Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Můj švih (JanKostalCZE)

Ještě jeden netradiční pohled :)
 
Dobrý, pohlídat vršek těla v nápřahu a stabilitu na levé noze v impaktu, malinko bych uvolnil pravý loket při založení.....
 
Dobrý, pohlídat vršek těla v nápřahu a stabilitu na levé noze v impaktu, malinko bych uvolnil pravý loket při založení.....
Diky za postreh, noha mi ujizdi od zacatku hrani, ale ve spikach je to lepsi :) nicmene jsou i profici, kteri u impaktu skoro skacou, treba Lexi :D
 
Diky za postreh, noha mi ujizdi od zacatku hrani, ale ve spikach je to lepsi :) nicmene jsou i profici, kteri u impaktu skoro skacou, treba Lexi :D
Ve skriptech anglické PGA jsem našel v kapitole postoj, docela zásadní věc, nechci rozvádět, ani řešit swing. Jen v postoji by měla být noha bližší k cíli otevřena, a to až 45°. U nás se bohužel hodně hráčů staví z nohama square. Někteří dokonce přední nohu zavírají, možná i ty máš tuto tendenci, z toho později musí dojít na rotaci, aby jsi se vlastně vůbec mohl otočit. Co víc tímto postojem docela hodně zatěžuješ koleno a ještě více kyčelní kloub.
 
Ve skriptech anglické PGA jsem našel v kapitole postoj, docela zásadní věc, nechci rozvádět, ani řešit swing. Jen v postoji by měla být noha bližší k cíli otevřena, a to až 45°. U nás se bohužel hodně hráčů staví z nohama square. Někteří dokonce přední nohu zavírají, možná i ty máš tuto tendenci, z toho později musí dojít na rotaci, aby jsi se vlastně vůbec mohl otočit. Co víc tímto postojem docela hodně zatěžuješ koleno a ještě více kyčelní kloub.
dekuji ti za nazor, toto je dobre praktikovat pro starsi lidi, ktere s tim maji problemy, me se to netyka :)
 
dekuji ti za nazor, toto je dobre praktikovat pro starsi lidi, ktere s tim maji problemy, me se to netyka :)
No, stačí se podívat, kam Ti míří levé chodidlo ve finiši a asi by bylo vhodnější mít to levé otevřené ve směru hry i v postoji.....
 
dekuji ti za nazor, toto je dobre praktikovat pro starsi lidi, ktere s tim maji problemy, me se to netyka :)
Psal jsem to v rámci výuky postoje, v Anglii takhle staví trenéři (včetně mě) všechny, samozřejmě i děti už v pěti letech. Tebe se to naopak týká a důsledky poznáš po padesátce. Dle mého názoru je to v tvém "set up" velká chyba. Následek je potom ta otočka zatíženého chodidla. Takže ode mne máš "cause i effect".
 
Upraveno:
dekuji ti za nazor, toto je dobre praktikovat pro starsi lidi, ktere s tim maji problemy, me se to netyka :)
Za 20 let budeš mluvit jinak 😉
Já tu „otevřenou” levou používám u driveru.
Tím, že je i široký postoj, tak je to namáhání (pokud se chci opravdu správně otočit až do finiše) extrémní, tak proč nešetřit klouby už v mládí.
Je to námět, zkus se nad tím zamyslet ;)
 
dekuji ti za nazor, toto je dobre praktikovat pro starsi lidi, ktere s tim maji problemy, me se to netyka :)
Golfisté starší a s pohybovými omezeními zakročují pravou nohu( rotace těla), levá otočení je pro odlehčení zátěže rotací kolena a kotníku.
 
Ta noha mi do toho moc nesedi, tocim ji az do impaktu, ale asi je to jen o zvyku
 
@JanKostalCZE: Celou noc jsem si četl chytré knížky o švihu, co bych ti tak mohl poradit - protože samozřejmě o tom hodně vím. Blbě hraju, ale zase hodně koukám na youtube, a hodně čtu, takže tomu rozumím víc, než leckdo. No a se zklamáním své mnohahodinové dřiny tě dostanu - neřeknu ti nic. Vypadá to líp, než od mnohých těch, co učí, jak švihat, taky bych chtěl to tak umět. :up: Uka ještě drive, please!

Ha, tak přeci jen - podle mě ty airpods jsou trochu o 3 stupně v uších doprava, vychyluje tě to z těžiště a zcela jednoznačně to způsobuje, že míček v prostřední fázi letu se mírně zakodrcá, a pak dopadne nervózně na grýn - trošku našišato! Zapracuj na tom!
 
Upraveno:
Drive az se otevrou hriste, te siti moc neverim :D
„Máš pravdu předsedo” ;)


@JanKostalCZE: ... že míček v prostřední fázi letu se mírně zakodrcá, a pak dopadne nervózně na grýn - trošku našišato! Zapracuj na tom!
To má z toho, že to nehraje „bum bác míček leží” ale vysekává větší řízek než je pětikoruna. To si pak míček dělá co chce 🤭

Ale @JanKostalCZE určitě ví, kde má rezervy a na čem pracovat ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom