Mirku?

Mirek_62

Guru fóra
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0

Upraveno: